Про річний перерахунок податку з доходів фізичних осіб

Настав новий рік. У працедавців виник обов'язок проведення перерахунку податку з доходів фізичних осіб, нарахованого та сплаченого протягом минулого року. Обов'язковість проведення перерахунку за підсумками кожного податкового року встановлено пп. 6.5.2 Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб" від 22.05.2003 р. № 889-ІV (далі - Закон). Необхідність проведення перерахунку. Перерахунок проводиться тим працедавцем, який надає працівнику податкову соціальну пільгу (далі - ПСП). Причому працівник самостійно обирає, за яким місцем роботи він користуватиметься правом на ПСП. Перерахунок проводиться тільки стосовно доходів тих працівників, які значаться у штаті або за сумісництвом станом на 31.12.2009 року. Стосовно працівників, які звільнилися протягом року, перерахунок не проводиться, оскільки його потрібно було зробити при їх звільненні. Сутність перерахунку. Метою перерахунку є перерахунок сум ПСП, наданих працівнику. Не потрібно проводити перерахунок: - особам, яким протягом усього 2009 року ПСП не надавалася; - працівникам, зарплата яких протягом усього 2009 року не перевищувала 940 грн. і за умови, що в усіх місяцях їм надавалася ПСП. Лікарняні. Нарахування допомоги за перехідним лікарняним листом, що включає дні хвороби в декількох місяцях, має бути переглянуто, якщо всю суму допомоги було нараховано в місяці надання лікарняного листа. Доходи працівника в цьому випадку розбиваються за місяцями залежно від кількості днів хвороби в конкретному місяці. Відпускні. Сума відпускних розподіляється у разі, якщо їх було включено в повному обсязі в дохід одного місяця, але при цьому період відпустки охоплює декілька місяців. Суми індексацій. Якщо індексації були нараховані заднім числом за кілька місяців, але суми індексації включено до оподатковуваного доходу одного місяця, то за підсумками року потрібно розподілити такі суми між відповідними місяцями. Виплата премій. Суми премій включаються до оподатковуваного доходу в місяці їх нарахування, тобто не розподіляються між місяцями періоду. Інші ситуації. Предметом перерахунку є наступні операції: - незастосування податкової соціальної пільги в місяці прийняття на роботу; - утримання податку з доходів без попереднього зменшення об'єкта оподаткування на суму внесків на пенсійне та соціальне страхування. Інші помилки. При проведенні перерахунків виправляються також арифметичні та інші помилки, допущені при оподаткуванні та застосуванні податкової соціальної пільги протягом 2009 року.


Автор: Сектор масово-роз’яснювальної роботи Гадяцької МДПІ, www.bazarmedia.info
Поділитися:
29 січня 2010, 16:36 | Регіон: Полтавщина | Категорія: Суспільство | Сторінка для друку

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації