Писарівка перейде до Полтавського району? (фото)

Писарівка перейде до Полтавського району?

Одним із наслідків добровільного об’єднання громад для Новосанжарського району може стати втрата однієї із сільських рад. Так, 20‑го червня Писарівська громада підтвердила своє бажання об’єднатися з сусіднім Заворсклом. Якщо об’єднання завершиться, Верховна Рада внесе зміни до існуючих меж районів. І Писарівська сільська рада перейде з Новосанжарського району до Полтавського.

20‑го червня у Писарівці відбуваються другі громадські слухання щодо об’єднання громад. На попередніх більшість місцевих жителів відхилили пропозицію Малої Перещепини Новосанжарського району та проголосували за створення об’єднаної громади із Заворсклом Полтавського району. Пізніше сесія Писарівської сільської ради затвердила це рішення. Слухання 20‑го червня мають, скоріше, номінальне значення і мають на меті продовжити розпочатий процес об’єднання. На збори громади, окрім сільських голів Писарівки та Заворскла Віктора Бакулея і В’ячеслава Сологора, приїздять представники влади з Новосанжарського району: голова райдержадміністрації Сергій Бульбаха та голова районної ради Геннадій Супрун. Як пояснюють посадовці, вони не мають на меті агітувати «за» чи «проти» об’єднання, але хочуть поділитися власними думками стосовно майбутнього Писарівки.

 

Геннадій Супрун: «Краще синиця, чим журавель!»

Голова районної ради під час свого виступу перед місцевими жителями кілька разів підкреслює, що висловлює виключно свою власну думку. І зауважує, що йому як одному із керівників району небайдужа доля Писарівки. Стосовно можливого об’єднання голова ради не агітує місцеву громаду ні за об’єднання з Малою Перещепиною, ні за відхід до Заворскла. Геннадій Супрун пропонує жителям Писарівки почекати і… ні з ким не об’єднуватися.

— Краще синиця у руках, чим журавель у небі, — говорить голова районної ради. — Журавель — це Заворскло. Зараз вони вам обіцяють золоті гори, збільшення фінансування. Але ж ви не знаєте, чи визнають майбутню Заворсклянську громаду спроможною, чи отримає вона 60 відсотків ПДФО. Крім цього, у вашому випадку таке об’єднання буде пов’язане зі зміною меж районів. Рішення щодо цього має прийняти Верховна Рада, а це не трапиться швидко. І ви просто можете не встигнути до виборів у жовтні цього року. Тому не поспішайте, адже у випадку об’єднання шляху назад не буде!

Виступ голови районної ради не отримує підтримки з боку місцевих жителів. Навпаки, викликає хвилю обурення. Жителі Писарівки нагадують Геннадію Супруну, що їм уже сьогодні значно простіше добиратися до Полтави, ніж до Нових Санжар.

— Нам ваші Санжари нічого не дають. Нам у чотири рази простіше дістатися до Полтави, а у Санжари навіть доїхати нічим. Так що не лякайте нас, ми вже рішення прийняли! Раніше Писарівка нікому не нужна була, а тепер всі кинулися розказувати, які ми потрібні району! — висловлюється із місця одна із місцевих жительок.

 

Сергій Бульбаха: «Вас трошки надурили!»

Голова райдержадміністрації у своєму виступі перед місцевою громадою намагається говорити про речі конкретні. Зокрема, про фінансування медицини, освіти та ремонту доріг. Утім, при згадці про ямковий ремонт на території Писарівської сільської ради більшість жителів у залі вибухає сміхом. Що, очевидно, слід розуміти як недостатність уваги до писарівських доріг.

Сергій Бульбаха нагадує, що до створення об’єднаних громад є певні вимоги. Громада може бути створена навколо діючого районного центру, навколо колишнього центру і навколо населеного пункту, який визнають перспективним.

— Перспектива визначається наявністю дітей шкільного віку. У нашому районі, приміром, майбутня Руденківська об’єднана громада сукупно матиме більше школярів, ніж ваша із Заворсклом. Але ми не певні, що її визнають перспективною та спроможною. Вас трошки надурили, коли розповіли вам про величезні цифри фінансування, але не уточнили усіх нюансів об’єднання громад.

Сільський голова Заворскла В’ячеслав Сологор, виступаючи перед жителями Писарівки, висловлює впевненість, що майбутня громада буде фінансово спроможною, а Писарівка, навпаки, отримає можливість для розвитку.

— Прогнозований бюджет об’єднаної громади складатиме 12–15 мільйонів гривень. Цих коштів вистачить і на освіту, і на медицину! — запевняє В’ячеслав Сологор. — Ми не хочемо «виїхати» за рахунок вашої сільської ради. Навпаки, ми пропонуємо підтягти Писарівку, дати їй фінансову можливість для розвитку!

Дискусії та обговорення тривають більше двох годин. Зрештою Віктор Бакулей закриває слухання. 29‑го червня мають паралельно відбутися сесії Писарівської та Заворсклянської сільських рад, на яких депутати продовжать процес об’єднання двох громад.


Автор: Володимир ПАРШЕВЛЮК, «ЕХО»
Поділитися:
24 червня 2017, 10:20 | Регіон: Нові Cанжари | Категорія: Політика | Сторінка для друку

1. ukr2017 / 25 червня 2017, 12:43 Вставити цитату
О це так звістка.Що це сталося керівники району Супрун і Бульбаха раптом чомусь побігли Писарівку спасати,чи х=то послав туди.Чомусь так не відстоювали ні одну громаду,ні в одну так не їздили і не закликали людей і тиску наче не має від влади.Супрун той тільки одне і може порадити, голову в пісок сховати і почекати,щоб у люддей не було шансу ні з Полтавським районом а ні санжарським. він уже наформував в районі.Виходить, як у НОВОСАНЖАРСЬКОМУ ЯКЩО ЗАЛИШАТЬСЯ, ТО КОШТИ БУДУТЬ,А ЯК У ЗАВОРСКЛО ПІДУТЬ, ТО ЇХ ОБМАНУТЬ.вОНИ САМЫ НЕ РОЗУМЫЮТЬ,ЩО ГОВОРЯТЬ Ы ЯК ОБМАНЮЮТЬ ЛЮДЕЙ
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації