Премію імені Василя Симоненка вручено новим лауреатам

Заходи з нагоди 75-річчя нашого славетного земляка, відомого українського поета Василя Симоненка було розпочато у день його народження, 8 січня, в Тарандинцівській загальноосвітній школі I – III cтупенів на Лубенщині з покладання квітів до меморіальної дошки поета та відвідин музею. Гостей було багато – зібралися місцеві жителі, прибули делегації з Києва, Полтави, Кременчука, Чорнух. Найперше слово на урочистостях у школі було надано самому її колишньому вихованцеві Василеві Симоненку – його голос звучав у запису. З ініціативи заступника Голови Верховної Ради України Миколи Томенка було випущено 15 тисяч дисків "Класика української літератури (живі голоси)", які планується передати закладам освіти й культури держави, про що й розповів він у своєму виступі. Щирі слова про творчість Василя Симоненка звучали у виступах поета, академіка, голови Українського фонду культури Бориса Олійника, ректора Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Миколи Степаненка. Премію вручили голова Лубенської районної ради Володимир Шостак та його заступник Юрій Кривець. Учасники свята відвідали хату в селі Біївцях, де народився й ріс майбутній Витязь української поезії, та поклали квіти до підніжжя пам'ятника Василеві Симоненку. Звучали виступи заступника Голови Верховної Ради України Миколи Томенка; поета Олександра Печори; єпископа Харківського і Полтавського Афанасія (Українська Автокефальна Православна Церква); друга і соратника поета Миколи Сома, котрий зі сльозами на очах згадував, що своє двадцятиліття святкував у Василевій хаті, а Ганна Федорівна, мати Симоненка, називала синочком і його, сироту. Завершилися ювілейні заходи в Будинку культури села Єнківці літературними читаннями та виступом колективу "Українська Швейцарія". І в школі, й у сільському Будинку культури присутні заспівали пісню на слова Василя Симоненка "Лебеді материнства", яка линула у височінь, озиваючись у душах українців.


Автор: Раїса ПЛОТНИКОВА, Член Національної спілки письменників України; www.zorya.poltava.ua
Поділитися:
12 січня 2010, 10:45 | Регіон: Лубни | Категорія: Культура та освіта | Сторінка для друку

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації