Міськраду Горішніх Плавнів хочуть судити за відновлення стели «Комсомольськ» (фото)

Міськраду Горішніх Плавнів хочуть судити за відновлення стели «Комсомольськ»

Міська рада Горішніх Плавнів відновила стелу «Комсомольск» перед в’їздом до міста, УІНП вбачає в цьому порушення законодавства.

Український інститут національної пам’яті звернувся до СБУ з вимогою провести розслідування протиправних дій міської влади Горішніх Плавнів та притягнути винних до відповідальності. Причиною для звернення стало відновлення стели «Комсомольск» перед в’їздом до міста.

Так, вночі на 19 травня на в’їзді в Горішні Плавні невідомі пошкодили стелу з написом «Комсомольск». Зловмисники зірвали дві літери і напис читався як «Комоольск».

За цим фактом поліція проводила перевірку та встановила осіб, які вибили літери.

Співробітники комунального підприємства «СпецЕко» замовили та готувалися до встановлення двох літер, яких не вистачало на пошкодженій стелі. Як вказано в листі Українського інституту національної пам’яті до голови Служби безпеки України, на реставрацію малої архітектурної форми Горішньоплавнівська міська рада виділила 8 тис грн з місцевого бюджету.

Спочатку лист був адресований міському голові Дмитру Бикову, щоб місцева влада демонтувала стелу. На думку Інституту національної пам’яті, реконструкція та подальше існування стели — є пропагандою символіки комуністичного тоталітарного режиму.

Оскільки 3 липня конструкцію повністю відновили, Український інститут національної пам’яті відправив офіційний лист до Служби безпеки України, з проханням порушити кримінальне провадження за ст. 4361 Кримінального кодексу України за фактом поширення та публічного використання символіки комуністичного тоталітарного режиму та притягти винних осіб до відповідальності.

Відповідно до статті 436-1 Кримінального кодексу України поширення, а також публічне використання символіки комуністичного тоталітарного режиму карається обмеженням волі на строк до 5 років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої. Ті самі дії, вчинені особою, яка є представником влади, або вчинені повторно, або організованою групою, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої.

Комсомольск перейменували в Горішні Плавні 19 травня 2016 року.


Автор: Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»
Поділитися:
7 липня 2017, 10:55 | Регіон: Горішні Плавні | Категорія: Політика | Сторінка для друку

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації