Завод «Знамя» планують повністю демонтувати до кінця листопада

Завод «Знамя» планують повністю демонтувати до кінця листопада

Керівник робітників, які розбирають по частинах корпус заводу «Знамя», говорить, що до кінця листопада приміщення заводу повністю знесуть

Вже місяць бригада робітників розбирає покинутий корпус заводу «Знамя». Це друга спроба повністю демонтувати будівлю і, здається, вже остання, оскільки гігантський скелет із бетону і металу розсипається на очах.

На місці робіт журналісти поспілкувалися з виконробом. Представити своє підприємство він не захотів, але розповів, що до кінця листопада робітники повністю демонтують будівлю.

Демонтаж проводиться без потрібних документів. На запит в ДАБІ повідомили, що не надавали нікому дозволи на демонтаж цієї будівлі, а у міськвиконкомі відповіли, що не мають інформацію про осіб, які цим займаються. Втім та ж сама історія була і з першою спробою демонтажу у 2013-2014 роках.

Слід зазначити, що корпус, який розбирають, перебуває у приватній власності з 2008 року. Після цього він багато раз перепродувався.

Саме підприємство «Виробниче об’єднання «Знамя» — це комплекс будівель. У 2016 році Господарський суд Полтавської області визнав завод банкрутом, а його майно було виставлене на аукціон.

 

Що побудують замість колишнього заводу?

На сесії 15 вересня 2017 року 39 депутатів міськради проголосували за розроблення детальних планів території. Серед інших проектів — територія, на якій знаходиться завод «Знамя». Затвердження плану — це перший крок для початку будівництва. Як правило, якщо затверджується план території, то вже є забудовник. Ймовірно, замість заводу тут збудують багатоквартирний будинок. Про це говорили і самі демонтажники ще місяць тому.

Полтавські архітектори Артур Ароян і Дмитро Козиренко розповідають, що будівництво багатоповерхівки замість заводу не найкраще рішення. Конструкція будівлі давала широкі можливості для перебудови в житловий будинок, офісні приміщення, парковку. Наприклад схожий за конструкцією будинок «Житлова одиниця» в Марселі, або Сігрем-білдінг у Нью-Йорку.

— Якби реконструкцію почали 5-6 років тому, вона обійшлася б набагато дешевше реконструкції Кадетського корпусу. Будівля заводу — кращий приклад архітектури модернізму у Полтаві, але у нас вибирають примітивний шлях, будуючи типові цегляні коробки, — вважає Артур Ароян.

Як би там не було, а будівлю вже не врятувати. Можна тільки спостерігати, як розбирають залишки колись унікального військового підприємства.


Автор: Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»
Поділитися:
19 вересня 2017, 11:09 | Регіон: Полтава | Категорія: Суспільство | Сторінка для друку

1. don / 19 вересня 2017, 13:44 Вставити цитату
на його місці можна побудувати новий корпус макдональса
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації