Вибори, які змінять усе

Вибори, які змінять усе

Першим виборам в об’єднаних територіальних громадах присвячується.

Як правило, відсотків 30-40 українців (і новосанжарців у тому числі) на вибори не ходять. На будь-які вибори: чи то країна обирає нового президента, чи вкотре змінює склад Верховної Ради. Як правило, свою відмову від участі у виборах люди пояснюють просто: «Мій голос нічого не вирішує!» Ну не вірять ці виборці, що один їх голос матиме суттєвий вплив на підсумковий результат, адже по всій країні голосують ще мільйони інших людей.

На місцевих виборах картина практично та ж сама. Відсотків 30-40 виборців узагалі не приходять на дільниці. Але тут уже лік виборців іде не на мільйони, а на тисячі, сотні та десятки. Якщо хтось пригадує, два роки тому Інна Коба стала селищним головою, набравши всього на 50 голосів більше за свого головного конкурента. Отже, на місцевому рівні справді важливий кожен голос.

До чого це пише автор? До того, що 29‑го жовтня на новосанжарців знову очікують вибори. Не президента і не парламенту. У останню неділю жовтня вони оберуть першого голову об’єднаної територіальної громади, до якої увійшли Нові Санжари та Зачепилівка. Також оберуть депутатів нової ради об’єднаної громади.

Від результату вибору залежатиме розвиток Нових Санжар у найближчі роки. Проігноруєте ці вибори — і вкотре будете нарікати, що без вашої участі обрали не тих.

Із 9‑го вересня офіційно починається виборчий процес. Тобто, у вас буде півтора місяці, щоб поцікавитися списком кандидатів як на посаду голови, так і в депутати. І вивчити їхні програми, якщо такі будуть, звичайно.

Створення об’єднаної громади в Нових Санжарах має дати селищу нові можливості для розвитку. Передусім — фінансові. Але від персоналій, яких оберуть на виборах, напряму залежатиме, як новостворена громада цими можливостями скористається. Це стосується не лише Нових Санжар, але й інших чотирьох центрів майбутніх ОТГ: Руденківки, Малої Перещепини, Драбинівки та Нехворощі. Для цих громад після виборів зміниться все. Вони вже не будуть залежними від «району», отримають ту самостійність у діях, якої так не вистачало раніше. І яка, по суті, є головним сенсом мало кому зрозумілої децентралізації. Після цих виборів утратять своє колишнє значення райони та місцеві адміністрації. Зміниться все кардинально.

Тому найменше, що зможе зробити виборець кожної ОТГ 29‑го жовтня, це прийти на дільницю та усвідомлено віддати свій голос. Лише так ви потім зможете сказати: «Усе змінилося на краще, і за моєї участі».


Автор: Володимир ПАРШЕВЛЮК, «ЕХО»
Поділитися:
8 вересня 2017, 09:16 | Регіон: Полтавщина | Категорія: Редакційна | Сторінка для друку

1. Selena2017 / 8 вересня 2017, 17:51 Вставити цитату
Що було, те й буде. Не моє - Еклезіаста, біблійне.
2. Адекватник / 8 вересня 2017, 19:31 Вставити цитату
1.Selena2017
«Що було, те й буде. Не моє - Еклезіаста, біблійне.»

Тут ви праві, і не тому, що так в Біблії написано, а тому, що народ, і ви в тому числі, не хоче зрозуміти хто і навіщо написав і розтиражував Біблію.
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Редакційна

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації