Ідемо у школу

Ідемо у школу

Цього року 1 вересня знову буде для нас особливим. Уже вдруге за останні чотири роки. Слідом за Кирилком наш менший, Матвійко, змінить групу в «Сонечку» на кабінет першого класу Новосанжарського НВК. За плечима у нього — не багато, не мало — чотири роки дитячого садочку. А от перед школою ми, як і всі батьки, звісно, хвилюємося. Він ще не надто добречитає, а коли рахує, то частіше намагається вгадати результат, аніж справді проводить у голові якісь обрахунки. Натомість у свої шість може десять разів підтягтися на турніку.

Він називає усіх військових «воїнськими» і досі вірить у листи від піратів, які я  періодично читаю йому з Кирилком, вигадуючи усе нові та нові пригоди. Він іще остаточно не визначився: стане колись поліцейським чи буде у майбутньому українським «воїнським», чи водієм авто на перегонах. Але у нього ще буде принаймні років десять на серйозні роздуми.

1‑го вересня він уперше сяде за шкільну парту. І мені дуже не хочеться, аби він розчарувався. Не хочеться, аби у школі його, такого цікавого, незвичайного і самобутнього, зрештою зламали під існуючу систему, знеособили, позбавили особистої думки, максимально соціалізували та зробили схожим на інших. Я щиро вірю, що українська освіта за найближчі кілька років таки модернізується. І стане більш схожою якщо не на фінську, то, принаймні, на американську. І у школі наших дітей вчитимуть не лише запам’ятовувати, але й мислити. Не лише дотримуватися дисципліни і сидіти рівно, але й не боятися проявляти свою індивідуальність. Не лише погоджуватися і здаватися під тиском аргументів старших і досвідченіших, а вміти сперечатися і відстоювати власну думку.

Я не певен, що Матвій вчитиме у школі російську. Принаймні, Кирилко вже три роки успішно цього не робить. Але дуже хочу, щоб він вільно володів англійською, яку відтепер вчитиме разом з іншими дітками з першого класу. Просто тому, що вважаю англійську дійсно мовою міжнародного спілкування. І володіння нею у майбутньому відкриватиме для нього нові можливості. Ну а якщо він раптом захоче жити у Москві, Мінську чи, приміром, у Астані, то доведеться вже їм миритися із його полтавською говіркою.

Перед 1 вересня, як і більшість батьків, ми хвилюємося. Але насправді знаємо, що у нашого першокласника все обов’язково буде добре.

Усіх — із Днем знань!


Автор: Володимир ПАРШЕВЛЮК, «ЕХО»
Поділитися:
1 вересня 2017, 09:13 | Регіон: Нові Cанжари | Категорія: Редакційна | Сторінка для друку1. don / 2 вересня 2017, 18:12 Вставити цитату
Мамку значить на заробітки у Львів відправили, а Володі тепер у діток англійську перевіряй
2. Адекватник / 2 вересня 2017, 19:12 Вставити цитату
Блін, почитаєш цього паршевлюка і навіть коментувати не хочеться. Посилання на scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net
3. микола козак / 3 вересня 2017, 10:13 Вставити цитату
Писав це недоук , який незнає , що радянська освіта була кращою в світі і навчила багато вчених - кращих в світі ,кращі програмісти і т.д.А зараз у школі попи рясами трусять ,а вчителі репетиторствують і 0 знань , все пішло на гроші , а за духовність нічого і говорити.
4. Beri Mor / 3 вересня 2017, 10:28 Вставити цитату
Матвійкові англійська мова зайва.Кембрідж йому явно не світить,бо гени не дозволять,а от польську нехай вчить,на плантаціях «клубніки» пригодиться.
5. Selena2017 / 3 вересня 2017, 10:44 Вставити цитату
[[ЦИТАТА.3
«микола козак|навчила багато вчених - кращих в світі»


Ті вчені навчилися якраз всупереч системі радянської освіти, бо самі прагнули цього, самотужки здобуваючи знання.Сьогоднітакож чимало цілеспрямованої, здібної та наполегливої молоді, яка робить так само. Не треба всіх в одну купу... А знання та духовність не завжди поєднуються, приклад і на цих сторінках присутній.
6. Адекватник / 3 вересня 2017, 11:15 Вставити цитату
3.микола козак
«Писав це недоук , який незнає , що радянська освіта була кращою в світі і навчила багато вчених - кращих в світі ,»

Таки так і є. Тільки Селена заперечує, видно з озимого покоління, яке заблукало в трьох соснах і ніяк не второпа що відбулося і куди нас гонят. І тут як найкраще підходять її слова "приклад на цих сторінках". А ось інший приклад Посилання на nahnews.org

Змінено 03.09.2017, 11:33
7. Dana77 / 3 вересня 2017, 12:12 Вставити цитату
Куда катимся? Шизометр действительно зашкаливает. Ну как можно УСПЕШНО НЕ УЧИТЬ язык (это вообще абсурд какой-то) да еще и бахвалиться этим, обрекая сына не знать великую культуру, давшую множество больших ученых и научных открытий? Тоесть осознанно быть обделенным да еще и бахвалиться этим. Отожествляя русскую культуру с Путиным, а значит неосознанно уподобляясь ему. Грустно все это. Ведь Кирилко никогда не сможет прочесть в оригинале те же сказки Пушкина, даже дневники Тараса Шевченко, а в юношеском возрасте - лирику Есенина... Он никогда не будет знать, как правильно пишутся простые слова «почтальон» или «батальон», Кирилко непременно будет писать их с буквой «й». Папа УСПЕШНО сделал ему свою установку, тоесть зомбировал сына быть, как у нас говорят, невігласом. Так вот к какой «гидности» вела революция на Майдане! А ведь Паршевлюк в каске есть неким символом этого Майдана в Санжарах. Куда мы идем, глядя только на Запад - страшно даже подумать. По этому поводу вспомнился стих Олеся Бузины:
За що стояли на Майдані?
За що людськую кров лили?
За те щоб ціни повишали,
І знову плакали хохли.
За те щоб Крим знов став московським
І щоб донбаським став Донбас.
За те, щоб долю України
Рішав в Європі під…с.
Грустно, но сценарий распада Украины уже запущен, в первую очередь в умах паршевлюков и им подобных, и остановить его сугубо некому.
8. Maksym / 3 вересня 2017, 14:20 Вставити цитату
6.Адекватник
«Таки так і є. Тільки Селена заперечує, видно з озимого покоління, яке заблукало в трьох соснах і ніяк не второпа що відбулося і куди нас гонят. І тут як найкраще підходять її слова "приклад на цих сторінках". А ось інший приклад Посилання на nahnews.org
»

Пане Адекватник, не вставляйте, будь ласочка, посилань на увесь той "рупор Новоросії" з закликами нємєдлєнно рєшіть укрАінскій вопрос, бо від того вже верне. Не знаєш, чи то обіссяцця зі сміху, чи обісраться зі страху.
Соррі за кульгаву граматику, у мене в школі з мов була трійка.
9. ukr2017 / 3 вересня 2017, 15:10 Вставити цитату
Яблуко від яблуні видно що далеко не відкотиться.Російську не знає,а на англійську коштів не вистачить,тай що там батько закінчив же з трійками Нехворощу і дивись став головою райдержаміністрації.Для чого неукам навчання,якщо їх і без мозгів зараз туди ставлять.Мозгів багато не треба щоб Леніна звалити і на ньому написати слово з трьох букв.
10. Седой / 3 вересня 2017, 15:14 Вставити цитату
Ну а якщо він раптом захоче жити у Москві, Мінську чи, приміром, у Астані, то доведеться вже їм миритися із його полтавською говіркою.????????????И зачем нам мириться с его говором? Мы возьмем бетонщиком таджика с более приятным акцентом и настроенного к нам, москалям, более лояльно???? А официантов ваших с англицким без акцента встречал в десятке стран Европы. Честно - не впечатлило????
11. Чудо Юдо / 3 вересня 2017, 15:21 Вставити цитату
6.Адекватник
«А ось інший приклад Посилання на nahnews.org»

Знову Адекватник дає посилання на антиукраїнські новини російського виробництва.
Ясно звідки у нього вата в голові - читає дід тільки такі сайти, іншої інфи у мізки і не пхає.

7.Dana77
«Куда катимся? Шизометр действительно зашкаливает. Ну как можно УСПЕШНО НЕ УЧИТЬ язык (это вообще абсурд какой-то) да еще и бахвалиться этим, обрекая сына не знать великую культуру, давшую множество больших ученых и научных открытий?»

Я своїх дітей російської вчити також не буду. І даром не здалася. Англійська, польська чи німецька згодиться набагато вірогідніше. Поїхати у Європу чи то туристом чи то на роботу все більш привабливіше ніж з цими цілями їхати у РФ. А щодо Пушкіна... Не велика біда - на англійській набагато більше хороших письменників писало, буде можливість їх у оригіналі почитати.

7.Dana77
«Грустно, но сценарий распада Украины уже запущен, в первую очередь в умах паршевлюков и им подобных, и остановить его сугубо некому.»

Цю срань Адекватник і йому подібні уже повторюють 3 роки і що? Досі не розпалася і не планує. Приймайте бажане за явне і далі.
12. Адекватник / 3 вересня 2017, 17:00 Вставити цитату
8.Maksym
« посилань на увесь той "рупор Новоросії" »

Там же написано «Харьков» і ніяких "ру". Чи то також вже Новоросія? Я відстав від життя.
8.Maksym
«бо від того вже верне.»

Та вже від свідомих верне.
8.Maksym
«Соррі за кульгаву граматику, у мене в школі з мов була трійка.»

Якби тільки з мов, то то ще б і півбіди.
13. Адекватник / 3 вересня 2017, 17:03 Вставити цитату
10.Седой
«А официантов ваших с англицким без акцента встречал в десятке стран Европы. Честно - не впечатлило????»

Офіціант, то ще й круто, а то все більше по посудомийках
14. Адекватник / 3 вересня 2017, 17:10 Вставити цитату
11.Чудо Юдо
«Знову Адекватник дає посилання на антиукраїнські новини російського виробництва»

Харків хіба вже російський? У вас скоро всі новини будуть аниукраїнськими. Швиденько цензуру вводьте і воно полегшає. Не зря ж ви на майдані плигали. А то, виходить, що й цензуру не вибороли.
11.Чудо Юдо
«Я своїх дітей російської вчити також не буду»

Та й правильно, а то ще не дай бог розумнішими виростуть. Хоча дітей, хоч і твоїх, шкода. Діти не винні.
11.Чудо Юдо
«Досі не розпалася і не планує.»

Та ти хоч очі промий. Вже Криму немає і Донбас тю-тю.
15. Selena2017 / 3 вересня 2017, 17:18 Вставити цитату
6.Адекватник
«"приклад на цих сторінках"»


Вже , мабуть, не лише шапка горить, а й чуприна чи лисина тліє... Займала тебе? Чого чіпляєшся ?
16. Адекватник / 3 вересня 2017, 18:10 Вставити цитату
11.Чудо Юдо
« Адекватник дає посилання на антиукраїнські новини російського виробництва.»

Даю посилання на укрновини свідомого виробництва. "«Что плохого в том, что закрываются школы? Вы же не возмущались, когда закрывались в Киеве трамвайные маршруты. Из нашей жизни когда-то исчезли и паровозы, и кучера с лошадьми, которые прекрасно справлялись со своими обязанностями. Почему школы не должны исчезать?», «Зачем нам учителя, которые ничему не учат. Их нужно просто убрать. Ставки, которые на них выделяются, перечислять частным, которые будут на аутсорсинге учить английскому. Родители будут им доплачивать. Выиграют все, кроме этих старых несчастных учителей, которые в новую систему не вписываются», — сказал Романенко.

Он признает, что большинство родителей не смогут оплачивать частные школы, и предлагает ввести в школах сегрегацию на богатых и бедных.
А премьер Гройсман, выступая на дне знаний в элитном киевском лицее «Эрудит» заявил, что большинству украинцев высшее образование ни к чему. Посилання на www.youtube.com
17. Чудо Юдо / 3 вересня 2017, 19:40 Вставити цитату
12.Адекватник
«Там же написано «Харьков» і ніяких "ру". Чи то також вже Новоросія? Я відстав від життя. »

Агентство новостей Харькова
ООО «Невские новости»
197342, Санкт-Петербург, Долгоозернаая, д 5, (лит.А)
Телефоны: +7 *** ** ** **

Посилання на nahnews.org

Потрібно уміти бачити трохи далі свого носа
18. Чудо Юдо / 3 вересня 2017, 19:45 Вставити цитату
14.Адекватник
«Та й правильно, а то ще не дай бог розумнішими виростуть. Хоча дітей, хоч і твоїх, шкода. Діти не винні. »

Що, більше ніяких аргументів не знайшлося і брякнув що придумалося?

16.Адекватник
«сказал Романенко.»

А це хто такий, що ти мені його мислі цитуєш?
І ти сам то його послухав чи ти просто прочитав з антиукраїнського сайту його псевдоцитату (бо вона там подана неповна) і знову принявши бажане за істине, розповсюджуєш це?
А сам то пробував прослухати все що каже той невідомий мені дядько?

Змінено 03.09.2017, 19:51
19. Beri Mor / 4 вересня 2017, 07:28 Вставити цитату
10.Седой
«Мы возьмем бетонщиком таджика с более приятным акцентом и настроенного к нам, москалям, более лояльно???? А»

Прапор тобі в руки,і внуків чорнявих.
20. Selena2017 / 4 вересня 2017, 19:27 Вставити цитату
А ще краще - китайської національності, бо Росія вже наполовину китайська, як сідомудрі не чваняться своєю винятковістю.
21. don / 4 вересня 2017, 20:05 Вставити цитату
Монголо-татарське нашестя скоро повтореться
22. Седой / 4 вересня 2017, 20:28 Вставити цитату
Прапор тобі в руки,і внуків чорнявих (к) Мои уже выросли, слава Богу. И языков кучу знают, даже по-украински помнят из детства, в Беликах проведенного.
23. професор / 4 вересня 2017, 21:27 Вставити цитату
В світі є розуміння "споріднених мов". В Україні найвищим ступенем споріднення за багатьма факторами є російська, наступними виступають білоруська та польська. Дуже дивною є відмова від вивчення мови, процес вивчення якої фактично не потребує зусиль. І ніяк не вкладається в порівняння з вивченням мов романської групи. На побутовому рівні це виглядало б приблизно так: можна прикласти однакових зусиль для вивчення одразу російської, польської та словацької мов - або для однії німецької мови. Інколи принцип Геббельса мене вражає, особливо, коли люди починають розмовляти на тему освіти, й починають надавати приклад американської освіти... А якого хоч штату? А школа - з ухилом чи базова? Освіта США досить громіздка, і включає в себе спроби розшарування дітей ще з середніх класів, обмежуючи можливості одних та надаючи їх більше іншим. Побудована на базових принципах, згідно федеральних вимог, певні школи вирізняються просто неймовірними особливостями, складностями соціального розшарування, бажання багатих відділитись від бідних в щонайменших містечках... Одне, що відрізняє їх від нинішнього українства - відсутність мовного питання апріорі, та й вивчення іноземної мови практикується далеко не в кожному навчзакладі, й не включено до федеральних вимог.
24. Адекватник / 4 вересня 2017, 22:34 Вставити цитату
20.Selena2017
«А ще краще - китайської національності, бо Росія вже наполовину китайська,»

Не виходить так щоб у чужий город не заглянути. На себе дивіться. Посилання на scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net
25. Selena2017 / 5 вересня 2017, 16:34 Вставити цитату
11.Чудо Юдо
«Я своїх дітей російської вчити також не буду»

Думаю, як батько, Ви вирішуєте нерозважливо. Так, ситуація непроста, бо поміж росіянами та українцями віднині і надовго, якщо не назавжди, - кров, біль, горе. Але ж будьмо справедливими, не всі в Росії подуріли і стали ворогами, не всі в Україні - патріоти та герої ( приклади на цих сторінках).
Мандруєте інтернетом, то маєте бачити як у Перербурзі не вперше стають одиночні пікети розумних і мужніх людей з прапорами України і закликами припинити війну і не розпалити вселенської погибелі. Для цього треба мати в тих умовах неабияку сміливість та переконання, бо не одному поліція одягла кайданки та заштовхала в машину, зрозуміло, куди завезуть. Вони росіяни, рятують одночасно свою країну від очманіння і нас, які ми тут не є. У них, без сумніву , є діти, які також виростуть достойними людьми. Хіба не корисно буде мати справу Вашим дітям з такими росіянами?
А для цього треба добре володіти відповідною мовою спілкування. Та й знання будь-якої мови за плечима не носити. А мова тут ні при чому навіть тоді, коли нею користуються обдурені та очманілі від злочинної пропаганди.
Передумайте і не обділяйте своїх дітей, не збіднюйте їх знань і майбутнього. Якщо цей чад минеться, вони вам за цю сьогоднішню позицію не подякують. Так уже було: після війни діти з туги за загиблими батьками категорично відмовлялися вчити німецьку. А тепер всі вхопилися як за престижну.Втім, як хочете. Значний багаж знань ще нікому не зашкодив, хоча печалі несе також немало.
26. Чудо Юдо / 5 вересня 2017, 17:17 Вставити цитату
25.Selena2017
«Так, ситуація непроста, бо поміж росіянами та українцями віднині і надовго, якщо не назавжди, - кров, біль, горе.»

Помітьте - у моїх аргументах проти російської і за англійську мову ніякої політики не було абсолютно. Я керуюся лише перспективністю.
11.Чудо Юдо
« Англійська, польська чи німецька згодиться набагато вірогідніше. Поїхати у Європу чи то туристом чи то на роботу все більш привабливіше ніж з цими цілями їхати у РФ»


У моєму дитинстві, наприклад, майже всі книги у бібліотеках були на російській, більша половина ТВ була на російській, фільми у кінотеатрах були також на ній. Я не мтикався не те що із англійською, я навіть мало з українською стикався. І в результаті, чесно, без лукавства, я тепер розумію, що якби я тоді вивчив англійську замість російської і у мене був вільний доступ до англомовних сервісів, інтернету, книг і т.п. це принесло мені б набагато більше користі, ніж російськомовний контент.

Так що я не...
25.Selena2017
«Передумайте і не обділяйте своїх дітей, не збіднюйте їх знань і майбутнього»

...а навпаки хочу щоб мої діти витратили свій час і зусилля на більш корисні знання, а не марнували свій час.
27. Selena2017 / 5 вересня 2017, 17:49 Вставити цитату
26.Чудо Юдо
«6. Чудо Юдо / сьогодні, 17:17»


У кожного свій життєвий досвід, Ви виходите зі свого, все правильно. У мене його теж достатньо, щоб робити по-своєму, а час все розставить на своє місце.Він сильніший.
28. Адекватник / 5 вересня 2017, 17:50 Вставити цитату
17.Чудо Юдо
«Агентство новостей Харькова
ООО «Невские новости»
197342, Санкт-Петербург, Долгоозернаая, д 5, (лит.А)»

Ну й що з цього? Це означає лише те, що агенство зареєстровано у РФ, бо тут така гейропейстка демократія і свобода що не зареєструєш. Там же далі написано "«Харьков» - это совместный проект украинской и российской общественности. Журналисты, писатели, эксперты Украины, России, стран СНГ и европейских стран на нашем ресурсе могут открыто выражать свою точку зрения по актуальным вопросам." А в самій статті написано "Об этом в своем блоге рассуждает экс-депутат горсовета Одессы Игорь Димитриев, вынужденный покинуть родной город после участия в столкновениях 2 мая 2014 года." Що ж тут такого. Дмитриев такий самий громадянин України як і свідомі, тільки свідомим зараз "зелене світло", бо вони ще потрібні для нищення залишків держави.
У вас он цілі міністри із-за бугра повиписані і це вас не турбує. От, блін, ніхто для жінки не випише бойфренда із Зімбабве, а для країни, значить, все можна. І дрючать цю бідну Україну хто як хоче.
29. Адекватник / 5 вересня 2017, 17:57 Вставити цитату
25.Selena2017
«маєте бачити як у Перербурзі не вперше стають одиночні пікети розумних і мужніх людей з прапорами України і закликами припинити війну і не розпалити вселенської погибелі.»

Цікаво, де ж тоді більша демократія - у Росії, де виявляється можна запросто стояти із прапором «ворожої» дежави, чи в Україні, де за таке вмить арештують, а якщо не арештують, то налетить табун свідомих і повбиває пікетувальників? Вам не здається що таки шкалить Посилання на scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net
30. Адекватник / 5 вересня 2017, 18:02 Вставити цитату
25.Selena2017
« розумних і мужніх людей з прапорами України і закликами припинити війну і не розпалити вселенської погибелі. »

Вселенську погибель намагаются розпалити з використанням України і її свідомих. І ніякої мужності для цього мати не потрібно, а тим більше розуму, треба просто відробляти заплачені шекелі.
31. Адекватник / 5 вересня 2017, 18:03 Вставити цитату
25.Selena2017
«Вони росіяни, рятують одночасно свою країну від очманіння і нас, які ми тут не є. У них, без сумніву , є діти, які також виростуть достойними людьми. Хіба не корисно буде мати справу Вашим дітям з такими росіянами?»

Без слів. Посилання на scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net
32. Адекватник / 5 вересня 2017, 18:06 Вставити цитату
25.Selena2017
«Передумайте і не обділяйте своїх дітей, не збіднюйте їх знань і майбутнього. Якщо цей чад минеться, вони вам за цю сьогоднішню позицію не подякують. Так уже було: після війни діти з туги за загиблими батьками категорично відмовлялися вчити німецьку. А тепер всі вхопилися як за престижну.Втім, як хочете. Значний багаж знань ще нікому не зашкодив, хоча печалі несе також немало.»

Оце чередування здравих думок з абсурдом багато про що говорить. Якщо помиляюсь, то медики може підправлять, "профессор", наприклад, міг би з цього приводу щось написати.
33. Адекватник / 5 вересня 2017, 18:08 Вставити цитату
26.Чудо Юдо
«якби я тоді вивчив англійську замість російської і у мене був вільний доступ до англомовних сервісів, інтернету, книг і т.п. це принесло мені б набагато більше користі, ніж російськомовний контент»

Щоб тебе одурманити сповна вистачило української і російської. Уяви, якби ти ще й англійські сайти читав. Це б хана була.
34. Чудо Юдо / 5 вересня 2017, 18:19 Вставити цитату
33.Адекватник
«Щоб тебе одурманити сповна вистачило української і російської. Уяви, якби ти ще й англійські сайти читав. Це б хана була.»

Щоб тобі у маразм упасти також лише української та російської вистачило.
35. Maksym / 6 вересня 2017, 14:12 Вставити цитату
Випадково натрапив на таке: Посилання на lenta.ru/ - нагадалося, як тут дехто виголошував, що рускій і узбєк - браття навєк.
36. Selena2017 / 6 вересня 2017, 15:12 Вставити цитату
Жителі Середньої Азії від своїх проблем ( край знівечений радянським ладом) давно тікають до Москви в надії вирішити їх хоч якимось чином. Але ж до них там не просто зневажливе, а навіть нелюдське ставлення ще й завдяки пропаганді про Їх меншовартість. В слово іногородній там вкладають глибоко зневажливий зміст, лякають ними один одного. А як ні за що зачепитися, без даху над головою , про елементарну гігієну і мови немає, то яким станеш? Довелося ще на початку 2000-них побачити на московському вокзалі таких нещасних. Забулося москвичам які дОбра пливли з того краю, а їхні місцеві теж не дрімають вирвати в ближнього шматок, то й нівечеться доля людська. А перевертень, який про таджика написав, теж вважає його за свого раба, супермен задрипаний.
37. адекватник / 6 вересня 2017, 15:56 Вставити цитату
35.Maksym
«нагадалося, як тут дехто виголошував, що рускій і узбєк - браття навєк.»

І хто ж тут таке виголошував? З іншого боку, мало натрапляти і читати, треба ще уміти й між строчок читати. Насилуют вони в більшості випадків своїх землячок - таких самих заробітчанок. Пугачову ж ще ніхто не знасилував. Та й пояснити це можна. Молоді ж , далеко від дружин і подруг. Москвички на них не западают. А на «тверських» видно грошей не вистачає, а на українських з МКАД чи то шкода чи далеко добиратися.
38. адекватник / 6 вересня 2017, 16:01 Вставити цитату
36.Selena2017
«Забулося москвичам які дОбра пливли з того краю»

Тепер до Москви вже нічого не пливе, за що ж їх москвичам любити? Любов закінчилась. Тепер вони самостєйні, позбавились нарешті совкової "каторги". В чем же дєло? Селено, знову логіка глючить? Посилання на scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Редакційна

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації