Жителі Комендантівки ще будуть думати (відео)

Жителі Комендантівки ще будуть думати

У п’ятницю в Комендантівці відбулася сесія сільради. На ній депутати мали прийняти рішення, яке могло б претендувати на звання історичного. Але поки що не зважилися на такий крок.

На сесії депутати розглянули одразу дві пропозиції, які надійшли з інших органів місцевого самоврядування. Перша пропозиція — із Пришибської об’єднаної територіальної громади. Сусіди з Кременчуцького району пропонували комендантівцям приєднатися до їх уже створеної громади. Друга пропозиція надійшла з Озірської сільради. Озеряни запропонували створити об’єднану громаду. Центром її має стати село Озера. А до складу нового об’єднання теоретично можуть увійти ще й Світлогірська, Григоро-Бригадирівська, Комендантівська, Лучківська й Шенгурівська сільради. Хоча зараз озеряни звернулися лише до Комендантівки і Григоро-Бригадирівки.

Про перспективи приєднання до Пришиба розповідав Андрій Тарасенко, заступник голови тамтешньої громади. Щодо можливості створення Озірської об’єднаної громади говорила сільський голова Наталія Синяговська. А перший заступник голови РДА Жанна Шевцова нагадала присутнім, що їх майбутнє залежить виключно від них самих і рішення потрібно приймати виважено.

У залі постійно виникали дискусії. Особливо «гаряче» дискутували між собою Андрій Тарасенко та місцевий фермер, депутат Кобеляцької райради Володимир Білоусько. Володимир Олександрович розкритикував сільського голову Аллу Бабець за, на його думку, поспішність у прийнятті рішення. Крім того, Білоусько вважає, що сільська рада однозначно підтримує пропозицію Пришиба, не враховуючи можливі «мінуси» приєднання до громади, що розташована у Кременчуцькому районі. Зокрема, депутат райради говорив про те, що можуть виникнути проблеми при оформленні пенсій. Людям доведеться їздити за довідками і в Кобеляки, і у Пришиб і у Кременчук. Адже база даних залишиться у Кобеляках, а чиновники, до яких потрібно буде звертатися, працюватимуть у Кременчуці. Крім того, три села будуть розташовані більше чим за 20 кілометрів від центру громади. До того ж, на його думку, ніхто ще не встиг детально вивчити цифри з бюджету потенційної громади. А без цього рішення приймати не можна. Згадав депутат і про те, що з часом Пришибську громаду, як дуже маленьку, можуть приєднати до іншої. І знову будуть проблеми. Андрій Тарасенко, у свою чергу, заявив, щоправда, прямо не називаючи прізвищ, що противники приєднання до Пришиба піклуються лише про свої інтереси, боячись ревізії земель і перегляду ставок орендної плати. У своєму виступі посадовець кілька разів нагадав, що зараз комендантівці постали перед вибором: любов чи гроші. Певно, він цим натякав, що у Пришиба є гроші, а Озера ближчі комендантівцям ментально.

Наталія Синяговська була більш стриманою. У своєму виступі вона висловила враження про те, що комендантівські депутати ще й самі не розібралися у пропозиціях. І запропонувала довивчити питання.

Сільський депутат Валерій Сінельнік погодився з тезою, висловленою озірським сільським головою. Він сказав:

— Піду я до людей. Вони мені почнуть задавати запитання. А я й сам не знаю, де нам краще буде: з Пришибом, з Озерами чи залишаючись самостійними.

Зрештою депутати вирішили, що вони ще не готові до прийняття такого історичного рішення. І відхилили обидві пропозиції.

Унікальність та історичність цієї ситуації полягає в тому, що в разі, якщо Комендантівка погодиться на пропозицію Пришиба, то Кобеляцький район у його сучасних межах перестає існувати. Його, вибачте за слово, «шматочок» переходить до району Кременчуцького.

Хоча, по великому рахунку, зі створенням Бутенківської сільської громади уже почався процес зникнення такої адміністративно-територіальної одиниці як Кобеляцький район. Щоправда, ніхто не знає, скільки часу все це триватиме. Адже у сусідньому Царичанському районі територія об’єднаних громад більша аніж те, що залишилось районом. Але й там ще існує район, райрада і райдержадміністрація.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»
Поділитися:
18 серпня 2017, 16:39 | Регіон: Кобеляки | Категорія: Політика | Сторінка для друку

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації