Одним медальки, іншим — земельку

Одним медальки, іншим — земельку

Продовжуємо інформувати читачів про ситуацію із можливою забудовою парку Перемоги, що у Кобеляках.

У минулому номері ми повідомили про те, що за інформацією, яку редакція отримала із неофіційних джерел, рішенням Кобеляцького міськвиконкому від 26 жовтня 2016 року людині з ініціалами Копелець Олександр Олександрович наданий дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею одна «сотка» під будівництво гаража. Фактично майбутня будівля буде розміщуватися на території сучасного парку Перемоги.

Тепер трішки історії. Якщо в неї та топографію заглиблюватися, то стає відомо і зрозуміло, що на території теперішнього парку Перемоги у недалекому минулому була споруджена лише одна будівля. Мова йде про Святомиколаївську церкву. Її почали будувати ще наприкінці минулого століття, а закінчили у 2000 році. Усі інші споруди на площі Перемоги, а це — магазини, знаходяться по периметру самої площі, не заглиблюючись у парк. По вулиці Дніпровській торгівельні об’єкти таки «забрали» невелику частину паркової території. Але краєзнавці говорять, що в цілому ряд забудов відповідає довоєнному рівню. Останній магазин по периметру площі збудували у 2002 році.

Є в Кобеляках ще два парки, точніше, сквери. Це — сквер Центральний, що поряд із районним Центром культури і дозвілля, та сквер Богдана Хмельницького, що навпроти дитсадка «Світлячок». За останні роки міська влада допустила забудову частини території останнього із названих місць відпочинку. У сквері Богдана Хмельницького збудували іншу церкву — Георгія Переможця. Це було у 2011 році. Після цього у паркових зонах в Кобеляках ніхто нічого не будував. Були наміри у представників однієї із торгівельних мереж збудувати магазин на місці розвалля кафе «Молодіжне», але депутати міськради не дали дозволу на розробку проектної документації.

Потрібно відзначити, що попередній склад міськради розпочав роботу з узаконення діючих місць відпочинку. Адже всі наші парки і сквери не мають відповідного статусу. Та був виготовлений лише паспорт на сквер Богдана Хмельницького. Тут потрібно зауважити, що без паспортизації та оформлення інших документів, а це — витяги із Держгеокадастру, усі кобеляцькі парки юридично відповідного статусу не мають. Отже, теоретично їх можна забудовувати.

Чому документи на парк і сквери не були оформлені до кінця попередньою владою, то вже питання більш риторичне. Нинішня ж могла продовжити справу попередників, допаспортизовувати все, що потрібно, і доробити інші документи. Це все можна було зробити досить швидко і недорого для бюджету. Тисяч у тридцять гривень уклалися б.

 

А я себе не обділив?

Про паспортизацію парків і скверів нова молода команда нового міського голови поки що не згадувала. Натомість прийняла вже відоме рішення виконкому №903, яким фактично був даний старт процесу отримання однієї «сотки» паркової землі громадянином Копельцем Олександром Олександровичем. Чи є той громадянин міським головою Кобеляк, ми до цього моменту ще не знаємо. Адже всі спроби по-людськи і по закону просто глянути на оте рішення та на протокол голосування наштовхнулися на глуху стіну. Як кажуть у народі, то понос, то золотуха, але чиновники міськради вперто відмовлялися показувати два злощасних папірці. Це перед виборами нинішній міський голова чи своїми, чи устами прихильників декларував: «… Кожен громадянин повинен мати швидкий та зручний доступ до інформації про бюджетні витрати… Кожен громадянин повинен мати можливість швидко і зручно ознайомитись з детальним планом забудови територій його краю». Ну й було ще багато всякого бла-бла-бла про відкритість, доступність та підзвітність влади. А стали владою і миттєво про обіцянки забули у тій частині, де їм невигідно.

Так що, ні оригіналу виконкомівського рішення, ні протоколу голосування міські керівники «кожному громадянину» не показують. Та й чи було те голосування взагалі? Цілком ймовірно, що «батько» просто сказав:

— Хлопці, а чи не заслужив я за рік роботи трішки земельки кобеляцької?

А хлопці:

— Заслужив, заслужив батьку, бери земельку, пользуйся. Тобі ж не хватає.

До речі, любителі символізму, конспірології, нумерології та інших недонаук, можуть звернути увагу на дату прийняття виконкомівського рішення щодо землі для громадянина Копельця Олександра Олександровича. Воно датоване 26 жовтня 2016 року. А що у нас в Кобеляках відбулося рівно рік тому? Правильно, у нас відбулися вибори міського голови, на яких переміг громадянин Копелець Олександр Олександрович. Ну й цілком можливо, що чоловік при допомозі і підтримці членів виконкому вирішив зробити собі такий оригінальний подарунок на честь річниці перемоги. Цікаво, а що ж він собі «подарує» на ювілей? Ну, коли років п’ять із дня перемоги виповниться. Невже цілий парк?

Про інших кобелячан міський голова теж не забув. Днями під час свого звіту він урочисто вручив їм медальки. Теж добре, зробив людям приємно. До речі, знаєте історію виникнення традиції вручення орденів і медалей? У давню-давню давнину, коли одне плем’я перемагало інше, вождь і воїни ділили здобич. Ділили шкурки, свитки, харчі, узагалі, все, що їм дісталося від переможених. Але інколи тягати все оте добро за собою було важко. І хитрі вожді почали вручати своїм воїнам медальки. А потім виникли держави і це стало цілим ритуалом. Спочатку нагороди були із золота і срібла, тобто, мали матеріальну цінність. А потім ще хитріші за вождів керівники держав почали клепати їх із чого попало. І дешево, і сердито. Собі — владу, гроші і землі, а воїнам — медальки. Така от історична аналогія.

Якщо ж повертатися до сьогодення, то таким своїм рішенням виконком відкриває цілу схему з розділу міських земель. Можна «втіхаря» пороздавати парки, сквери та інші «жирні» місця потрібним людям під гаражі, потім поприватизовувати землю і, змінивши цільове призначення, набудувати там магазинів, заправок, автостоянок, замість спортивних майданчиків, фонтанів чи інших місць для відпочинку. Або просто продати отриману за безцінь землю. Воно то можна її, землю, і з аукціону, гласно і відкрито продати, але ж з того особистого ґешефту не буде. Та й раптом купить не громадянин Копелець Олександр Олександрович. А що, чудова схема! І головне, що все по закону, ніяка прокуратура чи поліція не причепляться.

…А рішення виконкому №903 ми все одно отримаємо і оприлюднимо, як би його не ховали міські чиновники. А оцією грою у хованки вони самі підкинули нову тему: перевірити всі рішення міськвиконкому стосовно виділення землі за минулий та поточний роки. Чуйка підказує, що там багато цікавого і по прізвищах, і по земельних ділянках.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»
Поділитися:
18 грудня 2016, 14:35 | Регіон: Кобеляки | Категорія: Політика | Сторінка для друку

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації