Річницю народження Василя Симоненка відзначили на батьківщині потета

Річницю народження Василя Симоненка відзначили на батьківщині потета

Традиційно, 8 січня, Лубенщина  відзначає  народження «витязя молодої української поезії», поета-шістдесятника, народолюба Василя Симоненка, який народився і виріс у мальовничому селі над Удаєм - Біївцях, заявивши на всю Україну про себе  як  про  талановитого правдолюба,  патріота, любов до Батьківщини якого  пронизує кожен рядок  поезій митця. Він прожив  блискавичне,  коротке життя, виміром  у  28 років, але залишив по собі яскравий слід для прийдешніх поколінь.

Цього  року  Василеві Симоненку виповнилося б 82 роки, тож відсвяткувати Василеве Різдво у Біївцях, біля хати-музею, зібралися голова районної ради   Григорій Угляниця, перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Сіряченко, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації  Людмила Пазенко, сільський голова Бієвецької сільської ради Ніна Остапенко,  депутат обласної ради Руслан Ляшко, директор районної бібліотеки  імені В.Малика  Валентина Сьомак,  творча  інтелігенція, громадськість.

Присутні, завітавши до старенької хати, яка дала путівку у життя поетові, заспівали  незабутню «Виростеш ти, сину», яка  стала своєрідним гімном  любові до Батьківщини  для усіх українців.

Голова районної  ради  Григорій Угляниця привітав  громаду  зі святом, наголосивши на тому, що вірші борця, як ніколи,  актуальні, особливо у нелегкий час для України, а молоді  вчитися  жити на цих віршах.

Слова про   відомого поета-шістдесятника, вагомість його слова говорили  заступник голови райдержадміністрації  Сергій  Сіряченко, депутат обласної ради Руслан Ляшко, голова літоб’єднання  імені О.Донченка  при газеті «Лубенщина» головний  редактор  газети, член НСПУ   Олександр Міщенко.

Присутні  поклали квіти до пам’ятного знака, який  було зведено  ще у 2005 році за сприяння родини  Тараненків, студентського та викладацького  колективів  Полтавського національного  педагогічного університету  імені В.Г.Короленка, односельців.

Потому гості заходу завітали до Тарандинцівської ЗШ, яку в свій час із золотою медаллю  закінчив поет. Школа носить ім’я поета-земляка, а також славиться  музеєм, двері якого завжди відкриті для відвідувачів.  Тож, поклавши квіти до меморіальної дошки,  директор школи, Заслужений  учитель України Микола Кадука, запросив усіх до музейних кімнат.  Тут було   нагороджено лауреатів  літературно-мистецької премії імені Василя Симоненка, ними цьогоріч стали  у номінації «Література і публіцистика»  поетеса Наталія Харасайло, у номінації «Мистецтво і монументальна   скульптура» - архітектор Наталія Казакова.

Захід завершився, а його учасники, сповнені глибокого патріотизму, любові до Батьківщини, яку так відстоював у своїх творах Василь Симоненко, залишали славну школу, славну землю,  яка пронизана  творчістю незабутнього поета,  аби у наступному  році зустрітись тут знову.


Автор: Полтавська обласна рада
Поділитися:
10 січня 2017, 17:39 | Регіон: Лубни | Категорія: Культура та освіта | Сторінка для друку

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації