В Лубнах відзначили два роки існування кризового центру допомоги внутрішньо переміщеним особам

В Лубнах відзначили два роки існування кризового центру допомоги внутрішньо переміщеним особам

Два роки поспіль в Лубнах діє кризовий центр допомоги внутрішньо переміщеним особам. Організовує його роботу для семи районів області Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ». Відзначити дворічний ювілей напередодні Дня Святого Миколая, 14 грудня 2016 року в розважальному центрі «Депот» запросили користувачів послуг центру з Пирятина, Гадяча та місцевих переселенців. 

«Сьогодні необхідно гарантувати внутрішньо переміщеним особам основні права, розробити певні механізми взаємодії між переселенцями та державою. Тому є необхідність в активному навчанні, спрямованому на організаційний розвиток ініціативних груп, адвокацію та потреба в  підтримці діяльності ініціативних груп ВПО», - говорить експерт проекту Олександр Чепур.

Тому  дорослих учасників заходу з числа внутрішньо переміщених осіб запросили до активного навчання.  Психолог проекту Юлія Пода актуалізувала увагу присутніх на важливості гармонізації міжособистісного спілкування, та підтримки ініціатив, направлених на інтеграцію та підвищення спроможності ВПО на рівні громад з метою знаходження довгострокових рішень. В свою чергу Олександр Чепур розповів про соціальне підприємництво, громадські ради, звернувши увагу на психосоціальні проблеми трудової мотивації та формування активної життєвої позиції вимушених переселенців. 

Активним учасником проектів є Юлія Кузовкова, переселенка з Луганська.  Вона переконана, що подібні заходи допомагають  задовільнити базові потреби вразливих дітей та їх родин.

Тож, у рамках соціально-психологічної допомоги організатори влаштували святкову програму  для дітей. Гарний настрій малечі дарували аніматори. Партнерами свята виступив відділ в справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Лубенської міської ради.  А на завершення програми дітлахи взяли участь у майстер – класі від митця та письменниці  Олени Завітайло та отримали солодкі подарунки.  Завершилося дійство грою в боулінг, розвагами в лабіринті та смачним частуванням.

Навчання для представників ініціативних груп переселенців проходило в рамках проекту «Адвокація та підвищення спроможності мережі ініціативних груп переміщених осіб в Полтавській області» підтримується Фондом сприяння демократії Посольства США в Україні.


Автор: Олександр Чепур
Поділитися:
15 грудня 2016, 19:42 | Регіон: Лубни | Категорія: Суспільство | Сторінка для друку

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації