Кременчук входить до 18 найбільш забруднених територій

Кременчук входить до 18 найбільш забруднених територій

Під час Громадських слухань щодо проведення державної експертизи екологічної ситуації, що склалася у районі північного промвузла про це повідомили науковці ДУ «Інституту громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМН України».

Завідувач лабораторії ґрунту та відходів ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМН України» Валерій Станкевич зазначив, що ситуація, яка склалася у місті, відома вже на всю Україну.  Кременчук входить до 18 найбільш забруднених територій України, але за кількістю скарг на забруднення атмосферного повітря він займає перше місце.

За словами Валерія Станкевича,  аналіз географії скарг, які надходять від населення свідчить про те, що найкритичніша ситуація  у мікрорайоні Молодіжний, який знаходиться поряд з північним промисловим вузлом.  Науковець говорить, що у північному промисловому вузлі знаходяться найбільш специфічні підприємства, які мають можливість викидати в атмосферне повітря ті чи інші забруднюючі речовини.  За його словами,  ПАТ «Укртатнафта», Кременчуцька ТЕЦ ПАТ «Полтаваобленерго», ПАТ «Кременчуцький завод технічного вуглецю», промивально-пропарювальна станція ВП «Вагонне депо Кременчук» є найбільшими забруднювачами саме по  вуглеводним компонентам, тому що вони працюють з вуглеводневою сировиною та випускають продукцію, пов’язану з вуглецевим циклом. Вони є найбільшими забруднювачами по таким речовинам як насичені і ненасичені вуглеводні, поліциклічні, ароматичні вуглеводні. Валерій Станкевич наголошує, що вуглеводні  мають запах, який робить їх дуже помітними в оточуючому середовищі. У зоні впливу цих підприємств відмічено стабільне перевищення показників 3,4 бензпірену, бензантрацену та інших. Снігові проби, відібрані в лютому поточного року, показали, що забруднення 3,4 бензпіреном носить стабільний характер.

Проведений науковцями аналіз захворюваності, зроблений на підставі даних управління охорони здоров’я показав, що захворювання у Кременчуці на бронхіальну астму  на 13,4 % перевищують середній показник по Полтавській області, а показних захворювань на обструктивну хворобу легень перевищує показники по області на 46,9 %. Це може свідчити про патогенний зв’язок між рівнем забруднення атмосферного повітря та вказаними захворюваннями. Крім того, фахівцями ДУ «Інституту громадського здоров’я ім.. О.М. Марзєєва НАМН України» було проведено анонімне анкетування населення, яке показало, що найбільш уражений викидами мікрорайон Молодіжний, наближений до  північного промвузла.

Валерій Станкевич зазначає, що практично всі заміри проводилися в санітарно-захисній зоні підприємств та житловій забудові, але вони не дозволяють реально оцінити вплив підприємства на стан забруднення довкілля. Для визначення того, яке  саме підприємство є найбільшим забруднювачем повітря, науковцям необхідно провести дослідження по основним  технічним ланкам виробництв, а також дослідити невеликі підприємства, які також забруднюють атмосферне повітря, і їх викиди є причиною багатьох неприємних запахів у повітрі.  Наразі дозволило провести дослідження на своїй території лише ПАТ «Кременчуцький завод технічного вуглецю». Це підприємство також  погодилося укласти з інститутом договір  на розробку заходів щодо зниження викидів шкідливих речовин  у довкілля.


Автор: «Новини Полтавщини»
Поділитися:
7 листопада 2017, 11:12 | Регіон: Кременчук | Категорія: Спорт і здоров'я | Сторінка для друку

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації