Під Полтавою з’явиться мікрогідроелектростанція

Під Полтавою з’явиться мікрогідроелектростанція

Фахівці «Полтававодоканалу» активно застосовують у повсякденній роботі сучасні технології з енергозбереження.

Серед нових проектів підприємства — встановлення теплових насосів на Затуринській очисній каналізаційній станції. За допомогою приладів теплова енергія вилучається зі стічних вод, температура яких навіть взимку не опускається нижче +12 градусів. Теплом, отриманим від насосів, опалюють приміщення площею 1500 квадратних метрів. Це дозволило повністю відмовитись від споживання природного газу на дільниці.

Також спеціалісти «Полтававодоканалу» спільно з гідроенергетиками розробили проект зведення мікрогідроелектростації на Супрунівській очисній каналізаційній станції. Завдяки особливостям рельєфу майданчика, на якому розташована станція, очищені стічні води з напором у майже 40 метрів водяного стовпа приводитимуть у рух гідротурбіну. Вона обертатиме генератор, що виробляє електроенергію. Нині на каналізаційній станції проводяться роботи зі зведення гідротехнічних споруд. МікроГЕС мають ввести в експлуатацію навесні 2018‑го. Замовник будівництва — ТОВ «ПОЛТАВА ГІДРО».

За добу крізь гідротурбіну проходитиме близько 40 000 кубометрів очищеної стічної води. Це дозволить отримувати до 3400 кВт електроенергії на добу. Встановлена потужність станції — 195 кВт.

Поділитися:
16 листопада 2017, 18:31 | Регіон: Полтава | Категорія: Суспільство | Сторінка для друку

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації