Впевнена перемога Геннадія Сумського (фото)

Впевнена перемога Геннадія Сумського

18 грудня в Царичанському районі пройшли вибори. Жителі райцентру та чотирьох сільських рад вибирали голову і депутатів нової об’єднаної територіальної громади.

Ці вибори без перебільшеня можна назвати унікальними для Царичанки. Адже мешканці селища і кількох сіл вперше в сучасній історії вибирали керівника нового адміністратив-но-теритріального утворення. До цього царичани обирали собі селищного голову та депутатів, які опікувалися виключно райцентром і кількома прилеглими селами. Мешканці Прядівки, Юрївки, Михайлівки та Бабайківки голосували за кандидатів на посаду свого сільського голови. Одночасно поряд функціонували і виконували свої повноваження Царичанська райдержадміністрація та районна рада. Голову РДА та голову райради, як відомо, громади не обирали ніколи. Першого призначали із Києва, а хто буде керувати радою — визначали виключно її депутати.

Тепер все змінилося. Звичайно ж, ще кілька місяців, а можливо й два-три роки існуватимуть і адміністрації та райради. Але їх повноваження з кожним роком чи навіть місяцем будуть зменшуватися. Держава більше грошей віддаватиме саме на об’єднані громади, такі як Ляшківська, Могилівська і тепер — Царичанська.

Нова Царичанська громада є досить потужним об’єднанням. На її території мешкають близько 15 тисяч чоловік, а бюджет після проведення визначених законодавством змін становитиме кілька десятків мільйонів гривень. А можливо, гроші взагалі рахуватимуть сотнями мільйонів. Повноваження керівника нової громади теж стануть набагато більшими, аніж у сучасного голови РДА та голови райради. По великому рахунку, такої адміністративно-територіалної одиниці як Царичанський район у його теперішньому стані вже не буде.

Для більшості жителів Царичанки всі ці зміни і терміни є ще не зовсім зрозумілими. Поясню наступним чином: невдовзі найголовнішим у Царичанці начальником буде чоловік, який має кабінет і крісло у сучасній селищній раді. Більшість питань, а з часом — усі, вирішуватиме саме він, а не голова РДА чи райради. І так буде і в Кобеляках, і в Нових Санжарах, і в Петриківці, і в Магдалинівці.

 

Сумський і Турський боролися, всі інші — погуляти вийшли

Якщо звичайні громадяни про все це ще не знають, то люди, які займають керівні крісла, вже давно зрозуміли, у якому напрямку буде розвиватися ситуація. Можливо, саме через це головна боротьба на виборах точилася між діючим селищним головою Царичанки Геннадієм Сумським та головою РДА Сергієм Турським. Були ще чотири кандидати на головну посаду в районі. Але серйозними опонентами їх важко було назвати.

Проведене журналістами «ЕХО» напередодні виборів опитування показало, що більшість виборців практично нічого не знають про чотирьох кандидатів не від влади. На слуху у людей були лише прізвища Сумського і Турського. Саме ці двоє займалися агітацією, створили свої команди, намагалися контролювати дотримання законності під час голосування, переїжджаючи із дільниці на дільницю і слідкуючи за процесом. Усі інші не мали ні ресурсу, ні підтримки штабів, ні достатньої «розкрученості» у засобах масової інформації. Склалося враження, що четверо інших або виконували роль технічних кандидатів, або заявилися на вибори «для галочки».

Теж опитування показувало, що у самій Царичанці беззаперечним лідером виборчих перегонів є діючий селищний голова. У інших населених пунктах ситуація була дещо іншою, але й там Сумський користувався значною підтримкою.

Це засвідчили й результати виборів. У день голосування ми зустрілися і поговорили з обома головними сучасниками виборчих перегонів. Обоє заявили, що налаштовані по-бойовому. Обоє сказали, що мають інформацію про порушеня на виборах з боку конкурента. Але конкретних прикладів не наводили.

Натомість спостерігачі громадського обєднання «Опора», фіксуючи порушення на виборчих дільницях в день голосування, говорили, що ті не є значними і не можуть вплинути на результати волевиявлення людей.

У результаті на виборах переміг діючий Царичанський селищний голова Геннадій Сумський. Переміг, якщо користуватися спортивною термінологією, з явною перевагою. Його головний конкурент набрав удвічі менше голосів. Усі інші взагалі безнадійно відстали.

Як розповів редакції Геннадій Сумський, першим і єдиним із опонентів, хто привітав його із перемогою на виборах, став саме Сергій Турський. Він висловив поздоровлення ще у неділю ввечері. На той момент протоколи з виборчих дільниць ще не надійшли у територіальну виборчу комісію, але загальна тенденція уже була зрозуміла.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»
Поділитися:
22 грудня 2016, 13:47 | Регіон: Царичанка | Категорія: Політика | Сторінка для друку

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації