Радились про тепло і пожежі

Радились про тепло і пожежі

20 листопада на господарчій нараді у райдержадміністрації розглядали питання опалення, субсидій та пожежної безпеки.

Начальник відділу житлово‑комунального господарства, інфраструктури, будівництва та архітектури Олександр Корсун нагадав, що, відповідно до нормативних документів, опалювальний період починається, коли протягом трьох діб середня температура зовнішнього повітря не перевищує +8 °C.

На сьогодні опалювальний період розпочато у всіх загальноосвітніх навчальних, дошкільних закладах та закладах охорони здоров’я. Найбільше звернень та скарг щодо початку опалювального періоду в загальноосвітніх закладах надійшло від мешканців Могилівської ОТГ. 13 листопада на місце виїжджала робоча група. На момент перевірки у приміщеннях шкіл і дитсадків підтримувався належний температурний режим. Не опалюється Зорянський ФАП, оскільки відбувається перевірка лічильника. Це тимчасова затримка, заклад буде опалюватися.

Теплопостачання об’єктів соціальної сфери району забезпечують 10 котелень, які обслуговує КП «Факел», та індивідуальні теплові пункти і топкові закладів. Невирішеною проблемою поки що залишається опалення дитсадка у Новопідкряжі. Олександр Корсун зауважив, що найбільш проблемним питанням опалювального періоду, що повторюється з року в рік, є вирішення організаційних питань дозвільного характеру щодо підключення до системи газопостачання. Керівники установ та організацій відкладають це питання, як кажуть, на останній день.

Начальник освіти у районі Сергій Китайгора додав свої зауваження до поданої інформації, сказавши, що підготовкою до опалювального періоду треба займатися ще в червні — липні літньої пори.

Провідний інженер з експлуатаційної діяльності газового господарства Павло Онищенко звернувся до керівників установ та організацій з проханням вчасно оформляти дозвільні документи: приписи, гарантійні листи тощо, щоб не виникало проблемних ситуацій.

— Наступного року вимоги і контроль будуть жорсткішими, — зауважив Павло Андрійович.

Про стан пожежної безпеки доповів Юрій Моргун, начальник 24 Державної пожежної рятувальної частини ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області. Станом на 17 листопада цього року на території району виникло 120 пожеж. За цей же період 2016 року — 96 пожеж. Цього року у пожежах загинуло 4 людини, у тому числі — дитина. Головними причинами цих нещасть є необережне поводження з вогнем, несправність системи електромережі, замкнення проводки. Найбільше пожеж сталося з вини невідомих осіб, коли горіла суха трава (67 випадків). У житловому секторі сталося 46 пожеж. Найбільше їх сталося на території Царичанки (29) та в Могилеві (19). Горіло в Рудці, Зубківці, Китайгороді (по 6 пожеж); Орлівці, Новостроївці ( по 5); Цибульківці (4).

Лісові пожежі сталися у Цибульківці, коли горіла підстилка лісу, і в Новоселівці, у верховому лісі. Найбільша кількість пожеж виникла в екосистемах на територіях Царичанки (15); Могилева (9); Рудки (4); Китайгорода, Дубового, Зубківки (3).

Юрій Моргун звернувся до керівників сільських громад та осередків з пропозицією на місцях створювати пожежні команди чи дружини, які б могли до приїзду рятувальників швидко оцінити можливу ситуацію і діяти згідно неї. Це допоможе уникнути багатьох трагедій.


Автор: Олена МАРЕНИЧ
Поділитися:
25 листопада 2017, 10:35 | Регіон: Царичанка | Категорія: Суспільство | Сторінка для друку

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації