Полтавська облрада не надала дозволи на розробку газових родовищ

Полтавська облрада не надала дозволи на розробку газових родовищ

На черговій сесії облради депутати відмовились надавати погодження на розробку нових газових родовищ у області

6 березня 2017 року відбулась 14 сесія обласної ради 7 скликання. На цій сесії депутати більшістю голосів не підтримали погодження дозволів на розробку нових газових родовищ таким компаніям, як «Арабський енергетичний альянс юей», «Аркона газ-енергія» та «Укргазвидобування».

Потрібно додати, що якщо рішення з приводу дозволів «Укргазвидобуванню» дружно відхилялись, то питання щодо «Аркони» та «Арабського енергетичного альянсу» ставили на голосування тричі і лише з третьої спроби у дозволах було відмовлено. За попередньою інформацією із кількох джерел, свою позицію різко змінили фракції «УКРОПу» та «Радикальної партії Ляшка», які таки проголосували за відмову.

Напевно, головним питанням, яке виносились на розгляд сесії було «Чи нададуть депутати погодження на отримання дозволів?», адже облрада цього скликання принципово їх не надає. Проте здавалось, що справа зрушила з мертвої точки.

Спочатку, 17 лютого, відбулась нарада під головуванням заступника голови ОДА Андрія Пісоцького. На ній депутати затвердили порядок отримання дозволу для «газовиків». Газовидобувні компанії повинні сплатити гроші до спецфонду облради, а тоді депутати проголосують за погодження.

Щоправда, вже 1 березня на комісії з питань паливно-енергетичного комплексу стало відомо, що сума, яку повинні сплатити компанії, досі невідома. Сама комісія тоді не відбулась через те, що депутати не змогли зібрати кворум. Тому її перенесли на 6 березня, тобто у той же день, коли мала відбутися сесія.

З другої спроби комісія все-таки відбулась. У прискореному темпі, за 20 хвилин, вранці, депутати відмовились рекомендувати погодження дозволів приватним фірмам «Арабський енергетичний альянс юей», «Аркона газ-енерджі». Всього голосувало 6 депутатів, адже одного з членів комісії — Олега Діденка — не було. Голоси розділились порівну три на три.

Стосовно «Укргазвидобування», то взагалі комісія одностайно рекомендувала відмовити в погодженні.

 


Автор: Максим САМОЙДЮК, «Полтавщина»
Поділитися:
7 березня 2017, 11:04 | Регіон: Полтавщина | Категорія: Політика | Сторінка для друку

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації