У Лубнах молодь створила унікальний творчий простір для літніх людей

У Лубнах молодь створила унікальний творчий простір для літніх людей

Сфотографуватися на фоні муралу, зіграти в карткову гру, виміряти артеріальний тиск, взяти участь у цікавих дискусіях та міні виставах і, навіть потанцювати – все це можна було зробити під час вуличної акції «Мистецтво, що об’єднує покоління». Захід провела Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ»  12 вересня 2017 року у Лубнах.  Активісти облаштували унікальний творчий простір просто неба для літніх людей аби звернути увагу громади на роль старших людей у розвитку суспільства, долати стереотипи й упередження щодо старіння.

Олександр Чепур, організатор заходу переконаний, що старіти – не страшно, якщо суспільство створюватиме умови для подолання соціальної ізоляції літніх людей. На його думку, це –  велика проблема не тільки  для маленьких, як зараз говорять, «депресивних» містечок, а і для всієї країни.  Ініціативу створили, щоб залучити людей літнього віку до творчого проекту і дати можливість різним поколінням працювати разом.

Як один із способів соціальної інтеграції людей третього віку активісти використали мистецтво. Майже місяць тривали підготовчі роботи та створення муралу біля приміщення територіального центру соціального обслуговування виконавчого комітету Лубенської міської ради, в яких брали участь не тільки досвідчені і молоді художники, а і літні люди. Під час заходу на фоні малюнку можна було зробити безкоштовне колективне фото, яке  потім надрукують і подарують учасникам під час неформального спілкування.

Також учасників  запросили приєднатися до карткової гри з вивчення соціальних прав «Країна гідності» та разом з психологом провести обговорення проблем літніх людей у форматі вуличної мікровистави. Ведуча гри Юлія Пода пояснює, що гру і обговорення потреб літніх людей проводять в рамках Всесвітньої акції захисту прав та інтересів літніх людей «Вік вимагає дій» за підтримки  програми «Місце зустрічі: діалог».

Ініціатива популяризує і концепцію активного старіння, фізичну активність, використання центру міста літніми людьми. Аби посилити їх присутність у публічному просторі волонтери влаштували різноманітні активності: вимірювання артеріального тиску провели студенти Лубенського медичного училища, колективну розфарбовку і танцювальний майстер – клас влаштували  учасники студії сучасного танцю «Ренесанс», а безкоштовне проведення аналізу вмісту тіла для відвідувачів заходу здійснив Клуб сімейного фітнесу та школи «Strong&Happy».

Самі літні люди з задоволенням спілкувалися, теж підготували музичні і танцювальні  номери та в черговий раз дали змогу переконатися, що після 60-ти життя не закінчується: цей час дається людині для того, щоб полюбити світ і себе в ньому.

Захід пройшов в рамках проекту «Мистецтво, що об’єднує покоління» за підтримки програми Британської ради в Україні «Активні громадяни». Проект популяризує діалог поколінь через мистецтво, виявляє упередження, знаходячи спільне і відмінне, заохочує людей, старших за 50 років, розвивати культуру, «презентуючи суб’єктивні погляди, виражаючи надії, побажання і страхи, вголос говорити на табуйовані теми», публічно презентувати багатогранну концепцію старіння.


Автор: Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ»
Поділитися:
13 вересня 2017, 17:48 | Регіон: Лубни | Категорія: Суспільство | Сторінка для друку

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації