Видавництво може перейти у власність райради

Видавництво може перейти у власність райради

Це відбудеться в тому разі, якщо депутати підтримають пропозицію обласного керівництва.

Минулої п’ятниці під час засідання бюджетної комісії голова районної ради Володимир Кішінський розповів депутатам, що їм надійшла пропозиція з облдержадміністрації забрати у власність громади приміщення, де знаходиться комунальне підприємство «Видавництво «Кобеляки».

Анатолій Таранушич нагадав, що подібні звернення вже надходили в район. Тоді обласна влада пропонувала райдержадміністрації забрати будівлю, а видавництво залишити у своєму підпорядкуванні.

— Ми обговорили цю пропозицію і відповіли обласним колегам, що заберемо приміщення лише у разі, якщо воно буде повністю відремонтоване за їх кошти, — пояснив Таранушич. — Я якраз працював головою РДА. У цю будівлю ми планували для зручності перевести всі підрозділи адміністрації, які винаймають будівлі по місту. Зрештою домовились з областю про ремонт на умовах співфінансування. Кошторис більш ніж на 1 мільйон виготовили. Та потім настала Революція Гідності і процес зупинився. Оскільки пропозиція повторюється, потрібно наполягати на ремонті. А потім забирати і приміщення, і видавництво.

Анатолій Олексійович запропонував «вдихнути у видавництво нові сили і запустити, щоб воно приносило прибуток». Згідно його даних, рік тому підприємство виходило на нулі. Треба пропонувати обласній раді провести косметичний ремонт усередині приміщення і встановити опалення.

У результаті члени профільної комісії підтримали думку свого колеги і вирішили винести це питання на сесію та повідомити голову ОДА, на яких умовах райрада згодна забрати приміщення у власність.

 

Аби чим займатись, тільки не свої обов’язки виконувати

Стає ніяково від того, як депутати і працівники районної ради з легкістю приймають рішення про передачу майна. Вони не поцікавились, скільки працівників знаходиться в штаті видавництва, які його реальні показники, об’єми роботи, доходи, скільки коштуватиме обігріти приміщення. Можливо, видавництво стало дотаційним і облрада хоче у такий спосіб позбутися його? Якщо ремонтні роботи в 2013 році коштували мільйон, то зараз їх вартість може вирости удвічі чи втричі. Де брати для цього кошти?

За інформацією, яку озвучила керівник видавництва Надія Слісаренко, на підприємстві працюють сім робітників. Замовлень вистачає на придбання матеріалів і заробітну плату. Обладнання застаріле.

Для прикладу, нове друкарське обладнання коштує 5 мільйонів євро. Бюджет Кобеляцького району — 337 мільйонів гривень. Це утопічна ідея, якщо не сказати по-іншому.

Тому єдиний правильний варіант — залучити інвестора з реальними можливостями. Як варіант — надати у безкоштовне користування частину будівлі, де розміщується видавництво. Інвестор установлює своє обладнання і працює в місті. По-перше, це  робочі місця, по-друге — податки залишаються на місці. У цьому має заключатись робота органів місцевого самоврядування.

Наведемо кілька прикладів безгосподарської діяльності.

Років вісім тому в Кобеляках могла з’явитись сучасна друкарня. Приміщення видавництва хотів узяти в оренду або придбати підприємець із Горішніх Плавнів. Із цією пропозицією він звернувся до обласної влади. Та Олег Пустовгар, наполіг, щоб видавництво залишилось у комунальній власності облради. Як вам результат? А могло б підприємство успішно працювати і давати роботу містянам. А район місту потім запропонує забрати приміщення?

Інший приклад — центр мануальної терапії. Величезна територія зі зведеними корпусами. Частина з них були готові до здачі в експлуатацію. Після розпаду Радянського Союзу центр перейшов на баланс Кабінету Міністрів. Згодом його передали обласній раді, а потім — районній. Наприкінці 90-х років до депутатів райради звернулись представники підприємства «Якуталмаз», які запропонували добудувати центр мануальної терапії і запустити його в дію. Районні обранці відмовили інвесторам, вирішивши самостійно завершити будівельні роботи. Що з цього вийшло, усі ми добре знаємо. (Хто не знає - результат на фото вище)

От і напрошується питання: чи не така ж доля чекає на видавництво?


Автор: Олександр ДІДЕНКО, «ЕХО»
Поділитися:
7 грудня 2017, 18:55 | Регіон: Кобеляки | Категорія: Суспільство | Сторінка для друку

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації