Китайгородці хочуть «по любові», а не з розрахунку (фото)

Китайгородці хочуть «по любові», а не з розрахунку

У п’ятницю 19 травня у приміщенні місцевого клубу відбулися громадські слухання за участю жителів Китайгородської сільської ради. На слухання прийшли понад 250 громадян.

Тема зібрання — добровільне об’єднання громади. Черга денна зборів передбачала слухання щодо добровільного об’єднання Китайгородської і Рудківської сільських рад в єдину об’єднану територіальну громаду з центром у Китайгороді або приєднання Китайгородської сільської ради до існуючої Могилівської громади. Спочатку обрали голову та секретаря зборів. Ними стали китайгородці — уповноважений територіальної громади Григорій Давиденко і юрист за фахом Юрій Рашевський.

Нагадаємо, що в попередні роки вже були спроби створити об’єднану громаду із центром у Китайгороді. Були й пропозиції  і з Царичанки. Селищна рада пропонувала китайгородцям «влитися» до великої громади із центром у Царичанці.

Але всі спроби створити громаду закінчувалися невдачею. Китайгородці не відповідали взаємністю царичанам, і, навпаки, їх пропозиції відхиляли влада і жителі Рудки та Цибульківки. Так тривало два роки. Аж доки навесні 2017 року процес різко активізувався.

Від Рудківської сільської ради надійшла згода на створення спільної із Китайгородом громади. Так, вже на слуханнях 19 травня житель Рудьки Микола Продан розповів, що було проведене опитування серед мешканців сільради. І більше аніж 400 чоловік висловилися за обєднання із Китайгородом. Нібито рудчан агітували приєднатися до Ляшківської об’єднаної громади, але підтримки ця пропозиція не знайшла. Продан висловив сподівання, що разом із Китайгородом буде процвітати і Рудка.

З’явилася й інша пропозиція. Але вже не про об’єднання, а про приєднання. Кілька десятків жителів Китайгорода написали до сільради листа з пропозицією приєднатися до існуючої Могилівської об’єднаної громади, яка, між іншим, є найпотужнішою у фінансовому плані в колишньому Царичанському районі.

Напередодні громадських слухань у розмові з журналістами «ЕХО» Григорій Давиденко повідомив:

— 12 травня 39 жителів Китайгорода поставили свої підписи під листом стосовно ініціювання добровільного об’єднання з Рудкою. Ці документи були передані у сільську раду вранці 19 травня. Цього дня о 10:00 мали розпочатись слухання. Члени ініціативної групи попрохали голову сільської ради Наталію Вербицьку надати розпорядження про внесення до порядку денного цих зборів питання не лише про приєднання до Могилівської громади, яке було анонсоване напередодні, а й про об’єднання з Рудкою. Сільський голова доручила секретарю сільської ради зареєструвати подані документи і в усній формі запевнила членів ради, що все залежить від рішення громадян.

Обговорення 19 травня відбувалося бурхливо, емоційно. Переважна більшість виступаючих висловлювалася за об’єднання Китайгорода з Рудківською громадою (Щербинівка, Кравцівка, Рибалки, Рудка). Питання про об’єднання з Цибульківкою присутні старалися без згоди цибульчан оминати. З боку виступаючих лунали фрази: «Нам треба поспішати, тому ми зараз ініціюємо питання про об’єднання з Рудкою, бо вона дала «добро». «Надіємось, що Могилів нас потягне? У нас більший потенціал на майбутнє. Якщо ми будемо з Рудкою, то шанси наші приблизно рівні». «Педколектив на сто відсотків підтримує об’єднання Рудки і Китайгорода»

Більшість виступаючих, а серед них Анатолій Білокінь, Сергій Дашко, Юрій Мосійчук та інші, розповідали про давні традиції Китайгорода, про ментальну близькість китайгородців та рудчан. Згадували про можливі проблеми підприємства «Маїсадур», яке є бюджетоутворюючим для Могилева. Голову тамтешньої об’єднаної громади Валерія Дружка, який теж був присутній на зібранні, слухати не стали. У коридорах і на вулиці люди теж говорили про те, що об’єднуватися потрібно саме з Рудкою. Аргументи при цьому наводили чисто емоційні: «Нічого нам по приймах ходити!» «Самі будемо центром!» «Напружимося, мобілізуємось, зберемо більше податків.» «У нас із Рудкою колись один колгосп був!»

А ось раціональних аргументів на користь об’єднання саме із Рудкою просто не було. Ні цифр, ні фактів, які б свідчили про майбутнє процвітання саме Китайгородської об’єднаної громади, на зборах ніхто не наводив.

Цілком можливо, що їх мала б озвучити працівник районного фінансового управління Ярослава Величко, яка виступила на слуханнях. Але вона цього чомусь не зробила. Натомість довго розповідала про питому вагу різних податків, що надходять до бюджетів нинішніх Китайгородської, Рудьківської та Цибульківської сільрад. Із конкретики прозвучало лише те, що в Китайгороді проживають близько двох тисяч жителів. Резюмувала Величко теж на емоціях, сказавши про потужний потенціал Китайгорода і здатність об’єднати навколо себе Рудку і Цибульківку. А з приєднанням до Могилева, на думку працівниці РДА, Китайгород втратить імя, право голосу та фінансовий ресурс. Із незрозумілих (чи зрозумілих? — Ред.) причин Ярослава Величко зовсім нічого не сказала про стан доходів та видатків Китайгорода, Рудки та Цибульківки. А вона ж знає точні цифри.

Виступ Величко вітали овацією і невдовзі перейшли до голосування. Його результат, виходячи із загальної атмосфери, що панувала на слуханнях, можна було спрогнозувати заздалегідь. За обєднання з Рудкою проголосували практично всі присутні, точніше — 244 чоловіки. За приєднання до Могилева — 4 людини.

Між тим до редакції потрапив документ, що має назву «Розрахунок фінансового ресурсу сільських бюджетів на 2017 рік в умовах децентралізації». Його, по ідеї, мали б готувати у фінансовому управлінні райдержадміністрації. Так от, якщо довіряти цьому документу, то в разі об’єднання Китайгорода із Цибульківкою та Рудкою нова громада миттєво отримує фінансовий мінус у сумі 2 мільйони 379 тисяч гривень. При обєднанні з Рудкою «дірка» в бюджеті буде меншою, але теж суттєвою: в межах семисот тисяч гривень.

Можна сказати, що китайгородці, як і більшість українців, учергове роблять вибір «серцем». Вони готові об’єднуватися «по любові» з бідними Рудкою та Цибульківкою, аніж «по розрахунку» з багатим Могилевом.

Чи означає рішення слухань та сесії, що питання створення Китайгородської громади вже є вирішеним? Ні. Його ще мають затвердити на рівні обласної влади.

 

Р.S. Наступного дня китайгородські депутати одноголосно прийняли рішення про те, щоб звернутися до рудчан з пропозицією об’єднатися.


Автор: Олена Маренич, Ігор Філоненко
Поділитися:
29 травня 2017, 09:12 | Регіон: Царичанка | Категорія: Політика | Сторінка для друку

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації