Працює бюро правової допомоги

Працює бюро правової допомоги

Неодноразово на сторінках тижневика ми згадували про функціонування у Царичанському районі бюро правової допомоги, яке надає громадянам послуги у сфері правових відносин.

Бюро є відділом центру з надання безоплатної правової допомоги. Тут громадяни можуть отримати безоплатну допомогу, а саме: правову інформацію; юридичну консультацію; допомогу у складанні заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім процесуальних); представництво інтересів та допомогу в отриманні доступу до безоплатної вторинної правової допомоги. Безоплатна вторинна правова допомога — це захист від обвинувачення та представництво в суді соціально вразливих категорій людей (малозабезпечених, пенсіонерів, інвалідів, малолітніх та неповнолітніх, ветеранів війни та учасників АТО, внутрішньо переміщених осіб, біженців, недієздатних громадян та громадян з обмеженою дієздатністю).

За період з початку січня до листопада цього року до Царичанського бюро правової допомоги звернулися 942 чоловіки. Уперше звернулися 689 громадян, повторно — 253. Начальник відділу Олександр Криворучко зазначив, що їхню установу щодня відвідує 6–7 громадян. Жінок звертається більше (350), ніж чоловіків (339). Найчастіше до бюро зверталися з питань соціального забезпечення (195 чоловік), сімейних питань (134), земельних (107), адміністративних (104), спадкових (103), трудових (69), виконання судових рішень (55). Вік відвідувачів — від 35 до 60 років, частіше звертаються громадяни передпенсійного віку та з категорії малозабезпечених.

Працівники бюро представляють інтереси громадян в судах з питань: прийняття спадщини, родинних відносин, стягнення заробітної плати, поновлення на роботі, допомоги при народженні дитини, виселення з квартири без надання іншого житлового приміщення, позбавлення людини права користування житловим приміщенням, зняття з реєстрації місця проживання, розірвання шлюбу, позбавлення батьківських прав, безоплатної передачі земельної ділянки, захисту прав і законних інтересів учасників АТО та членів їх сімей. І це далеко не повний перелік послуг.

На сьогодні вони представляють інтереси громадян в судах по 21 справі, які стосуються призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку, визнання спадкоємцем земельної ділянки (паю), визнання спадкоємцем житлового будинку, визнання людини недієздатною та призначення опікуна, стягнення аліментів, збільшення розміру аліментів та розлучення, відновлення пільг працівникам МВС, визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню, вселення в житловий будинок, встановлення факту прийняття спадщини, поновлення на роботі, оскарження постанови про адмінправопорушення, встановлення факту належності документів та інші.

Бюро правової допомоги знаходиться за адресою: селище Царичанка, вулиця Центральна, 105 (приміщення колишньої статистики). Контактний телефон: (05690) 3–21–60. Час роботи: з 8:00 до 17:00, крім вихідних.


Автор: Олена МАРЕНИЧ
Поділитися:
12 грудня 2017, 09:10 | Регіон: Царичанка | Категорія: Суспільство | Сторінка для друку

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації