Красняни обирають Кобеляки (фото)

Красняни обирають Кобеляки

Судячи по тенденції процес створення об’єднаної територіальної громади із центром у Кобеляках з кожним днем набирає обертів. І, отримання згоди жителів і депутатів Красненської сільської ради на об’єднання є справою фактично вирішеною.

У середу в приміщенні Красненського клубу відбулося зібрання громадян. У повістці денній було лише одне питання. Воно стосувалося добровільного обєднання і створення спільної із Кобеляками громади.

На зібрання прийшли сорок місцевих жителів. Із гостей прибули кобеляцький міський голова Олександр Копелець, радник Асоціації міст Полтавщини Олександр Полупан та депутат Кобеляцької районної ради Анатолій Таранушич.

Сільський голова Анна Зайченко повідомила, що до красненської сільради надійшла пропозиція із кобеляцької міської ради про створення об’єднаної громади із центром у Кобеляках.

Потім виступили Олександр Полупан, Олександр Копелець та Анатолій Таранушич.

Полупан в основному говорив про загальні аспекти децентралізації та створення ОТГ. Він зокрема підкреслив, що нині в Україні діє ще радянська система управління, коли на одній маленькій території керують і ділять гроші і сільрада, і райрада, і обласна рада і Кабмін. Це – нераціонально і малоефективно. Західна європейська система управління, яка зараз впроваджується в нашій державі передбачає чітке розділення функцій. Обєднана територіальна громада має надавати ті послуги, яких люди, що проживають у певній місцевості потребують щодня. Вона бере в своє управління шкільну і дошкільну освіту, первинну медицину, культуру, надання адмінпослуг (довідки, нотаріат тощо).

Олександр Копелець говорив про те, що в разі створення громади її бюджет зросте в кілька разів в результаті того, що держава передасть їй значну частину податків та виділить гроші на розвиток інфраструктури.

Анатолій Таранушич теж підтримав ідею обєднання. Він вважає такий крок необхідним і раціональним.

Сільський голова Анна Зайченко також висловилася на підтримку ідеї створення спільної із Кобеляками громади.

І Копелець, і Зайченко пообіцяли, що красненську школу не закриють. Щоправда не уточнювали дат – в цьому році чи на протязі десятиліття.

Дехто із присутніх запропонував альтернативний варіант. Згідно із ним Красне об’єднується із Василівкою, Сухинівкою, Бродщиною та іншими сільрадами. А потім до цієї громади приєднуються Кобеляки.

Олександр Полупан сказав, що теоретично можливий і такий варіант створення ОТГ. У всякому випадку законодавство не буде порушене. Але Анна Зайченко одразу зауважила, що спроби створити подібну громаду вже були. Але сусідні сільради відмовилися об’єднуватися із Красним.

Перейшли до голосування. 22 громадян із сорока присутніх проголосували за обєднання із Кобеляками, троє - проти, вісім чоловік утрималися. Інші не голосували.

Анна Зайченко оголосила, що у четвер вранці зібрання відбудуться у Соснівці, Гайовому і Грицаївці. А на п’ятницю вона скликає позачергову сесію по питанню обєднання.

 

П.С. По обіді у четвер відбулася розмова із Анною Зайченко. Вона повідомила, що на зібраннях у Соснівці і Гайовому люди теж проголосували за обєднання.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»
Поділитися:
10 серпня 2017, 15:10 | Регіон: Кобеляки | Категорія: Політика | Сторінка для друку

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації