Доходи депутатів: мільйонер Проценко та фермери на «мінімалці»

Доходи депутатів: мільйонер Проценко та фермери на «мінімалці»

Під час перевірки електронних декларацій, поданих депутатами Кобеляцької районної ради, виявилося, що частина з них прожили минулий рік на мінімальну зарплату. Виникає бажання декому з районних обранців допомогти матеріально.

На календарі — 24 квітня. Починаємо перевірку декларацій обранців кобеляцького люду. Вирішили чекати майже до останнього, адже через «прекрасну» роботу сайту, яким опікується Національне Антикорупційне Бюро, у всіх чиновників і депутатів з’явилася стовідсоткова «відмазка» від того, аби вчасно і в повному обсязі оприлюднити свої доходи. Нагадаю, що процес мав закінчитися ще 1 квітня. Але через те, що відповідний сайт постійно «висів», довелося продовжити термін подачі декларацій ще на місяць.

 

Скромний Кішінський та п’ятеро «студентів»

Як правило, більшу зацікавленість викликають декларації перших осіб районної ради, голови і його заступника, які отримують зарплату з бюджету. У випадку з Володимиром Кішінським та Оксаною Гордійко цікавитись особливо нічим. Їх доходи та власність цілком відповідають стилю життя.

У безпартійного голови райради доходи в порівнянні з 2015 роком суттєво зросли. У 2016-му він отримав у якості зарплати 117 тисяч 383 гривні. У 2015-му було 55737. Але це легко пояснити зміною місця роботи. До цього Кішінський працював директором школи із нижчою, аніж у голови райради, заробітною платою. У 2016-му Володимир Кішінський вніс у декларацію ще й кілька земельних ділянок, яких не було у документі за 2015 рік. Він набув землю у 2001-му та 2003-му. Швидше за все, у минулому році Кішінський просто забув внести їх у декларацію. З цих земельних ділянок Володимир Іванович, як і його дружина, отримував дохід у вигляді орендної плати від агрофірми «Добробут». Він — 4449 гривень, вона — 9101.

Не було надвисоких прибутків і в заступника голови райради Оксани Гордійко («Наш край»). Вона внесла у декларацію доходи, отримані нею, сином, свекром і свекрухою. Найбільше грошей задекларувала свекруха як підприємець: 254 500 гривень. Сама Оксана Павлівна внесла в декларацію 107 605 гривень у вигляді зарплати. Ще 3500 вона заробила самостійно, обробляючи землю. Таку ж суму доходу від обробітку землі показали син і свекор.

У принципі, при великому бажанні можна «чіплятися»і до декларацій Кішінського та Гордійко. Але то будуть радше формальні «причіпки».

А ось дехто з їх колег «нариваються» на складення протоколів про адміністративне правопорушення. Кілька депутатів до цього часу ще не подали своїх декларацій. Формально, час до 1 травня у них ще є. І, можливо, депутати, згідно студентської звички, таки в останній момент задекларують свої доходи за 2016 рік. А якщо й не задекларують… Тоді їх оштрафують на суму від 850 до 1700 гривень. Для фермера, який обробляє кілька сотень гектарів землі, такий штраф є сміхотворним. Ми ж доживемо до 1 травня і ще раз перевіримо, чи задекларували свої доходи депутати-«студенти» Володимир Жуков, Віталій Біланенко, Віктор Горденко, Іван Лещенко, Володимир Сиса та Олександр Ткаченко.

Та не це є особливо цікавим при вивченні декларацій, поданих обранцями кобеляцького люду. Вражають, м’яко кажучи, невисокі прибутки людей, які мають в обробітку сотні й тисячі гектарів землі. Автору цієї статті, як і багатьом жителям Кобеляк, одразу впадає у вічі солідний автопарк, що вишиковується на вулицях Касьяна та Шевченка в дні, коли відбуваються сесії Кобеляцької районної ради. Якихось особливо ексклюзивних машин там немає, але з десяток «пузатих» «бобіків», тобто «джипів», вартістю в кілька сотень тисяч гривень, нарахувати можна. І от що цікаво. У деклараціях цих машин немає, навіть записаних на дружин, братів, сестер і батьків. Ледве не єдине виключення — Олександр Копелець-молодший із своїм «Фольксваген Амарок». А де ж «Лексуси», «Лендкрузери»? У деклараціях вони відсутні.

Та навіть не відсутність дорогих автомобілів ріже очі. Вивчаючи декларації районних обранців, розумієш, що керівники фермерських господарств, у обробітку в яких налічується по кілька сотень гектарів землі, живуть на одну зарплату. Причому — на мінімальну. А то й меншу. А один підприємець узагалі ніякого прибутку за рік не отримав. Це — якщо вірити поданій декларації. Як люди виживають — незрозуміло, при таких доходах вони б мали буквально з голоду пухнути. Можливо, тому й іномарки в деклараціях не вказують? Грошей же на те, щоб їх бензином заправити, не вистачає. Судіть самі: якщо чоловік декларує у 2016 році мінімалку, що складає 1450 гривень, а в бак його автівки влазить 60 літрів 95-го бензину загальною вартістю 1300, то особливо не наїздишся.

Отже, почнемо перегляд декларацій. Почнемо із найбільш незаможних. Абсолютним рекордсменом із незаможності став депутат Микола Єгоренко від «Нашого краю». Він задекларував, що має разом із дружиною майже 15 гектарів землі у приватній власності. У 2012 році купив новенький автомобіль «Сітроен Немо». А ось у 2016-му чоловік показав, що отримав лише 3124 гривні як орендну плату. Стільки ж отримала і дружина. Ви уявляєте, як це удвох прожити на 6 тисяч гривень цілий рік? Напевне, єдине, що врятувало, так це продаж нерухомості за 675 тисяч.

Трішки більший дохід задекларував депутат від «Солідарності» Дмитро Омеляненко. Він у вигляді зарплати отримав протягом року лише 16 тисяч гривень. Тобто, трішки більше тисячі на місяць. І це — «брудними». Дружина мала зарплату в сумі 63 тисячі. Під час розмови з цього приводу Дмитро Леонідович пояснив, що цілий рік працював у кабінеті зубопротезування на половину ставки. А державні розцінки на його послуги встановлені дуже низькі.

Далі у списку найбідніших депутатів — голови фермерських господарств. Голова фермерських господарств «Володимир» і «Спис» Володимир Білоусько («Батьківщина») задекларував зарплату в іншому фермерському господарстві «Юлія» в сумі 17 811 гривень.

У Олександра Жука фермерством займаються дружина й син. Дружина за рік заробила 41 960 гривень, а він сам як агроном — 17816.

Ще один незаможний — Олександр Копелець-молодший ( «Наш край»). Він керує фермерським господарством «Покрова-2006» та ТОВ «СМРТ «Діана». За цю роботу чоловік у 2016 році отримав зарплату в сумі 17800. Для довідки. Загальна сума мінімальної заробітної плати, встановленої державою у 2016 році, складала 17 тисяч 334 гривні. Так що, судячи з декларацій, керівники фермерських господарств у Кобеляцькому районі отримують зарплату на рівні прибиральниці або сторожа.

Цікавою є й декларація Анатолія Таранушича («Рідне місто»). Він задекларував пенсію в сумі близько 40 тисяч гривень на рік, доходи із надання майна в оренду — 28 тисяч та з продажу нерухомості — 27 тисяч. А ось інкубаторне підприємство, власником якого є Анатолій Олексійович, ніякого прибутку в 2016 році не дало.

А тепер перейдемо до найбагатших депутатів. Найбільший прибуток із уточненням, що це валовий дохід, задекларував Ігор Проценко («Рідне місто») — 3 мільйони 300 тисяч гривень. Звичайно ж, це не означає, що ці гроші Проценко поклав собі в кишеню. Він як підприємець працює з бюджетними організаціями. А там платять по «безпалу» і всі суми перевіряють. Тобто, чистий прибуток Проценка в рази менший. На другому місці — Олег Решетило (Радикальна партія) — 1 мільйон 365 тисяч. Це — теж валовий, «брудний» дохід. На третьому — Віктор Труш (Соціал-демократична партія Капліна) — 909 тисяч. Цікаво, що готівкові кошти у більш-менш реальних сумах задекларували лише Анатолій Таранушич та Ігор Сахно («Батьківщина»). А в банку гроші тримає лише Ніна Ясинська («Батьківщина»).

Звичайно, усі ці дані дуже далекі від істинного стану справ. І ті, хто задекларував найбільше грошей, зовсім не є найбагатшими серед депутатів.

Пояснити ситуацію із відсутністю в деклараціях коштовних машин та мільйонних прибутків погодився голова Асоціації фермерів Кобеляцького району Володимир Білоусько. Ось що він розповів:

— Так, можливо, частині людей буде незрозуміло, чому не задекларовані автомобілі й високі прибутки. Дивіться, беремо автомобілі. Вони у більшості фермерів стоять на балансі господарств. Як трактори, комбайни й інша техніка. Ми ж їздимо на тих машинах по справах господарства і заправляємо їх за кошти фермерських господарств. Щоб було зрозуміліше, наведу приклад: усі ми знаємо, що голова Кобеляцької РДА Таміла Шевченко їздить на службовому «Сітроені». Але ж вона не вносить цю машину у свою декларацію про доходи. Така ж ситуація і з машинами фермерів. З приводу невисоких зарплат. Не буду говорити про всіх, скажу про себе. Хоча, думаю, у всіх ситуація схожа. От я накупив у минулому році сучасної  сільськогосподарської техніки. Міг би на ці кошти виплатити собі дивіденди, але купив техніку для господарства. Інакше не виживеш. У мене вже працюють офіційно оформлені не три, як раніше, а дванадцять чоловік. Тобто, особливих дивідендів у минулому році не було. Так і в інших фермерів. У кого були великі особисті дивіденди, ті їх і задекларували. Так, у фермерів в обігу знаходяться значні обігові кошти. Ніхто цього й не приховує. Та на особисті потреби грошей інколи залишається дуже мало. Можливо, у це важко повірити, але це так.

Та все одно депутатам потрібно задуматись. Рано чи пізно (швидше — пізно, хто ж проти себе закони прийматиме) їх доходи і видатки таки перевірятимуть. Як і всіх нас. І таки спитають, як можна декларувати мінімальну зарплату, обробляючи сотні й тисячі гектарів. Відомо ж, що лише один гектар більше прибутку приносить.

І тоді не кажіть, що вас не попереджали.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»
Поділитися:
29 квітня 2017, 10:12 | Регіон: Кобеляки | Категорія: Політика | Сторінка для друку

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації