Китайгородська громада: крок до об’єднання (фото)

Китайгородська громада: крок до об’єднання

Минулого тижня у Китайгороді відбулися громадські слухання, на яких обговорювали проект рішення сільської ради про добровільне об’єднання Китайгородської та Рудківської громад.

На слуханнях були присутні близько 45 чоловік. У тому числі — сільський голова Наталія Вербицька та секретар ради Ірина Рижко. Головуючий на зібранні Григорій Давиденко оголосив порядок денний, де першим питанням стояло обговорення проекту рішення сільської ради «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Слово надали голові робочої групи Сергію Дашку, який повідомив, що напередодні було проведено засідання робочої групи. До неї входять 5 чоловік китайгородців і стільки ж — рудчан.

— На засіданні робочоі групи ми прийняли рішення про утворення об’єднаної територіальної громади, а також як додаток склали план організаційних заходів щодо проведення добровільного об’єднання, — сказав Дашко і продовжив: — Це буде план на майбутнє, коли нас в області признають спроможними. План поки що приблизний. Кожен з вас може його доповнити своїми пропозиціями. Де буде легко приймати рішення, а де — важко. Починати завжди нелегко, але ми не відступимося.

У ході громадських слухань присутні одноголосно підтримали і схвалили проект рішення сільської ради про добровільне об’єднання громад Китайгорода і Рудки з центром у селі Китайгород, а також проголосували за те, щоб депутати Китайгородської сільської ради на черговій сесії прийняли рішення сільської ради «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Сергій Дашко зауважив, що коли депутати підтримають проект рішення, то фактично буде повний пакет документів. При умові, що таке рішення приймуть у себе на сесії і рудчани.

Цього разу громадські слухання відбулися спокійно і в досить короткий час. Селяни розійшлися в надії на результати сесії, яка, за словами сільського голови, мала відбутися 16 червня, у п’ятницю.

 

Сесія відбулася, але не зовсім так, як хотіла громада

Сесія Китайгородської сільської ради відбулася у п’ятницю о 15:00, хоча була анонсована на 11:00.

Далі вестимемо свою розповідь про події зі слів одного із членів ініціативної групи, сільської активістки Тетяни Мотріченко, яка була безпосереднім учасником і свідком наступних подій.

Вранці до сільської ради прибули члени ініціативної групи, мешканці Китайгорода, щоб бути присутніми на сесії. Але сесія не відбулася об 11:00 з тієї причини, що сільский голова Наталія Вербицька поїхала у справах до міста Дніпро. Як результат, на сесії о 15:00 були не всі депутати, місцевих мешканців теж було мало.

Також Мотріченко повідомила, що ініціативною групою цього дня о 8:30 було зареєстроване подання до Китайгородської сільської ради з проханням розглянути на першій позачерговій сесії питання щодо відкликання сільського голови з посади. Подання зареєстроване згідно ч. 1 п. 4 статті 79 Закону України «Про місцеве самоврядування» (вхідний №141 від 16.06.2017 року). Крім того, у той день депутат сільської ради Зінаїда Серга, керуючись статями 21, 22 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» та статтею 49 ЗУ «Про місцеве самоврядування», зареєструвала депутатський запит (вхідний №142) щодо проведення аудиторської перевірки фінансово‑господарської діяльності Китайгородської сільської ради.

О 15:00 сесія сільської ради розпочалася. Головою сесії була сільський голова Наталія Вербицька. Там були присутні і мешканці села, і члени ініціативної групи.

За проект рішення про об’єднання двох громад, схвалений напередодні народом на громадських слуханнях, депутати проголосували, але Наталія Іванівна документ того дня не підписала, пообіцявши його підписати 19 червня, у понеділок. Рішення Вербицькою у понеділок було підписане.

А зареєстроване подання ініціативної групи щодо відкликання з посади голови сільської ради не було розглянуте і не оголошене депутатам. На сесії розглядалися поточні питання. Щодо вище зазначеного народного подання, то Наталія Іванівна повідомила, що питання буде розглядатися на наступних сесіях сільської ради.

 

Про кількість підписів за народною ініціативою

У минулих матеріалах про події у Китайгороді ми повідомляли, що китайгородська громада виступила з ініціативою про недовіру сільському голові Наталії Вербицькій і почала збирати підписи за відкликання її з посади. Нагадаємо, що на місцевих виборах голови сільської ради Наталія Вербицька одержала 362 виборчих голоси.

На сьогодні ініціативною групою було зібрано 518 підписів. Територіальна виборча комісія, ретельно перевіривши документи, зарахувала дійсних 486 через помилки технічного характеру. На сьогодні документ про підписи є у Китайгородській сільській територіальній виборчій комісії. У сільській раді знаходяться лише дані про кількість підписів.


Автор: Олена МАРЕНИЧ
Поділитися:
25 червня 2017, 11:11 | Регіон: Царичанка | Категорія: Політика | Сторінка для друку

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації