Убити Месію

Убити Месію

Події з проникненням в Україну колишнього грузинського президента, на мою думку, засвідчують, що у вітчизняній політиці нічого не змінюється. Як і раніше, політтехнологи використовують стару технологію під умовною назвою «Прихід Месії». Народу являють гнаного і голодного, репресованого владою, на яку ображається простий люд. Паралельно гнаний і голодний вчергове заявляє, що знає причину всіх бід і, що головне, знає рецепт, як вилікувати українське суспільство і державу. Рецепт старий і вже неодноразово озвучений: побороти корупцію, одночасно у когось щось забравши і між усім народом поділивши.

Колись за схожим сценарієм до влади привели Ющенка. І, здавалось, приклад Віктора Андрійовича, його «блискуче» президентство, мало б стати своєрідним щепленням. Але, напевне, не стало, раз політтехнологи намагаються знову втелющити українцям чергового месійку. Хоча, можливо, справа в дефіциті ідей серед людей, котрі керують політичним процесом в Україні. Не можуть вони нічого нового придумати і тому «ліплять» гнаного і голодного праведника та революціонера з Саакашвілі.

Чи вийде щось із того роя? Подивимось. Люди, яких вважаю адекватними і з якими спілкуюся, усі, як один, обурюються проектом «повернення Саакашвілі». Але є й такі, хто вже готовий повірити в новоявленого Месію.

Між тим, у політиці месій і праведників просто не буває. Чому? Напевне, тому, що пророки і святі в основному говорять про спасіння душі, а політики — про порятунок батьківщини, націю понад усе, соціальну справедливість. Пророки звертаються до однієї окремо взятої людини, а політики — до народу. Різниця дуже принципова. Скільки можна заробити на одній людині? Копійки. Чи може одна людина привести до влади на виборах? Ніколи. Зовсім інша справа — народ. На ньому і заробиш, і до влади прийдеш.

Напевне, саме через це і немає праведників ні у вітчизняній, ні в будь-якій іншій політиці. Непоєднувані це речі. Можна, звичайно, згадати приклади Махатми Ганді чи Вацлава Гавела. Але, думаю, і про них ми всієї правди не знаємо.

Цілком можливо, що проект «повернення Саакашвілі» стане своєрідним лакмусовим папірцем, перевіркою українського суспільства на здатність робити висновки з помилок. Якщо зможуть українці «вбити Месію», точніше, свою наївну віру в його прихід, то це означатиме, що якісь позитивні зміни у  свідомості відбуваються. Купляться… Ну що ж, теж трагедії не станеться. Місця і роботи в Данії, Польщі, Албанії та Румунії ще вистачить.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»
Поділитися:
22 вересня 2017, 09:07 | Регіон: Полтавщина | Категорія: Редакційна | Сторінка для друку1. Maksym / 22 вересня 2017, 20:08 Вставити цитату
Те, що стара політтехнологія вже не працює як у минулому, засвідчує, що суспільство таки змінюється. Месії, з того про кого вже набридло чути, так і не вийшло.
Я ні в якому разі не кажу, що люди стають розумнішими, просто від десятого року вони інакші, практичніші.
2. ukr2017 / 22 вересня 2017, 21:52 Вставити цитату
дефицит мізків повний
3. Адекватник / 23 вересня 2017, 08:39 Вставити цитату
1.Maksym
« не кажу, що люди стають розумнішими, просто від десятого року вони інакші, практичніші.»

Це можна назвати іншим словом - ПРИСТОСУВАНЦІ. І їм глибоко по барабану все і вся. Спочатку вони барабанили в бочки на майдані, збирали по базарям гроші барабанщикам, а потім, коли з їхньою допомогою країну розвалили і розграбили, вони «практично» розїхались хто куди. Одні до ляхів горшки мити, інші - до фінів на клубнику (до фінів поїхали найлютіші ненависники фіноугрів), а найлютіші ненависники москалів кричавші на майдані "москалів на ножі" табунами, інакше й не скажеш, подалися у московію. Посилання на scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net
4. земеля / 23 вересня 2017, 09:17 Вставити цитату
3.Адекватник
«. І їм глибоко по барабану все і вся.»

Есть и положительное. Борьбу с коррупцией надо начинать с судьей всех мастей , ибо их недоторканность выходит всем нам боком. И вот первая ласточка, в Днепре одели браслеты председателю суда одного из городских районов, за то что пытался не взять,а дать взятку в сотни млн. гривен!!!. И не поверите кому? самому председателю САП Украины. Уму не постежимо. Ведь он взял такое бабло у тех кто давал взятки. И это районный судья. А что выше? А мы с трояком в кармане (к примеру я и Селена), как дураки мотузимся между собой из-за Сталина и Бендеры кто из них лучше.Кстати в днепре еще одну судью арестовали по этому делу, а по Украине их уже несколько. Неужели пошел процесс? И надолго ли это.
5. Адекватник / 23 вересня 2017, 09:51 Вставити цитату
4.земеля
« Неужели пошел процесс? И надолго ли это.»

Да никакой это не "процесс". Разборки среди своих. Даже вникать нет желания.
6. don / 24 вересня 2017, 22:55 Вставити цитату
Хотьби того грузіна в презеденти не пхнули
7. 1juriy / 25 вересня 2017, 06:10 Вставити цитату
Деградація ЕХА.Примітивна стаття.У чому місія цього видання?
8. Адекватник / 25 вересня 2017, 08:45 Вставити цитату
6.don
«Хотьби того грузіна в презеденти не пхнули»

Не пхнуть, не переживай. Пхатимуть Гриценка і Цілю. Вірніше - Ціля сама лізтиме за Беніне бабло.
9. Адекватник / 25 вересня 2017, 09:19 Вставити цитату
7.1juriy
«У чому місія цього видання?»

Міссія будь-якого видання - пудрити мізки, щоб люди не могли зрозуміти що відбувається і як їх лошарять. Вазагалі-то бажано читать першоджерела по цьому питанню. "..Какую роль играет теперь пресса?
Она служит пылкому разгоранию нужных нам страстей или же, эгоистичным партийностям.
.... Все наши газеты будут всевозможных направлений — аристократического, республиканского, революционного, даже анархического — пока, конечно, будет жить конституция…
Они, как индийский божок Вишну, будут иметь сто рук, из которых каждая будет щупать пульс у любого из общественных мнений.
Когда пульс ускорится, тогда эти руки поведут мнение по направлению к нашей цели, ибо разволновавшийся субъект теряет рассудительность и легко поддаётся внушению.
Те дураки, которые будут думать, что повторяют мнение газеты своего лагеря, будут повторять наше мнение или то, которое нам желательно.
Воображая, что они следуют за органом своей партии, они пойдут за тем флагом, который мы вывесим для них...." (Пр.№12)
10. Чудо Юдо / 25 вересня 2017, 10:30 Вставити цитату
9.Адекватник
«Міссія будь-якого видання - пудрити мізки, щоб люди не могли зрозуміти що відбувається і як їх лошарять.»

І це сказав чоловік, який 80% своїх коментарів оздоблює чужими думками, ідеями і цитатами :)
11. Адекватник / 25 вересня 2017, 12:47 Вставити цитату
10.Чудо Юдо
«І це сказав чоловік, який 80% своїх коментарів оздоблює чужими думками, ідеями і цитатами :)»

"Оздоблюю", бо такі як ти в мої особисті вислови не вірять. Та ви власне ні в що не вірите, крім вбитого вам в голову тими ж таки ЗМІ. А я привів цитату не із ЗМІ, а із Протоколів сіонських мудреців. Можу те саме сказати і своїми словами, але тоді ви скажете, що то я придумав. Цитати, які я привожу, взяті мною не із ЗМІ, а, в основному, із першоджерел, наприклад, із видання Сталіна, чи матеріалів зїздів, коференцій, мемуарів.Посилання на www.rulit.me

Змінено 25.09.2017, 14:52
12. микола козак / 25 вересня 2017, 14:09 Вставити цитату
4.земеля
«Есть и положительное. Борьбу с коррупцией надо начинать с судьей всех мастей , ибо их недоторканность выходит всем нам боком. И вот первая»

Ти справді не розумієш , що ніхто і нічого навіть не збирається міняти.Всі ці понти з арештами для дураків.Навпаки , їм добавляють зарплати , грабуючи українців , озброюють поліцаїв , добавляючи їм зарплати , щоб мужньо розганяли любі прояви протестів і надійно охороняли ворів в законі.А те , що арештували , не значить , що посадили.
13. земеля / 25 вересня 2017, 15:19 Вставити цитату
[[ЦИТАТА|12|микола козак|що ніхто і нічого навіть не збирається міняти] Зря Мыколо ты так говоришь. Есть на Украине порядочные люди и среди судей, журналистов и среди прокуроров и полиции и др. Но козлов наверное чем выше должность , тем их больше.А порядочные чиновники есть, но они поставлены в такие условия, что в рамках закона кардинально изменить ничего не могут. Все зависит от первых лиц. Националисты мешают, поэтому и Донбасс восстал. Если Лука-батько правит и всю шушеру на корню давит,которая жить мешает, то там и ситуация другая.
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Редакційна

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації