Круглий стіл «Саморганізація внутрішньо переміщених осіб в умовах децентралізації» (фото)

Круглий стіл «Саморганізація внутрішньо переміщених осіб в умовах децентралізації»

Внутрішньо переміщені особи потребують визнання їх, як соціальної групи, інтеграції в громаду, пристойного житла та роботи. Про ці актуальні проблеми переселенців  та існуючи інструменти їх вирішення говорили під час круглого столу «Самоорганізація внутрішньо переміщених осіб в умовах децентралізації  громад», що  відбувся 22 червня 2017 року в Центрі громадського діалогу м. Пирятин. Захід організували низка недержавних організацій у співпраці з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Розглядати внутрішньо переміщених осіб як соціальний капітал громади рекомендують експерти проекту «Адвокація та підвищення спроможності ініціативних груп переміщених осіб в Полтавській області»,  що реалізовує  за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні громадська організація «Твій Світ». Такий меседж активісти підкріплюють результатами соціологічного дослідження «Внутрішньо переміщені особи: сучасні реалії та проблеми адаптації», яке презентувала присутнім експерт проекту Юлія Пода.

В ході обговорення учасники доповнили перелік рекомендацій щодо підвищення  рівня соціальної адаптації ВПО. Зокрема мова йшла про реабілітаційні програми для ВПО,  підвищення юридичної грамотності та проекти соціальної дії. Обізнаність про державну  політику щодо внутрішньо переміщених осіб, як один з інструментів допомоги цій категорії населення, визнають пріоритетним представники державних органів влади. Це підкреслила заступник  голови райдержадміністрації Яременко Ольга Олександрівна. Враховуючи потребу в більш ефективній інтеграції ВПО в громаду, ряд учасників, зокрема депутат міської ради Аліна Мірошніченко наголосила на можливості розробки програми культурного розвитку громади, до яких мають бути включені переміщені особи.

В ході зустрічі учасники ознайомились і з певними технологіями, які покликані допомагати різним групам людей, в тому числі молоді, ВПО, людям з інвалідністю. На зустрічі розповіли про безкоштовний онлайн-доступ до найкращих навчальних курсів університетського рівня всім бажаючим в Україні незалежно від місця проживання, віку, статків та стану здоров’я  на платформі «Prometheus» та програму Британської ради в Україні «Активні громадяни». Активісти сподіваються, що в найближчий перспективі, завдяки цій програмі, будуть впроваджені проекти соціальної дії  із залученням широкого кола зацікавлених сторін.


Автор: Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ»
Поділитися:
29 червня 2017, 15:13 | Регіон: Пирятин | Категорія: Суспільство | Сторінка для друку

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації