Грошей не дали, але й глину не копають

Ще у минулому році на початку осені виникла досить скандальна ситуація в селі Ганжівка Золотарівської сільської ради. Тоді місцеві жителі обурилися тим фактом, що підприємство «Ростдорстрой», яке проводить ремонт дороги Полтава — Олександрія, незаконно, на їх думку, вибирає глину з місцевого кар’єру. Люди вимагали, аби шляховики припинили роботи і в якості компенсації зробили щось для села. У «ЕХО» з цього приводу була надрукована стаття під назвою «Чи законно в Ганжівці добувають глину?»

З того дня минув рік. Редакція «ЕХО» вирішила поцікавитися, як ситуація розвивалася у подальшому і чи виконали шляховики взяті на себе зобов’язання. Своєрідним поштовхом, що примусив повернутися до давньої теми, стала історія з кар’єрами в Бутенках. Там теж невідомі особи, ймовірно ті ж шляховики, розкопали кар’єри. Зараз правоохоронці по цьому факту проводять розслідування.

Щодо ганжівської глини роз’яснення надав золотарівський сільський голова Сергій Кобель. Він пояснив:

— По-перше, і це дуже принципово, мова не йшла про видобуток глини. Це — ліцензія, купа дозволів, яких немає. Шляховики вибирали ґрунт з відвалів колишнього цегельного заводу, який давно не працює. Там глина перемішана із вапняком і для виготовлення цегли вона була непридатна. От її і брали. Після того, як люди збурилися, ми заключили трьохсторонню угоду між сільською радою, Службою автомобільних доріг та керівництвом «Ростдорстрою». Згідно з нею, для сільради мали провести ряд робіт. Свої зобов’язання шляховики виконали майже повністю.

Сергій Кобель розповів, що, згідно з угодою, працівники Служби автомобільних доріг провели ямковий ремонт автошляху між Ганжівкою і Мідянівкою на ділянці п’ять кілометрів. У свою чергу «Ростдорсторой» мав засипати старе звалище, відгрейдерувати обочини сільських доріг та зробити проїзною дорогу на золотарівське звалище. Зроблено було майже все. А от звалище шляховики повністю так і не загорнули. Між тим, уже цієї осені учасники районної Спілки пасічників планують там висадити дерева-медоноси.

Сільський голова повідомив, що цієї осені до нього звернулися представники фірми, що буде споруджувати розв’язку автомобільних доріг у Бутенках. Їм теж потрібна глина з відвалів. За те, що громада не заперечуватиме проти цього, вони пообіцяли знову відгрейдерувати дороги по Ганжівці та засипати щебенем проїжджу частину по сільських вулицях Садовій і Богдана Хмельницького. Роботи мають розпочатися в найближчі дні. Принциповим моментом є те, що ремонт сільських доріг має розпочатися одночасно з вивезенням глини.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»
Поділитися:
9 жовтня 2017, 09:17 | Регіон: Карлівка | Категорія: Суспільство | Сторінка для друку

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації