На майновий пай — купа металобрухту

На майновий пай — купа металобрухту

Три роки власники майнових паїв не можуть отримати майно, яке за законом належить їм.

До заступника голови райдержадміністрації Володимира Катишкова звернулись дві жительки Солошиного Ольга Демченко та Світлана Раденька, які мають майнові паї в сільськогосподарському товаристві «Дніпро». Жінки заявляють, що не можуть забрати в господарстві майно, яке належить їм за законом.

Щоб вирішити це питання, Володимир Катишков запросив для спільної розмови голову товариства «Дніпро» Петра Ісаєва та юриста РДА Ярославу Бут. На початку зібрання заступник голови РДА пояснив, що адміністрація не має права втручатись у трудову діяльність товариства. Подібні питання повинні вирішується між співвласниками у судовому порядку. Та все ж посадовець сподівається, що сторону досягнуть домовленостей.

Зі слів Світлани Раденької, на майновий пай їй пропонують купу металобрухту або отримати грошове відшкодування у 50‑відсотковому розмірі його вартості.

А от у Ольги Демченко ситуація інша. Жінка забрала земельний пай у 2014 році. Своє майно намагається отримати протягом трьох років. Щоправда, вона погодилась у якості майна забрати сівалку СЗ-3.6. Жінка пояснює:

— Мій син працював в агрофірмі «Дніпро». Прекрасно знав цю техніку. Земельний пай обробляє самостійно і постійно шукає, хто б йому посіяв на полі. От і вирішили ми з ним в якості майна взяти сівалку. Керівник «Дніпра» Петро Ісаєв погодився на це. Лише пообіцяв підписати документи наступного дня. Сівалку оцінили в 5010 гривень, саме така сума залишилась у мене з майнового паю. На момент домовленості ми техніку не бачили, оскільки вона знаходилась у ангарі. Та й не переймались через це, бо, повторюсь, син на ній працював.

Наступного дня всі папери були підписані і син Ольги Олексіївни поїхав на тракторну бригаду забирати своє майно. Та виявив, що сівалку розкомплектували. Навіть познімали колеса.

Зі слів жінки, бригадир Анатолій Голубицький зізнався, що їх зняли на культиватор. Обговорювати несправність сівалки Петро Ісаєв відмовився. Саме тому жінка і звернулась за допомогою в РДА.

Свою точку зору з приводу цього питання висловив і керівник товариства «Дніпро». Він сказав, що вся наявна техніка використовується з 70–80‑х років. Тому пайовику доведеться замінювати комплектуючі. Також Петро Ісаєв наголосив, що перед приїздом у Кобеляки він перевірив згадану сівалку особисто. Техніка знаходиться в задовільному стані. Та якщо Ольга Демченко погодиться, їй відшкодують всю суму вартості сівалки грошима. Світлані Раденькій теж запропонував прийти на тракторну бригаду і вибрати майно.

Через кілька днів жінки зателефонували в редакцію і повідомили, що питання залишилось відкритим. Сівалка знаходилась у тому ж напіврозібраному стані, а на майновий пай знову запропонували металобрухт.

Ольга Демченко звернулась до адвоката. Чи допоможе їй юрист, дізнаємось згодом.


Автор: Олександр ДІДЕНКО, «ЕХО»
Поділитися:
19 листопада 2017, 12:30 | Регіон: Кобеляки | Категорія: Суспільство | Сторінка для друку

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації