Новосанжарські депутати не зменшують тариф на воду і сміття

Новосанжарські депутати не зменшують тариф на воду і сміття

Під час позачергової сесії Новосанжарської селищної ради, яка відбувається 7‑го червня, депутати не голосують за повернення до тарифу 9,24 за кубометр води. Свою позицію пояснюють наступним чином: пониження тарифу призведе до чергових боргів у комунального підприємства «Джерело». У свою чергу керівник КП «Джерело» Наталія Кушніренко обіцяє у найкоротший термін подати на розгляд сесії новий, економічно обґрунтований, розрахунок тарифу.

 

На башту виділяють 120 тисяч

Як пояснює на початку засідання селищний голова Інна Коба, позачергову сесію скликають головним чином для того, щоб затвердити виділення 120 тисяч гривень для КП «Джерело». Кошти ці підуть на придбання ємкості у 20 кубічних метрів для встановлення на свердловині № 8, яка забезпечує водою жителів вулиць Шевченка, Соснова Роща, Ковалівська та інших. Сама ємкість, яку придбають у Києві, коштуватиме 80 тисяч. Решту суми витратять на її транспортування та встановлення.

 

Воду в Санжарах даватимуть по годинах?

Інше ключове питання сесії можна назвати для Нових Санжар уже традиційним. Депутати знову говорять про розмір тарифів на воду та вивезення твердих побутових відходів. Цього разу приводом для розгляду питання стає припис Держпродспоживслужби в Полтавській області. Після звернення активістів до управління з повідомленням про невиправдано завищені тарифи на воду та вивезення сміття у Нових Санжарах, до комунальних підприємств «Джерело» та «Комунтех» прислали перевірку. А за її результатами надіслали підприємствам приписи, у яких назвали тарифи на водопостачання та вивезення сміття економічно необґрунтованими.

— Тепер ми повинні зупинити рішення сесії від 23‑го березня про підвищення тарифів. Цим ми допоможемо підприємству уникнути штрафу в 3400 гривень. Але тим самим змусимо «Джерело» працювати за збитковим тарифом 9,24. І завтра нам доведеться виділяти 40 тисяч на підтримку підприємства, щоб воно не зупинилося, — пояснює депутатам селищний голова.

— Ми можемо перейти до тарифу у 9,24, але тоді воду Новим Санжарам доведеться подавати по годинах! — говорить директор КП «Джерело» Наталія Кушніренко. — Або сміття не вивозити взагалі. Але працювати за таких умов підприємство не зможе!

 

Тарифи залишають незмінними

Близько півгодини відбувається дискусія між депутатами та керівниками. Наталія Кушніренко пояснює, що підприємство буде оскаржувати припис у суді. А паралельно шукатиме незалежну установу, яка зможе розрахувати новий тариф, який відповідав би всім зауваженням перевіряючих.

— До речі, нам так і не пояснили, яким має бути тариф. Сказали, що він економічно необґрунтований, і все. Яким він має бути, перевіряючі не пояснюють! — констатує керівник комунального підприємства.

Депутати довго вагаються, перш ніж прийняти рішення. З одного боку — не бажають зашкодити підприємству, з іншого — розуміють, що після зупинки рішення доведеться одразу ж виділяти дотацію для підтримки «Джерела», інакше підприємство зупиниться. Врешті-решт за повернення до тарифу 9,24 не голосує жоден депутат, один при голосуванні утримується. Потім депутати одноголосно підіймають руки за пропозицію залишити в дії тарифи на водопостачання (12,70 гривень за кубометр) та сміттєвивезення (97,72 грн. за кубометр). З умовою, що повернуться до розгляду питання одразу, коли підприємства розрахують нові тарифи.

Наприкінці обговорення Інна Коба напівжартома, напівсерйозно зауважує депутатам, що має намір запропонувати одній із громадських активісток посаду економіста комунального підприємства — аби та могла розрахувати ідеально обґрунтований тариф, який потім не оскаржувався б представниками громадськості.


Автор: Володимир ПАРШЕВЛЮК, «ЕХО»
Поділитися:
9 червня 2017, 17:13 | Регіон: Нові Cанжари | Категорія: Політика | Сторінка для друку

1. ukr2017 / 12 червня 2017, 22:55 Вставити цитату
Не сьогодні так завтра будуть борги з таким керівниками
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації