Алкоголь і підліток

Про негативну дію алкоголю на організм людини, особливо молодої, відомо дуже давно. Дітей та підлітків завжди старались уберегти від вживання спиртних напоїв.

Алкоголь для підлітків є особливо шкідливим, бо організм підлітка надзвичайно чутливий до його дії. Підлітковий вік — надзвичайно відповідальний період у житті кожної людини. Посилена гормональна діяльність, характерна для цього періоду, супроводжується ростом окремих органів і організму загалом, початком і завершенням статевої зрілості. Одночасно відбувається і перебудова психіки підлітка. Поступово формується перспективне мислення, починає формуватися власна оцінка оточуючої дійсності, естетичної та моральної категорій. Намагання бути дорослим, також характерне для цього періоду, проявляється і в позитивному і в негативному напрямках. У позитивному — це пошук свого місця в житті, вибір майбутньої професії, становлення активної життєвої позиції. У негативному напрямку — це схильність до правопорушень, грубість, куріння, вживання спиртних напоїв чи наркотиків. Складна перебудова діяльності органів і систем підліткового організму, його психічних функцій викликають зниження опору підліткового організму шкідливим факторам зовнішнього середовища. Ось чому негативна дія алкоголю на підлітка проявляється сильніше. Найбільш страждає під впливом алкоголю головний мозок, так як його ніжна, багата на воду тканина легко всмоктує алкоголь.

Алкоголь діє на всі органи і системи організму, немає жодної клітини, на яку б не подіяв алкоголь в організмі. Алкогольні напої пошкоджують кишково-шлунковий тракт, в результаті чого розвиваються гастрити, виразкова хвороба, коліти, панкреатит. Під впливом алкоголю значні зміни відбуваються в печінці — поступове жирове переродження печінки, що призводить до розвитку цирозу. Алкоголь діє небезпечно і на серце, особливо на регуляцію артеріального тиску.

У підлітків, які вживають спиртні напої, розвивається швидка втомлюваність, розсіяність, погіршується увага, пам’ять, зменшується інтерес до оточуючого. Коло інтересів різко звужується, зменшується зацікавленість до вибраної професії, поступово слабнуть емоції, страждає воля, часто їх вчинки носять негативний характер. Підліток стає грубим, жорстоким, безініціативним.

Що ж робити, щоб цього не сталося? Академік М. Амосов вважав, що «в людському житті є сильний стимулятор — престиж. Людина, яка не розраховує на престиж у сфері праці, шукає вихід своїй особистості в інших сферах. Виникають пороки. Один порок ми вже маємо — алкоголізм».


Автор: Ольга Няйко, лікар-нарколог
Поділитися:
6 травня 2011, 11:10 | Регіон: Полтавщина | Категорія: Спорт і здоров'я | Сторінка для друку

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації