Тест-драйв для колорадів (відео)

Тест-драйв для колорадів

Картопля в цьому році не радує око городників. Спочатку вона постраждала від заморозків, потім їй почали дошкуляти спека і посуха. А зараз на картоплю насувається нова напасть: вилупилися і почали їсти рослини ненажерливі колорадські жуки.

Редакція «ЕХО» щорічно моніторить ситуацію із засобами захисту рослин, що продаються на місцевому ринку. Ми описуємо препарати, які знищують шкідливих комах, у тому числі і колорадських жуків, в основному керуючись словами продавців отрутохімікатів та інформації, почерпнутої із мережі Інтернет. Тобто, фактично віримо людям на слово, не перевіряючи якість того чи іншого препарату.

Саме тому в цьому році було прийняте рішення провести випробування засобів захисту рослин або «ядів», як їх називають у народі. Навіть відео з цього приводу зняли і розмістили на своєму каналі. Одразу потрібно наголосити, що наш тест-драйв для колорадів, точніше, для отрути, яка має їх знищувати, не претендує на статус серйозного наукового дослідження. Для цього у нас немає ні лабораторій, ні методик, ні часу. Та все ж...

У вівторок працівники редакції придбали на кобеляцькому ринку п’ять видів інсектицидів, тобто, засобів для знищення шкідливих комах. Ми купили «Протеус», який рекламують як препарат всесвітньовідомої німецької фірми «Байер», українські «Престо» і «Жук АТО» та білоруські «Жукоєд» й «СТОП ЖУК». До всіх препаратів, окрім «Протесуса» та «Престо», додаються ще й розчини стимуляторів росту. Виробники приписують їм ледве не чудодійні властивості: і урожайність на 40 відсотків підвищують, і вміст нітратів зменшують, і смакові якості поліпшують. Звичайно ж, усе це є не зовсім правдою. Так, речовини, які входять до складу стимуляторів, позитивно впливають на рослини. Але для того, щоб урожайність підвищилась на сорок відсотків, потрібно провести цілий комплекс заходів: від посадки якісної розсади чи бульби до внесення оптимальної кількості добрив і вчасного поливу. А самостійно жоден стимулятор дива не створить.

Придбавши отрутохімікати, ми в той же день увечері застосували їх на городі, де посаджена картопля і на якій уже з’явилися колорадські жуки. Наступного дня подивилися на результати. У тому числі і на спеціально позначені контрольні кущі, на яких було багато шкідників. Виявилося, що жоден препарат повністю популяцію жуків не знищив. Працюють, тобто, труять вони всі, це стало зрозуміло після огляду обробленої і необробленої картоплі. Але частина жуків залишаються живими і через 14–15 годин після застосування препаратів.

Провівши візуальний огляд городу, ми зробили висновок, що найменше шкідників залишилося на кущах, оброблених «Протеусом», який коштує аж 40 гривень за дозу розчинену у 10 літрах. На другому місці — «Престо», на третьому — «Жук АТО». Білоруські препарати під час нашого досліду спрацювали найгірше... Через кілька годин ми знову навідались на город. На картоплі, обробленій «СТОП ЖУК», комахи почали гинути. А от «Жукоєд» спрацював дуже погано.

Отже, ми, на жаль, не можемо рекомендувати жоден із препаратів, що продаються на ринку. Усі вони діють, але жуків на сто відсотків не знищують.

Якщо хтось із читачів знає такий препарат, напишіть нам, ми випробуємо і порекомендуємо іншим. Жуки ж не сплять, вони їдять.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»
Поділитися:
14 червня 2017, 12:24 | Регіон: Полтавщина | Категорія: Цікаве | Сторінка для друку

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації