Чергове «ні» від Кунівки

Чергове «ні» від Кунівки

За останні кілька місяців невеличке село, що поряд із Кобеляками стало центром подій районного масштабу. А все через, м’яко кажучи, невдалі спроби керівництва Кобеляцької міськради спробувати домовитись із місцевими жителями та владою про створення об’єднаної громади.

Нагадаємо, що кілька тижнів тому кунівські депутати спочатку проголосували за початок процесу створення нової громади, а потім відмінили своє рішення. У перервах між сесіями в селі відбулися протестні акції. Прийняття чергового «остаточного» рішення відтермінували до квітня–травня. За цей час у селах Кунівка, Яблунівка, Галі-Горбатки та Колісниківка мали пройти збори, на яких місцеві жителі обговорили б переваги і недоліки об’єднання із Кобеляками.

Перше зібрання відбулося в Кунівці у суботу 18 лютого. Забігаючи наперед, потрібно відзначити, що його учасники висловилися категорично проти об’єднання. І, на жаль, мали для цього вагому причину.

Збори скликала місцевий депутат Наталія Волошко. На них прийшли не лише жителі вулиці, по якій вона обиралася. Усього зібралися більше п’ятдесяти людей, що досить багато, як для Кунівки. Зібрання тривало близько години. Кричали на ньому багато і голосно. Дехто навіть зірвав голос. Спочатку Наталія Волошко, як організатор, представила гостей із Кобеляк. Від міської ради приїхали Анатолій Кісіль, Юлія Телятник та Зоя Масич. Олександр Копелець на збори не з’явився.

Виступив Анатолій Кісіль. Він аргументував необхідність створення нової громади різким зростанням бюджету, розказавши, що в такому разі держава надасть фінансову підтримку і залишить «на місцях» значну частину податків.

Апелювала чиновникам міськради в основному бухгалтер Кунівської сільради Зоя Андрущенко. А більша частина присутніх її жваво підтримували.

Справа в тому, що напередодні зібрання по всіх селах Кунівської сільради чиновники міськради розвозили і роздавали агітаційні листівки за підписом Олександра Копельця. Вони містили, м’яко кажучи, недостовірну інформацію або маніпулювання фактами і цифрами. Дійшло до того, що Олександр Копелець, як автор цього «шедевру», призначив дату примусового об’єднання громад. Це — 31 березня 2018 року. Присутні на зібранні почали вимагати від чиновників міськради документального підтвердження цієї інформації з посиланням на відповідний закон. Відповіді вони, звичайно ж, не отримали, адже ніхто в Україні такої дати не призначав. Окрім Олександра Копельця.

Також у листівці були «перекручені» дані бюджету Кунівської сільради. Зокрема, йшлося про те, що практично всі зібрані у тамтешню казну кошти витрачають на утримання самого органу місцевого самоврядування. А на всі інші потреби населення, за словами автора, залишається лише 24 тисячі гривень на рік.

Звичайно ж, що ця явно «фейкова» інформація обурила посадовців сільради, знайомих із реальними цифрами й фактами. Їх обурення знайшло підтримку в місцевих жителів. А Володимир Калюжний у своєму виступі досить справедливо зауважив чиновникам міськради, що потрібно акцентувати увагу на позитиві від створення громади, а не вишукувати «слабкі» місця у роботі місцевої влади.

Закінчилося все голосуванням. Люди висловилися проти об’єднання з Кобеляками.

Детальніше про маніпулятивні технології, застосовані керівництвом Кобеляцької міськради, дивіться і читайте у циклі матеріалів «Фейки від Копельця» у наступному номері газети та на нашому відеоканалі.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»
Поділитися:
25 лютого 2017, 12:43 | Регіон: Кобеляки | Категорія: Політика | Сторінка для друку

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації