Документацію погоджували цілий рік (відео)

Документацію погоджували цілий рік

На протязі року дирекція Кобеляцької загальноосвітньої школи №2 неодноразово зверталась до міської ради, щоб затвердити проект землеустрою. Та кожного разу їм відмовляли.

 

За цей час дирекція Кобеляцької загальноосвітньої школи №2 неодноразово зверталась до міської ради, щоб затвердити проект землеустрою. Та кожного разу їм відмовляли.

У 2012 році Кабінет Міністрів видав розпорядження про здійснення заходів, пов’язаних із проведенням землевпорядних робіт, оформленням правовстановлюючих документів на земельні ділянки, де розміщені дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади. У документі вказувалось, що за фінансування цих заходів відповідав Мінфін. Простіше кажучи, керівникам навчальних закладів необхідно було виготовити документацію на приміщення й землю під ними. Відповідні розпорядження були направлені на місця. А от коштів Мінфін не направив. Тому фінансову допомогу у виготовленні документації могли надати органи місцевого самоврядування. Також керівники навчальний закладів мали отримати від них дозволи на розробку та погодження документації на землю, яка знаходилась під навчальними закладами. І якщо в одних населених пунктах цей процес проходив успішно, то в Кобеляках школи наткнулись на перепони з боку міської ради.

 

Або відмовляють, або ігнорують

Директор Кобеляцької ЗОШ №2 Світлана Ніколенко розповіла, що територія навчального закладу, який знаходиться на вулиці Шевченка, 34/37, займає 2,5 гектара землі. На ній знаходяться центральний корпус і початкова школа. На головне приміщення технічна документація застаріла і її довелось переробляти. Коли в травні 2015 року всі необхідні папери були зібрані, вона звернулась до міської ради, аби отримати дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, на якій знаходиться школа.

— Тодішній міський голова Олександр Ісип та депутати надали дозвіл, — говорить педагог. — Нам депутати районної ради виділили кошти на розробку документації і ми приступили до роботи, — говорить педагог. — До речі, доки шукали власників суміжних ділянок, то виявили на шкільній території незаконно побудовані гаражі.

12 лютого минулого року Світлана Ніколенко передала документацію в міську раду, аби депутати погодили проект землеустрою. Відповідь, підписану міським головою Олександром Копильцем, отримала лише через півроку. У ній говорилось, що клопотання про надання земельної ділянки в постійне користування розглянуте на засіданні постійної комісії. Його вирішили не вносити на сесію, доки не буде вирішена ситуація з добровільним об’єднанням громад. 14 листопада директор школи повторно звернулась до міської ради. Та відповіді не було.

— Оскільки вся документація на школу знаходиться в Центрі надання адмінпослуг і нам не вистачало лише погодження міської ради, довелось залучати відділ освіти, — продовжує Світлана Ніколенко. — Тим більше, що з кожним днем скорочувався строк дії документів, за які заплачені немалі кошти. Про це заввідділу освіти Наталія Коваль вказала у листі до міського голови від 1 грудня. Цього разу відповідь надійшла 26 грудня. Виконавчий комітет міськради відмовив нам, виявивши невідповідність у земельній документації.

Через два дні директор школи повторно надала документи. Станом на 9 лютого керівництво міської ради знову не повідомило про результат.

 

Шевченко — Копелець — 1:0

Питання про погодження проекту землеустрою на останню сесію міської ради винесла депутат Таміла Шевченко. Вона пояснила колегам, що в навчального закладу підготовлений витяг із земельного кадастру щодо відведення ділянки, висновок про погодження проекту землеустрою та сам проект. Депутати попереднього скликання надавали дозвіл на розробку відповідної документації.

Її підтримав Василь Мирошниченко, який сказав, що цільового призначення земельної ділянки ніхто не змінює. Зараз школи відносяться до відділу освіти. Та коли відбудеться об’єднання громад, вони перейдуть у підпорядкування міста. Наталія Чиркова розповіла, що аграрний ліцей зіштовхнувся з проблемою, коли на частину приміщень узагалі відсутня документація. І, теоретично, їх можуть забрати.

Та міський голова твердо стояв на своєму і переконував присутніх у тому, що без генерального плану жодна земельна ділянка не буде належно оформлена. Інший варіант — почекати до об’єднання.

Шевченко нагадала, що школа побудована 40 років тому і на старому генплані вона нанесена. Саме тому архітектор і погодив документацію.

— Чому ж інші міські школи не оформлюють документацію? — запитав очільник міськради.

— Третя школа оформила ще в 2005 році, — каже Таміла Шевченко. — У листопаді минулого року сухинівські депутати виділили 6 тисяч гривень для НВК №1. Але міська рада відмовила їм у розробці документації і кошти довелось повернути.


Таміла Шевченко, голова Кобеляцької РДА:

— У Кобеляцької школи №2 підготовлений витяг із земельного кадастру щодо відведення ділянки, висновок про погодження проекту землеустрою та сам проект.

Василь Мирошнеченко, депутат міськради:

— Цільового призначення земельної ділянки ніхто не змінює. Зараз школи відносяться до відділу освіти. Та коли відбудеться об’єднання громад, вони перейдуть у підпорядкування міста.

Світлана Ніколенко, директор ЗОШ №2:

— Нам не вистачало лише погодження міської ради, а з кожним днем скорочувався строк дії документів, за які заплачені немалі кошти. Про це заввідділу освіти Наталія Коваль вказала у листі до міського голови від 1 грудня. Цього разу відповідь надійшла 26 грудня. Виконавчий комітет міськради відмовив нам, виявивши невідповідність у земельній документації. Через два дні я повторно надала документи. Станом на 9 лютого керівництво міської ради знову не повідомило про результат.


Після довгого обговорення депутати вирішили перейти до голосування. Олександр Копелець підкреслив, що є дві думки, а присутні вже мають вирішити, до якої їм прислухатись. До речі, оскільки це питання внесли в порядок денний на сесії, то довелось зробити перерву, аби виготовити бланки для поіменного голосування. Під час перерви міський голова переконував депутатів прислухатись до його думки.

І сталася сенсація. Тому що вперше за час роботи Олександра Копельця на посаді міського голови депутати більшістю проголосували наперекір його позиції. 14 міських обранців погодили проект землеустрою. Троє утримались. Олександр Копелець, Юлія Телятник, Володимир Гречаний і Олег Славянський не підтримали це рішення.

Отож, для погодження, здавалося б, звичайного технічного питання знадобився цілий рік. Тепер керівництво школи зможе оформити всі документи.

 

P. S. Одразу після засідання з’явилась новина, що з школи №2 планують створити приватний навчальний заклад. Та про це — в наступних номерах.


Автор: Олександр ДІДЕНКО, «ЕХО»
Поділитися:
21 лютого 2017, 19:31 | Регіон: Кобеляки | Категорія: Суспільство | Сторінка для друку

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації