Депутати з невдоволеними вигуками покинули сесію

Депутати з невдоволеними вигуками покинули сесію

Хоча ще на початку засідання ніщо не віщувало такого повороту подій.

16 червня відбулась п’ятнадцята позачергова сесія Кобеляцької районної ради. На неї зібралися 22 із 34 депутатів.

Питання порядку денного попередньо були розглянуті на спільному засіданні постійних комісій, яке проходило кількома днями раніше. На зібранні Володимир Кішінський запропонував внести на розгляд сесії питання про надання згоди Кобеляцькій центральній районній лікарні на відкриття відділення паліативної та хоспісної медицини.

На початку сесії голова райради вручив грамоту директору ландшафтно-регіонального парку «Нижньоворсклянський» Олександру Шуліці та подякував колективу парку за успішне проведення двомісячника «Нерест-2017».

Без обговорення районні обранці проголосували за виконання бюджету в І кварталі та внесли до нього зміни.

 

Міська рада не виділяє кошти на оздоровлення дітей

Наступне питання також стосувалось змін, але вже районної Програми відпочинку та оздоровлення дітей на 2015–2019 роки. На нього доповіла Оксана Червона, спеціаліст сектору у справах сім’ї, молоді та спорту:

— Наш сектор займається оздоровленням дітей за кошти державного, обласного і районного бюджетів. Держава фінансує відпочинок дітей у центрах «Молода гвардія» (Одеса) та «Артек» (Київ). За обласні кошти ми надаємо путівки у два табори на березі моря та один у Тернопільській області, а також у табори, що знаходяться в межах області. З 2016‑го сектор направляє на відпочинок дітей непільгових категорій на умовах співфінансування: 50 відсотків — кошти обласного бюджету і 50 — місцевого.

Зі слів Оксани Червоної, з початку цього року їм надійшло 109 заяв: 61 — від батьків дітей пільгових категорій, 48 — непільгових. 15 багатодітних сімей бажають оздоровити по три і більше дітей. Найбільше заяв надійшло з Кобеляцької міської ради (78), по п’ять — з Підгорянської сільської. З інших громад їх кількість значно менша.

— Для оздоровлення дітей непільгових категорій область виділила 246 тисяч, район — 70, — пояснює Червона. — Найбільше перерахувала Бутенківська сільська рада: 200 тисяч, Григоро-Бригадирівська — 15, Канавська — 10. Кобеляцька міська рада не виділила жодної копійки. Ми надсилали повторні листи, але відповіді від міських посадовців не отримали.

Депутати погодились збільшити фінансування Програми оздоровлення.

 

Луценківська школа утримуватиметься з районного бюджету

Наступні питання порядку денного районні обранці затверджували без розгляду, доки не дійшли до реорганізації Луценківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів у навчальний заклад першого ступеня. Двічі це питатння ставилось на голосування, але голосів депутатів не вистачило, щоб понизити школу у статусі. Тоді причини реорганізації пояснила заввідділом освіти Наталія Коваль:

— Коли ми провели тарифікацію та вивчили наповнюваність класів, виявилось, що на наступний навчальний рік у школі не буде першачків. З 2‑го по 4‑й класи відвідуватимуть 15 дітей. У середній школі: 5 клас — 4 учні, 6‑ий — 1, 7‑ий — 2, 8‑й — 0, 9‑ий — 0. Усього Луценківська школа навчатиме 22 учні.

Як пояснила заввідділом освіти, згідно з бюджетним кодексом, школи, у яких немає 25 дітей, не фінансуються з державного бюджету. Виходить, якщо навчальний заклад не понизити в статусі, то його доведеться утримувати за районні кошти. Крім того, залишаються вісім педагогів, які працюють у цій школі. Їх необхідно попередити про звільнення зараз. До того, як вони підуть у відпустку. Оскільки, доки вчителі перебуватимуть на відпочинку, відділ освіти не матиме юридичної можливості їх звільнити.

— Нам обов’язково доведеться понизити школу в статусі, — продовжує Наталія Коваль. — І до цього питання ми повернемось у липні чи серпні. Тільки тоді вчителі протягом вересня й жовтня ходитимуть у порожню школу і отримуватимуть зарплату. Вони ще втратять можливість працевлаштуватись. Сімом із них ми пропонуємо робочі місця, один педагог іде на пенсію за вислугою років.

Після виступу заввідділом освіти, депутати повернулись до голосування. Та рішення знову не прийняли: два депутати утримались, а п’ять не голосували.

Наталія Коваль підсумувала, що Луценківська школа щорічно обходиться у 800 тисяч.

 

Хоспісне відділення: бути чи не бути?

Ще одне питання з порядку денного частина депутатів не підтримала. Воно стосувалось надання згоди Кобеляцькій центральній районній лікарні на відкриття відділення паліативної та хоспісної медицини.

Хоспіс — це медичний заклад, у якому перебувають важкохворі з прогнозованим летальним наслідком. Основна мета перебування в хоспісі — полегшити останні дні життя пацієнтів.

Пояснення з приводу необхідності відкриття такого відділення надали Володимир Казирод, головний лікар ЦРЛ, Анатолій Шкарбан, помічник-консультант народного депутата Олега Кулініча, та Микола Жук, депутат обласної ради.

Володимир Казирод сказав:

— На засіданні комісії я пояснював, що з районного бюджету виділяються кошти для медикаментозного лікування тяжкохворих. У цьому році ми витратили 119 тисяч на 11 таких хворих. Якби нам вдалося створити хоспісне відділення, то кошти на медикаменти для невиліковно хворих могли б виділяти сільські ради, де вони проживають. Таке відділення на 20 ліжок ми плануємо відкрити на базі гінекологічного. Це допоможе хворим та врятує персонал від скорочення.

Анатолій Шкарбан, у свою чергу, нагадав, що мова йде про людей, яких неможливо вилікувати. Вони помирають з болями при повній відсутності меддопомоги. До таких людей потрібно проявити гуманізм і дати їм померти достойно, по-людськи. І порадив депутатам у таких питаннях відходити від політики і взаємних симпатій.

Володимир Кішінський виніс питання на повторне голосування, але сім депутатів не проголосували. Тоді присутні почали залишати зал засідань із вигуками: «Хай Таранушич зі своїми тут сидить і в політичні ігри грає!», «Я в шоці з ваших приколів оцих!», «Сесію не закриваємо!».

На такій ноті голова райради оголосив перше пленарне засідання закритим.


Автор: Олександр ДІДЕНКО, «ЕХО»
Поділитися:
23 червня 2017, 14:48 | Регіон: Кобеляки | Категорія: Політика | Сторінка для друку

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації