«Водоканал» просить 200 тисяч на ремонти

«Водоканал» просить 200 тисяч на ремонти

За ці кошти комунальне підприємство планує придбати матеріли для заміни міської водомережі, насоси, частотний перетворювач та оплатити дозвіл на спецводокористування.

Минулого тижня відбулося засідання виконавчого комітету Кобеляцької міської ради. Перед присутніми прозвітувався Володимир Юрко, виконуючий обов’язки директора «Водоканалу», який розповів про фінансовий стан підприємства.

Зі слів доповідача, станом на 1 жовтня на підприємстві працюють 15 чоловік. Гараж налічує шість одиниць техніки.

Володимир Юрко відразу пояснив, що у зв’язку зі скрутним фінансовим становищем, у якому перебуває «Водоканал», він звертається до міської ради з листом про виділення підприємству 203 957 гривень:

— Ці кошти ми використаємо для ремонту водомережі по вулицях Весняна, Садова, Вишнева, Касьяна і провулка Михайла Черненка (екс-Щорса). За них будуть придбані труби, люки, пломби, паливно-мастильні матеріали. Оплатимо ремонт двох насосів, закупимо два нові, 6‑ти та 10 кубовий, за 15 і 26 тисяч відповідно. За 60 710 гривень придбаємо частотнік (частотний перетворювач для водяного насоса — авт.). Його налаштування обійдеться в 3,5 тисячі. Новий насос і частотнік хочемо встановити на свердловині по вулиці Дружби.

Крім того, «Водоканалу» необхідно отримати дозвіл на спецводокористування, який закінчився 21 вересня. Дозвіл коштує 17 тисяч гривень. Половину цієї суми підприємство вже перерахувало. Техогляд транспортних засобів обійдеться в 1350 гривень.

— Із 12 свердловин, які є в місті, працюють 10, — сказав Юрко. — Дві запісочені. У середньому ми платимо за електроенергію 90 тисяч гривень у місяць.

Також директор комунальників додав, що підприємству необхідно заплатити 500 тисяч гривень за дозвіл на користування надрами. Щоправда, термін його дії він не зумів назвати.

Виступ Володимира Юрка продовжив міський голова Олександр Копелець. Він повідомив, що у «Водоканалі» вже завершився аудит і протокол перевірки буде зачитаний на черговій сесії.

— На сьогоднішній день підприємство боргів не має, — запевнив міський голова. — Проплачено за електроенергію, працівникам виданий аванс і виплачується зарплата. Це при тому, що виплачені розрахункові людям, які звільнились. Насоси треба закупити тому, що ми і в минулому році закупляли, і в позаминулому. Але на остатках на складах їх немає. Там (у висновку аудиту — авт.) було сказано: недостача по складові. Недостачі не тільки по складові. Про все це, думаю, оголосить жінка, яка проводила аудит. І тоді ми будемо задавати їй запитання.

Іван Харченко, член виконкому, поцікався у керівника «Водоканалу», чому в мікрорайоні Мануальний ціле літо не було води.

— Щас є, — сказав Юрко. — Поставили частотнік. Відремонтували його буквально дві неділі назад.

Копелець додав:

— Там насос був підгорівший і не працював на повну мощність. Ми його замінили. Якщо десь був порив, то він справлявся протягом суток.

Олександр Бистряков наголосив, що представники фірми, які налагоджуватимуть частотний перетворювач, мають на нього дати гарантію. Щоб у разі грози, цей пристрій відключав насос.

Міський голова сказав, що все «соблюдається»:

— При Дяченкові таких випадків не було. Насос згорів через те, що була відсутня защита. Де ділася защита, на сьогоднішній день нам не відомо. Скажимо так: вона одна була знята відціля, кудись перенесена. І де та? Ну, самі розумієте…

У результаті присутні вирішили передати лист на розгляд профільної депутатської комісії.


Автор: Олександр ДІДЕНКО, «ЕХО»
Поділитися:
6 жовтня 2017, 20:34 | Регіон: Кобеляки | Категорія: Суспільство | Сторінка для друку

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації