Пирятинським ліцеїстам подавали їжу немитими руками?

Пирятинським ліцеїстам подавали їжу немитими руками?

Через отруєння десятка дітей із початкової школи Пирятинського ліцею спеціальна комісія перевірила шкільний харчоблок. У дітей виявили умовно патогенні бактерії клебсієлу (у лютому 2017 року ВООЗ зарахував її до найбільш небезпечних бактерій через резистентність до всіх існуючих антибактеріальних препаратів) та кишкову паличку. Останню – і на руках кухарів. Вона найчастіше потрапляє в їжу з немитими руками/

Поївши в їдальні ліцею, до лікарні звернулися 11 молодших школярів із симптомами харчового отруєння: блювота, пронос, підвищення температури тіла. Одну дівчинку, яка перенесла хворобу в легкій формі, одразу відпустили додому. Десятьом поставили діагноз «гастроентероколіт» і виписали їх після обстеження й лікування лише 11 вересня. Імовірно, заражені були й інші діти, але чи то мають стійкий організм, чи то вилікувалися, не звертаючись до лікарів.

Спалах інфекції розглянули на засіданні комісій Пирятинської міської ради. Як повідомила завідувач інфекційного відділення Пирятинської центральної районної лікарні Алли Криворучко, комісія, до складу якої входили працівники міської ради та фахівці Пирятинського районного управління Держпродспоживслужби України, провела ретельну перевірку харчоблоку, його персоналу, зробили відбір проб для санітарно-мікробіологічного дослідження води, продуктів харчування, готових страв, змиви з одягу, рук, інвентарю, обладнання. Медики розповіли, що у виділеннях дітей знайшли дві умовно-патогенні бактерії, які живуть у кишечниках усіх людей. Але якщо вони розмножуються й накопичуються на продуктах, то призводять до захворювання. Аналізи чотирьох дітей показали наявність клебсієли, шістьох – кишкової палички.

Клебсієлу знайшли в пшоняній каші. У гороховому супі, м’ясному биткові, тушкованій картоплі та салаті з моркви знайшли кишкову паличку. Як пишуть у медичних довідниках, у страви вона найчастіше може потрапити з немитими (або недостатньо митими) після туалету руками, адже виділяється з калом. У третині змивів із рук кухарів, обробних дошок, холодильника теж знайшли кишкову паличку, що є ознакою недобросовісного дотримання правил гігієни. Бактерії розмножилися через порушення особистої гігієни, дезрежиму. До їжі їх внесли шляхом вторинного осіменіння – руками, ложкою, чи попередньо взявшись за посуд тощо. Термообробки ці мікроорганізми не переживають. Кишкова паличка знайшлася у змивах рук двох працівниць, причому ніхто з п’ятьох, включно з комірником, не є її носієм.

Харчоблок відтепер закрили як мінімум на місяць, його планують переобладнати так, щоб виробництво йшло ніби на конвеєрі. Планують установити додаткові рукомийники. Зведені комісії міської ради вирішили визначити пріоритетним напрямком діяльності на наступний рік створення умов для безпечного харчування дітей у навчальних закладах Пирятинської міської об’єднаної територіальної громади. Виконавчому комітету рекомендували провести обстеження харчоблоків, визначити обсяги ремонтних робіт у розрізі закладів, потреби в новому обладнанні, інвентарі, зробити бюджетні запити на виділення коштів для забезпечення цих потреб.

За фактом отруєння Лубенська місцева прокуратура внесла відомості до ЄРДР за ч. 1 ст. 137 КК України (неналежне виконання професійних обов’язків щодо охорони життя та здоров’я неповнолітніх унаслідок недбалого або несумлінного до них ставлення). Для здійснення досудового розслідування кримінального провадження матеріали направлені за підслідністю до Пирятинського відділення поліції.


Автор: Олег ДОЛЕНКО, Полтавський обласний Центр здоров’я
Поділитися:
19 вересня 2017, 13:40 | Регіон: Пирятин | Категорія: Спорт і здоров'я | Сторінка для друку

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації