Полтавські «храми муз» Раїси Кириченко – на музейному олімпі України

Наприкінці грудня у Національному музеї літератури України пройшла урочиста церемонія нагородження переможців І Всеукраїнського конкурсу на кращий громадський музей України. Конкурс було проведено Національною спілкою краєзнавців України спільно з міністерствами культури і туризму та освіти і науки України. За словами голови журі – Героя України, академіка НАН України, керівника Національної спілки краєзнавців України Петра Тронька, конкурс ініційовано для того, щоб привернути увагу державних інституцій до громадських музеїв, які є унікальними осередками збереження національної спадщини, та підкреслити їх непересічне значення в трансформаційних процесах українського суспільства. Нині в Україні діє понад 6 тисяч громадських музеїв, з-поміж яких 4 тисячі – при навчальних закладах. На конкурс на регіональному рівні було подано близько тисячі анкет. До столиці для пошанування здобутків на ниві українського музейного краєзнавства було запрошено представників 103 музеїв, які стали переможцями й дипломантами фінального туру. Серед переможців – два громадських музеї з Полтавщини. До того ж обидва музеї-переможці присвячені пам'яті Героя України, народної артистки України, лауреата Національної премії України імені Т. Г. Шевченка, незабутньої Раїси Кириченко. Кращим у номінації "Видатний земляк" (ІІІ місце) визнано музей Раїси Кириченко при Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка. А в номінації "Краще експозиційне оформлення" ІІІ місце посів музей "Світлиця Раїси Кириченко", який діє в Глобинському районі – на батьківщині Берегині української пісні – при Землянківській загальноосвітній школі (керівник – Вікторія Срібна). – Спасибі вам за Раїсу Кириченко! Я дуже люблю і шаную славну полтавку. Схиляюся перед усіма творцями і хранителями її музеїв, – розчулено мовив Петро Тронько, коли вручав диплом лауреата конкурсу.


Автор: Гліб КУДРЯШОВ Асистент кафедри української мови ПНПУ імені В. Г. Короленка, www.zorya.poltava.ua
Поділитися:
12 січня 2010, 10:45 | Регіон: Полтава | Категорія: Культура та освіта | Сторінка для друку

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації