На розвиток Більського городища планують виділити 14 млн грн

На розвиток Більського городища планують виділити 14 млн грн

Історико-культурний заповідник «Більськ» має стати популярним в Україні туристичним місцем. Але для цього необхідно поетапно працювати над його популяризацією. Про це йшлося на черговій апаратній нараді в Полтавській ОДА.

Про те, що собою являє Більське городище у Котелевському районі нині, розповів начальник Управління культури Полтавської ОДА Геннадій Фасій:

– Територія, де колись розташовувалося скіфське поселення «Гелон», має площу 4800 га. Примітні і фортифікаційні споруди Більського городища. Воно має вали висотою в 7 та рови глибиною в 9 м.

На території історико-культурного заповідника щороку знаходять унікальні артефакти. Як, наприклад, цьогоріч влітку, коли на розкопках виявили скіфське золото, стародавні амфори, наконечники для стріл та інше.

– Нині заповідник налічує близько 11,5 тисяч експонатів, – продовжує начальник Управління культури ОДА. – Вони демонструються, зокрема, у Полтавському краєзнавчому музеї, а також у Харкові.

Крім того, на території Більського городища діє міжнародна літня археологічна школа, а на основі тутешніх знахідок регулярно друкуються фахові видання. Також у заповіднику постійно проводять екскурсії, під час яких можна поринути у дух скіфських часів.

– Вже 110 років вчені досліджують городище, – додає директор ДІКЗ «Більськ» Ігор Корост. – Проте, роботи для археологів тут вистачить ще, як мінімум, на стільки ж.

Заповідник необхідно популяризувати не лише серед мешканців області, але й по всій Україні, впевнені в Полтавській ОДА. Адже територія має всі принади популярного туристичного місця. Справа – за розвитком місцевої інфраструктури.

– Популяризація Більського городища – прямий шлях до розширення туристичного потенціалу Полтавщини, – переконаний голова Полтавської ОДА Валерій Головко. – Тільки для приваблення туристів маємо сформувати чіткий перелік кроків з розвитку історико-культурного заповідника та кошторис.

У програму підтримки комплексу на найближчі 5 років заклали 14 млн грн. На ці кошти, зокрема, планують звести музей під відкритим небом, покращити тутешню інфраструктуру. Документ мають винести на розгляд депутатів на черговій сесії обласної ради.


Автор: Прес-служба Полтавської ОДА
Поділитися:
12 вересня 2017, 11:05 | Регіон: Котельва | Категорія: Фінанси | Сторінка для друку

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації