Вхід | Реєстрація

Підгузки, вибори і ведмеді

У червні минулого року автором цих рядків була написана чергова редакційна стаття під назвою «Підгузки». Судячи з відсутності коментарів до неї, стаття великої цікавості не викликала. Лише кілька знайомих «свободівців» заочно надіслали прокльони та перестали вітатися. Люди, особливо політики периферійного масштабу, взагалі не люблять, коли їм в очі кажуть неприємну правду. Між тим прогноз щодо майбутнього «Свободи», зроблений у тій та інших публікаціях, збувся. Партія вилетіла на периферію української політики, а більшість кобеляцьких «свободівців» розбіглись по інших «підгузках».

Нагадаю, що в тій статті мова йшла не лише про «Свободу». Автор заявляв, що, як журналіст, не буде брати участі в жодному політичному проекті. І порівнював усі без винятку українські політичні партії з підгузками та презервативами, котрі викидають на смітник після одноразового використання.

Минув рік. Настала пора чергових виборів. І довелось знову нагадувати місцевим політикам про ту статтю. Адже вони або забули про неї, або взагалі не читали. Інакше важко пояснити, чому одразу чотири політичні сили запропонували йти на вибори в їх рядах. Забули або не читали й ті політики, котрі мерщій ломонулися в ряди одноразових проектів типу «Партії не тих людей імені Чапліна» чи «Укгопу». Нагадую: у статті йшла мова про те, що практично всі діючі політичні партії через рік-два-три підуть у небуття. Розумію, що в це важко повірити людям, які сенсом свого життя та мірилом успіху бачать можливість отримати мандатик чи кріселко, і майже нірваною — шанс подивитися на інших із президії районної ради. Ні, я в жодному разі не засуджую їх бажання стати депутатом чи якимось головою. Але нехай не ображаються, що в когось викликає сміх їх метання з одного «підгузка» до іншого.

Між тим, уже очевидно, що політичні процеси в Україні прискорюються і «підгузки» доводиться міняти все частіше. Минув лише рік, а в небуття пішов не лише «Удар», а й нібито тріумфатор минулих виборів «Народний Фронт». А скільки ж бабла та аспірину було витрачено! Ну виграли парламентські вибори, випили шампані, отримали по кріселку. Але минув лише рік — і замаячила перспектива залишитись взагалі без нічого.

Мені особисто оці всі тріумфатори на рік-два, максимум п’ять, нагадують мисливця-невдаху із «чорного» анекдота. Там дядько пішов із малокаліберною на ведмедя полювати. Стрельнув у барлогу і звичайно ж не вбив клишоногого. Той схопив мисливця і запропонував йому два варіанти подальшого розвитку подій. Або ведмідь «заламує» мисливця, або вони стають коханцями. Чоловік вибрав кохання з ведмедем. Потім кілька разів міняв зброю, але все незмінно закінчувалося сексом. У результаті вже ведмідь не витримав і запитав: «Мужик, ти мисливець, чи секс із тваринами любиш?»

Більшість провінційних політиків, у тому числі й кобеляцьких, уперто йдуть по шляху мисливця, який любить секс із тваринами. Інакше важко зрозуміти їх хаотичні метання із партії в партію і щенячу радість від отриманого портфелика. Люди або не розуміють, що все в будь-якому разі закінчиться статевим актом, де вони будуть в ролі пасивного партнера, або їм це дуже подобається.

Так буде й на цих виборах. Безперечним лідером на роль «підгузка» є пропрезидентська партія «Солідарність». Її популярність, як і у всіх українських технологічних проектах, котрі чомусь називають партіями, тримається на лідері. У цьому випадку — на ставленні українців до діючого Президента Петра Порошенка. У зв’язку з безліччю проблем і негараздів, у державі падає і рейтинг Петра Олексійовича. Отже, і «Солідарності». Та не лише це впливає на ситуацію. «Солідарність», як і всі інші проекти, не має чіткої ідеології. Вона постійно підмінюється виборчими технологіями. Та ще й залежить від економічної ситуації в країні.

Та є в «Солідарності» ще один суттєвий недолік, котрий притаманний саме провладним партіям. Це — недолуга кадрова політика. Між тим, ще вождь усіх часів і народів Йосип Сталін казав, що кадри вирішують усе. У «Солідарності» з цим — повний гаплик. Туди, за звичкою, побігли люди, котрі вже встигли «розміняти» з десяток політпроектів. Аби лише їх лідери перші пости у державі займали. Крім того, на перші ролі в цій організації виходять діячі, підібрані за зовсім незрозумілими принципами.
Візьмемо для прикладу Кобеляцький район. Виборчий штаб у ньому очолює така собі Ганна Кондратьєва. Вона ж претендує і на перше місце у списку кандидатів до районної ради.

Автор спробував вирахувати критерії, за якими в «Солідарності» призначають і вибирають на керівні пости. Почав із самого простого: із публічності, тобто впізнаваності того чи іншого діяча. Для цього взяв і провів невеличке експрес-опитування на вулицях Кобеляк, Підгори та Кунівки. Воно не претендує на статус репрезентативного. Але претендує на статус чесного. Усіх, хто сумнівається у достовірності отриманих результатів, запрошую спільно провести ще один подібний захід. Впевнений, що результати будуть схожими.

Отже, жителям трьох населених пунктів було запропоновано відповісти, чи знають вони кількох людей, котрі в Кобеляцькому районі займаються громадською чи політичною роботою. У списку було 11 прізвищ. Конкретніше — Олександр Ісип, Ганна Кондратьєва, Олександр Копелець, Олег Решетило, Юрій Срібний, Анатолій Таранушич, Микола Теренін, Іван Терновий, Василь Мирошнеченко, Таміла Шевченко, Анатолій Шкарбан.

Потрібно одразу зазначити, що популярність більшості з названих людей суттєво змінюється в кожному населеному пункті. Так Юрія Срібного прекрасно знають у Кобеляках і Підгорі. А ось у Кунівці він майже не відомий. Єдиною людиною із стовідсотковою впізнаваністю став кобеляцький міський голова Олександр Ісип. Трішки відстав від нього Анатолій Шкарбан. За ним із практично однаковим результатом розташувались Анатолій Таранушич та Олександр Копелець. А ось безперечним лідером з невпізнаваності стала Ганна Кондратьєва. Із 50 опитаних про неї чули семеро. При цьому в Кунівці про такого керівника нічого не чули всі 10 опитаних. У Підгорі про існування Кондратьєвої знала одна людина.
Далі автор спробував визначити досягнення Ганни Кондратьєвої в реальній політиці та на виборчих перегонах. Єдине, що вдалося знайти, — посада заступника голови райради. Але то вже не є публічною політикою. За які заслуги депутати віддали цей пост єдиному на той час представнику «Удару» — незрозуміло.

Аналізуємо результати минулорічних парламентських виборів. Там усе ще незрозуміліше. Як відомо, тоді Ганна Вікторівна працювала у штабі Блоку Петра Порошенка. У 149 виборчому окрузі, до складу якого входить Кобеляцький район, перемогла саме ця політична сила, випередивши «Народний Фронт» аж на два відсотки. До речі, у більшості інших полтавських округів перемогли саме «фронтовики». Але… У Кобеляцькому районі Блок Петра Порошенка якраз і програв партії Яценюка із суттєвим відривом.

А представник пропрезидентської політсили Чернецький фактично не склав конкуренції Андрію Реці.
Отже, щодо публічності у місцевого лідера «Солідарності» якщо не повний швах, то дуже слабенько. Слабенько і в плані досягнень на справжніх виборах.

Можливо, справи кращі в плані партійної дисципліни і дотримання лінії партії? Та ні, тут взагалі повний апофігей. Не хто інший, як Ганна Вікторівна з усіх скромних сил боролася за «збереження Кобеляцького району», що фактично йшло всупереч лінії Президента та Уряду на децентралізацію і створення нових об’єднаних громад. Та й боротьба та, як і очікувалось, закінчилась повним фіаско. Цікаво, що об’єднувалась Ганна Вікторівна в тих потугах не з ким іншим, як із колишніми регіоналами. Ще й клоуна з парламенту запрошувала.

Отже, що ми маємо в «сухому залишку»: у «Солідарності» й так справи не надто добрі. Але їх лідери ще й на місцях чудять. Ну що ж, на цих виборах вони ще щось отримають. Але ж через два роки — нові вибори. Час міняти підгузки настав уже сьогодні.

P. S. Водночас потрібно відзначити, що по списку «Солідарності» балотуються чимало дійсно відомих і заслужених людей.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
25 вересня 2015, 09:14 | Кобеляки | Редакційна


1. андрійко / 25 вересня 2015, 21:25
"Батьківщина"-лідер перегонів,Куличковський-голова с/ради.
2. прихильник / 28 вересня 2015, 05:40
Дайош Аню на царство !!!
3. костя / 28 вересня 2015, 06:21
А Ванько Терен,що теж мисливець?
4. костя / 28 вересня 2015, 06:26
Кобеляцькі дядьки не дадуть Ганні ні булави,ні трону.А ось в обоз вона все таки попала.
5. костя / 28 вересня 2015, 06:29
Ще Батюшка не був очільником району!!!
6. Читач2 / 28 вересня 2015, 07:57
Солідарності з таким лідером-царство небесне. Ганька вміє розрушати та притон у райраді організувати.
7. саша ставицький / 28 вересня 2015, 10:01
Хотілося б погодитися з автором , але не з усим.Адже Ви сам собі протирічите.Приводячи список самих відомих , Ви не повідомляєте , скільки підгузків змінив Олександр Ісип , чи Анатолій Шкарбан, чи інші.Крім того потрібно сказати , що саме ВІДОМІ довели країну до такого стану. То чи не краще на виборах громадянам подумати і обрати саме невідомих , щоб у нашому житті щось змінилося.
8. Петлюрівець / 28 вересня 2015, 11:01
7.саша ставицький
«Хотілося б погодитися з автором , але не з усим.Адже Ви сам собі протирічите.Приводячи список самих відомих , Ви не повідомляєте , скільки підгузків змінив Олександр Ісип , чи Анатолій Шкарбан, чи інші.Крім того потрібно сказати , що саме ВІДОМІ довели країну до такого стану. То чи не краще на виборах громадянам подумати і обрати саме невідомих , щоб у нашому житті щось змінилося.»

Правду каже Саша Ставицький, дійсно Журналіст дуже часто сам собі суперечить та однобоко аналізує подіі і факти ...І дійсно краще обрати саме невідомих нових людей, а якщо й відомих широкому загалу то щоб раніше вони не були при владі чи в начальстві.
9. Гість 67 / 28 вересня 2015, 12:41
4.костя
«Кобеляцькі дядьки не дадуть Ганні ні булави,ні трону.А ось в обоз вона все таки попала.»

А навіщо їй булава? Вона начебто з комерції пийшла у владу. Нехай буде в обозі. Можу підказати, які там ще незаповнені ніші є. От Долина, кажуть, розвів тут бютівців і депутатів, вкрав у Деменківського попа рясу, на КРАЗі замовив передвижну церкву і вже в АТО попом католицьким влаштувався. Гріхи відпускає й свої замолює. Ага, про нішу. Не чув, щоб були в АТО пересувні борделі. Закон про легалізацію проституції козак Гаврилюк проштовхує, а про воїнів ніхто не потурбується. Непорядок. А потім агенти Кремля знаходять на донбасі трупи молодих дівчат і показують по ТВ. Сервіс повинен бути і на фронті, та й казну повонюватимуть з податку, замість ходити з скриньками по базарю та доїти бубушок, які десяток яблук винесли продати.
10. коля педченко / 28 вересня 2015, 13:09
B AТО на девок тратить гроши нибудуть.Там свои есть,сервис налажен,хиба податок встановить
11. саша ставицький / 28 вересня 2015, 13:12
8.Петлюрівець
«Правду каже Саша Ставицький, дійсно Журналіст дуже часто сам собі суперечить та однобоко аналізує подіі і факти ...І дійсно краще обрати саме невідомих нових людей, а якщо й відомих широкому загалу то щоб раніше вони не були при владі чи в »

Справа не в тому , що журналіст сам собі суперечить , він виконує замовлення , подаючи громадянам відомих.Біда наша в тому , що кожний із нас вважає себе самим мудрим і ніяк не допре , що поки оці відомі будуть крутитися у владі , ніяких змін на краще не чекати.Вони кожного разу будуть міняти ПІДГУЗКИ , дурачитимуть нас , звинуквачуватимуть у всих гріхах тих же невідомих , і продовжуватимуть паразитувати.Пордивіться , хто зараз у списках , одні і ті ж особи , дехто зних скоро рачки , але лізтиме в депутати,Є такі , кому вже й більше 60 , а всерівно пруться.Ну от такі , як Копелець , Ісип , Шкарбан і багато інших , міняють ПІДГУЗКИ , але їм страшно відійти в сторону від влади , вони присосалися , як пявки.Оце саме страшне , що народ ніяк не прозріє.
12. ш0фер / 28 вересня 2015, 13:13
Ніколи не забуду ситуацію із виборами осені минулого року. Підходеш до любої людини, заводеш розмову на тему політики, любий тобі обматюкає діючу "революційну владу" - хоч порошенка хоч арсенюка.

Але ось пройшли вибори, ось підрахунок голосів, і ось цілком протилежний результат - більшість проголосували за сєнічку... Тиждень я ходив у ступорі. До сьогодні я так і не зміг зрозуміти оцього насілєнія. Зараз буде те саме.
13. ш0фер / 28 вересня 2015, 13:17
- Велика справа зомбоящик... і хохлєц у якого ноль своїх мозгів.
- Та не кажи шофере...
14. ш0фер / 28 вересня 2015, 13:22
а зветься все це одним словом - Україна
15. Петлюрівець / 28 вересня 2015, 17:39
11.саша ставицький
«Вони кожного разу будуть міняти ПІДГУЗКИ , дурачитимуть нас , звинуквачуватимуть у всих гріхах тих же невідомих , і продовжуватимуть паразитувати.Пордивіться , хто зараз у списках , одні і ті ж особи , дехто зних скоро рачки , але лізтиме в депутати,Є такі , кому вже й більше 60 , а всерівно пруться.Ну от такі , як Копелець , Ісип , Шкарбан і багато інших , міняють ПІДГУЗКИ , але їм страшно відійти в сторону від влади , вони присосалися , як пявки.Оце саме страшне , що народ ніяк не прозріє.»

Коли ж ми прозріємо ? Але й одні ті самі відомі особи мабуть не мають хоч краплі совісті, щоб самостійно прийняти рішення дати дорогу молоді, а не лізти самим у депутати...
16. Читач2 / 28 вересня 2015, 18:10
Петлюрівець, назвіть бажаючих з числа молоді, хто бажає йти в депутати? Не займайтесь пустослів*ям-молоді це не цікаво.
17. Лтава / 28 вересня 2015, 18:53
15.Петлюрівець
«дати дорогу молоді, а не лізти самим у депутати...»

Взяти маленьких діточок за руки і розжувати ,накормити провести через перешкоди прямо до влади. А ще краще заплатити щоб Вони захотіли бути депутатами в громадах. А Всі повинні розтупитися щоб не заважати їм !!!!!!!!!! :))
18. Дуся / 28 вересня 2015, 19:49
Тут ніби всі розсуждають правильно , а коли доходить до голосування , то каже:Та хай буде той , бо нема кращого.Шевелить мозгами ніхто не хоче . А те , що молодь не хоче , то не правда.Їх туди не допускають.Поприймали такі закони , щоб чужаки не пройшли .Підіть попробуйте зареєструватмись.
19. Адекватний / 28 вересня 2015, 20:09
10.коля педченко
«B AТО на девок тратить гроши нибудуть.Там свои есть,сервис налажен,хиба податок встановить»

Ну я ж не знав. Хоча він же, мабуть, підпільний, там же немає штатних посад. Чи може є? Якщо нема, то непорядок, корупцією віддає, як же тоді щодо гідності, яка зводилася на майдані в основному до поборіння корупції. ДаешЪ податок на сервіс.
20. Адекватний / 28 вересня 2015, 20:14
18.Дуся
« А те , що молодь не хоче , то не правда.Їх туди не допускають.»

Дуся, якщо жидам потрібно, то її туди навіть протягують. Забули, що Ісип був наймолодшим мером на вся Европу.
21. для Дусі / 28 вересня 2015, 20:45
18.Дуся
«Поприймали такі закони , щоб чужаки не пройшли .Підіть попробуйте зареєструватмись.»
Ти постійно щось скиглиш, когось обвиняєш, когось обзиваєш. Ану давай конкретно, що в законі заважає комусь зареєструватись?
22. прихильник / 28 вересня 2015, 22:20
А за Таранушича забули. Лізе знову. І дідів полутрупів тягне. Кажуть у списку сама моль.
23. прихильник / 28 вересня 2015, 22:21
А Діма омельяненко з ким ?
24. для Дусі / 28 вересня 2015, 22:31
Ну от ти знову про все і ні про що. Де конкретика? Назови приклад. Чи, можливо, тебе кудись не зареєстрували?
25. Читач2 / 28 вересня 2015, 22:54
А Діма омельяненко з ким ? У притоні Кабачки+К
26. Виборець / 29 вересня 2015, 07:52
А чого Діма не з Коляном Антоновим? Правильний" наш:і автопарк власний має, і Межигір*я будує, і партію приватизував. Ради розваги на схід катається з дєвочками фоткається і в трусах по раді бігає. Йому все можна, він найкращий він Гані дружбан. Слава Украіні!
27. коля педченко / 29 вересня 2015, 10:34
Ясинська свої списки на сайті міськради виставила,а інші ховаються,чи на комп з вилами?Можливо,це зробить хтось інший в кого є доступ до секретної інформації.
28. коля педченко / 29 вересня 2015, 10:37
Невже Антонов вірить в успіх $Свободи$?
29. коля педченко / 29 вересня 2015, 10:40
За Схід йому від учасників ВЕЛИКЕ ДЯКУЮ,незалежно від того,чого він туди їздить.
30. саша ставицький / 29 вересня 2015, 12:34
28.коля педченко
«коля педченко / сьогодні, 10:34 Вставити цитату
Ясинська свої списки на сайті міськради виставила,а інші ховаються,чи на комп з вилами?Можливо,це зробить хтось інший в кого є доступ до секретної інформації.
29. к»

Бачив я ті списки -це чудо , в яке трудно повірить.Света Грисенко -сестра і в міську і в райраду , друг сімї Вася Рафальський , взагалі БЛОК БЕЗРОБІТНИХ І ПЕНСІОНЕРІВ Половина з них з ціпочком , чи на милицях будуть керувати районом та містом.ГОЛОСУЙТЕ ЗА БЛОК БЕЗРОБІТНИХ ТА ПЕНСІОНЕРІВ.ТАМ БАГАТО І ТИХ , ЩО ЗМІНИЛИ ПІДГУЗКИ.
31. місцевий / 29 вересня 2015, 12:37
Я можливо і не прихильник Кабак,але якось Філоненко так вчиняти не почоловічому..Не думаю,що вона щось погано вчинила,чи не вчинила
32. семен / 29 вересня 2015, 12:45
32.місцевий
«Я можливо і не прихильник Кабак,але якось Філоненко так вчиняти не почоловічому..Не думаю,що вона щось погано вчинила,чи не вчинила»

А що вчинив не по чоловічому Філоненко , про що йде мова ?
33. семен / 29 вересня 2015, 12:46
Він просто виконав замовлення від влади.
34. Самотерапевт / 29 вересня 2015, 14:12
Від молоді у владу іде Артем Письмак!

16.Читач2
« назвіть бажаючих з числа молоді, хто бажає йти в депутати?»

35. коля педченко / 29 вересня 2015, 14:41
Так Ганна і є влада.Списки,правда,теж не виставляє.Невже Миколайович в усьому лише зиск шукає?Я вважаю-це не так.
36. Петлюрівець / 29 вересня 2015, 16:58
35.Самотерапевт
«Від молоді у владу іде Артем Письмак!»

Артем Письмак достойний кандидат ! Голосуємо за молодь !!! Геть підприємців із влади !
37. Народ / 29 вересня 2015, 17:11
Бачили-Галушко перший у списку БЮТ, а це значить-боіться ставати на округ-народ за нього не проголосує, а годівницю втрачати не хочеться. Артему буде заважати!!!
38. reset / 29 вересня 2015, 18:37
буду чекати від філоненка розгромних статей про ісипа. але знаю,ні галушку , ні мера той не троне, бо підгузники в нього від них,і він їх не міняє, стабільно мазу тяне.
39. саша ставицький / 29 вересня 2015, 18:48
35.Самотерапевт
«/ сьогодні, 14:12 Вставити цитату
Від молоді у владу іде Артем Письмак!
»

Династія ?
40. Петлюрівець / 29 вересня 2015, 21:44
27.Виборець
«Ради розваги на схід катається з дєвочками фоткається і в трусах по раді бігає. Йому все можна, він найкращий»

Ну такі Виборці оберуть нам самоврядування.... Тримаймося...
41. коля педченко / 30 вересня 2015, 07:43
Антонов-фракція Демсоюз,з 13.07 республіканець.А де Омельяненко?
42. Самотерапевт / 30 вересня 2015, 09:01
Де почитати списки кандидатів? крім Батьківщини. Підкажіть.
43. Проходив мимо / 8 жовтня 2015, 18:51
Для Колі Педченка. Так Діма Від Порошенка у раду йде. Правий таки Філон - "пі..ц" "Солодарності". Бо там де Діма, там "пі..ц".