Свиней більше немає, а підприємство законсервують (відео)

Свиней більше немає, а підприємство законсервують

Таку заяву зробив заступник директора Роман Калатур.

31 березня в Полтавській ОДА відбулось засідання, ініційоване її очільником. На цьому зібранні були присутні представники свинокомплексу «Сільські традиції», екологічної інспекції, керівництво Білицької селищної ради, Кобеляцької райдержадміністрації та громадськість. Головна тема засідання — припинення діяльності підприємства з вирощування свиней.

Валерій Головко заявив, що, як і було обіцяно, діяльність свинокомплексу призупинена, до 1 квітня всіх тварин вивезли. На підприємстві не введені в експлуатацію сучасні очисні споруди, про які неодноразово говорили його керівники. Тож через невиконання взятих на себе зобов’язань свинокомплекс призупинив роботу. Також голова ОДА додав, що підприємство має шанс відновити свою роботу. Для цього йому потрібно пройти всю процедуру спочатку: провести громадські обговорення, виготовити проектно-кошторисну документацію, погодити свою майбутню діяльність із екологічною інспекцією.

Заступник директора підприємства Роман Калатур сказав:

— Наразі свинокомплекс фактично припинив свою роботу. Свиней на території немає. Обслуговуючий персонал звільнений. Паралельно закритий м’ясозабійний цех, який знаходився під Решетилівкою. Загальна кількість звільнених — 240 осіб. Решетилівське підприємство законсервоване й опломбоване. Те ж саме протягом тижня відбудеться і з білицьким свинокомплексом.

Біличани, які були присутні на нараді, повідомили, що представники громади поки що продовжують чергувати біля підприємства.

 

«Сільські традиції» таки заплатять біличанам

30 березня відбулось засідання Харківського апеляційного господарського суду, на якому розглядалась заява про відміну рішення їх полтавських колег щодо стягнення зі свинокомплексу «Сільські традиції» 3,6 мільйона гривень на користь Білицької селищної ради.

Нагадаємо, що у серпні минулого року біличани виявили неподалік підприємства з відгодівлі свиней незаконну стокову систему. Нею рідка фракція, імовірно, зі свинокомплексу перекачувалася в карти, якими раніше користувався цукровий завод. Детальніше про цей випадок можна прочитати в статті «Ой, чиї то труби, чия то гноївка?».

Державна екологічна інспекція за зверненням керівника Білицької селищної ради Юрія Латиша встановила, що колишні карти цукрового заводу, площею 2,7 гектара, були заповнені фекаліями, а земля забруднена амонієм. Екоінспекція звернулась до Господарського суду Полтавської області, який ухвалив стягнути з товариства 3 630 217 гривень 50 копійок на користь Білицької селищної ради. Також підприємство мало повернути екологічній інспекції судовий збір — 54 453 гривень 27 копійок.

Представники підприємства подали апеляцію до Харківського апеляційного господарського суду.

На судовому засіданні, яке відбулось в четвер 30 березня, служителі Феміди заслухали представників свинокомплексу, екоінспекції та селищної ради. Вони постановили залишити рішення своїх полтавських колег без змін.

Отож, «Сільським традиціям» доведеться відшкодувати біличанам 3,6 мільйона, якщо вони не оскаржать судове рішення в касаційній інстанції Вищого господарського суду України.

 

Стоїть підприємство, стоїть і пікет

У понеділок 3 березня знімальна група «ЕХО» побувала в Біликах, щоб перевірити, що відбувається поряд із підприємством, яке припинило свою діяльність. На територію комплексу нас звично не пустили. Як завжди, із дверей адмінбудівлі вийшов охоронець, попросив пройти за шлагбаум, а потім комусь зателефонував. Після короткої телефонної розмови чоловік повідомив:

— Свиней вивезли, підприємство не працює, керівництва на місці немає. Більше нічого сказати не можу.

У споруді, яку собі зробили пікетувальники комплексу, знаходились дві жінки. Вони розповіли, що їх акція буде продовжуватися, не зважаючи на припинення діяльності «Сільських традицій». Якою є мета пікетувальників, жінки чітко пояснити не змогли. За їх словами, вони чекають рішення чергового суду у справі щодо шкоди, завданої довкіллю «Сільськими традиціями».

Інші біличани, які брали активну участь у пікетуванні свинокомплексу, розповіли про відсутність аналізів води (Хоча працівники санітарної служби регулярно беруть проби води, яку вживають біличани. — Авт.), про ті ж суди та про загальну недовіру до керівництва комплексу. Також вони збираються боротися за те, аби договір оренди землі селищна рада і підприємство заключали на короткий термін часу. Це, на їх думку, дасть додаткові важелі впливу на адміністрацію «Сільських традицій» чи іншого підприємства, яке прийде працювати на комплекс.

 

Шкільний автобус, шість спортзалів та два апарати УЗД

Між тим, припинення діяльності «Сільських традицій» має ще одну складову, фінансову. Адже бізнес, який не працює, не платить і податків. Поки що від припинення роботи свинокомплексу постраждав лише бюджет Кобеляцького району. Селищний голова Біликів Юрій Латиш у телефонній розмові повідомив, що договір оренди землі між комплексом і селищною радою залишається діючим. І до селищного бюджету, як і раніше, надійдуть півтора мільйони гривень у якості податку за землю.

А ось у бюджеті Кобеляцького району вже виникла «дірка». Адже він в основному формується за рахунок надходжень із податку з фізичних осіб. Тобто, із зарплати працюючих. Немає працюючих — немає надходжень. Між тим, за 2016 рік із зарплати робітників «Сільських традицій» до бюджету надійшли 1 мільйон 867 тисяч 350 гривень. На перший погляд, це не дуже велика сума для трьохсотмільйонного районного бюджету. Та, як відомо, більшу частину із отих 306 мільйонів надає держава. Сам же Кобеляцький район за рік збирає лише 54 мільйони гривень.

 

Із цього приводу голова Кобеляцької райради Володимир Кішінський сказав:

— Втрата бюджетом двох відсотків надходжень — це суттєво. За ті майже два мільйони, що не заплатять «Сільські традиції», можна було б придбати шкільний автобус або два апарати УЗД, або відремонтувати шість сільських спортзалів.


Автор: Олександр ДІДЕНКО, Ігор ФІЛОНЕНКО
Поділитися:
6 квітня 2017, 14:59 | Регіон: Кобеляки | Категорія: Суспільство | Сторінка для друку

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації