Домашнє насильство — кримінальний злочин

Домашнє насильство — кримінальний злочин

Домашнє насильство в Україні процвітає. Це явище колосальних масштабів! За статистикою міжнародного правозахисного центру «Ла Страда», кожна третя жінка страждає від фізичного, сексуального чи психологічного насильства. А за статистикою ООН, 6 мільйонів українців живуть з постійним страхом. Вони не знають, куди звернутися за допомогою і де можна знайти тимчасовий притулок. Так не має бути. З цим не можна миритися. Треба зуміти сказати собі «досить» і вирватися з домашнього пекла, поки не пізно.

Першим проявом фізичного насильства — є вербальне насильство. Партнер вдарить не відразу, спочатку він буде проявляти свою агресію через погрози, лайку, голосно кричати і залякувати. Через деякий час словесна агресія перейде у стадію фізичної (сексуальної).

Відповідно до Закону «Про попередження насильства в сім’ї», насильство буває фізичним, сексуальним, психологічним (шляхом словесних образ або погроз, переслідування, залякування) чи економічним (умисне позбавлення житла, їжі, одягу та іншого майна чи коштів, на які постраждалий має передбачене законом право, що може призвести до його смерті, викликати порушення фізичного чи психічного здоров’я).

 

Що робити у випадку насильства в сім’ї?

Насильство в сім’ї — будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого, якщо ці дії завдають йому моральної шкоди, шкоди його фізичному чи психічному здоров’ю.

Якщо життя у вашій сім’ї перетворилося на жах, зволікати не варто. Складіть заздалегідь план своїх дій: що робити, куди піти в разі небезпеки. Якщо необхідно піти з дому — підготуйтесь: зберіть найнеобхідніші речі, ліки, одяг, ключі, особисті документи та документи, що підтверджують ваші права власності на житло, машину тощо. У випадку, якщо з Вами будуть діти, також підготуйте все необхідне.

Визначте не одне, а кілька місць, де ви могли б сховатися, якщо підете з дому. Пам’ятайте адреси, номери телефонів людей, яким Ви можете довіритися у випадку загрози вчинення насильства, або організацій, до яких маєте намір звернутися.

Заздалегідь продумайте можливі вирішення важливих юридичних питань, якщо ви зважилися піти та розірвати сімейні стосунки — питання спільного майна, місця проживання дітей та виплати аліментів. Юристи соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді чи громадських організацій можуть надати вам безкоштовну консультацію, якою варто скористатися.

Також подумайте про те, як уберегти дітей від повторення ситуації насильства. Домовтеся й підготуйте необхідні документи для керівника дитячої установи або навчального закладу про те, що дітьми опікуєтеся тільки ви і ніхто, крім вас, не має права забирати їх.

Якщо вам чи вашим дітям уже завдали тілесних ушкоджень, обов’язково розкажіть про це працівникові поліції та зверніться до медичної установи. Медичні висновки про отримані тілесні ушкодження можуть бути вагомим доказом того, що сталося.

Не дозволяйте нікому принижувати та ображати вас. Уявіть найгірший розвиток подій та свій стан у такому випадку. Також уявіть своє життя без насильства. Намагайтеся досягнути бажаних змін. Якщо ви не можете визначитися щодо подальшого життя.

 

Відповідальність за вчинення насильства в сім’ї

Закон України стаття 15 «Про попередження насильства в сім’ї» передбачає, що члени сім’ї, які вчинили насильство в сім’ї, несуть кримінальну, адміністративну чи цивільно-правову відповідальність відповідно до закону.

Якщо насильницькими діями не завдано тілесних ушкоджень, за вчинення насильства в сім’ї особу може бути притягнуто до адміністративної відповідальності.

За отриманням консультації та захистом своїх прав можна звертатися до Кобеляцького бюро правової допомоги за адресою: Кобеляки, вулиця Батиря, 6 або зателефонувати (05343)3-43-74


Автор: Ірина Тихоненко, головний спеціаліст Кобеляцького бюро БВПД
Поділитися:
24 листопада 2017, 13:27 | Регіон: Кобеляки | Категорія: Суспільство | Сторінка для друку

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації