Браконьєри не вгамовуються (фото)

Браконьєри не вгамовуються

Прес-служба Кобеляцького районного суду повідомляє про збільшення кількості покарань за браконьєрство. Але ні штрафи, ні конфіскація майна не зупиняють людей, які займаються незаконним промислом.

Згідно з офіційною інформацією, яку редакція отримала з Кобеляцького районного суду, протягом 11 місяців 2017 року на розгляд було направлено 10 кримінальних справ за ознаками статті 249 «Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом». По шести справах були винесені вироки. У всіх випадках винні отримали покарання у вигляді штрафу та конфіскації знарядь промислу і всього добутого. Для порівняння, за весь 2016 рік до суду дійшли 4 справи за ознаками цією ж статті Кримінального кодексу.

Збільшилася кількість браконьєрів, на яких було накладене адміністративне покарання. За 11 місяців суд розглянув 125 справ за ознаками статей КУпАП 85 «Порушення правил використання об’єктів тваринного» і 91 «Порушення правил охорони та використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду». У 2016 році суд розглянув 112 таких справ.

Тобто, цифри свідчать про те, що поліцейські, рибінспектори та працівники РЛП «Нижньоворсклянський» виявляють більше браконьєрів. Збільшується і кількість справ, які «дійшли» до суду. Практично всі браконьєри отримують реальне покарання.

Але все це не означає, що проблема браконьєрства вирішена остаточно. 2 січня до редакції звернувся житель Кобеляк Юрій Срібний. Він запропонував здійснити кількахвилинну екскурсію до так званої Слиньковою криниці. Відомо, що Юрій Феодосійович доклав дуже багато фізичних зусиль і витратив чимало коштів, аби розчистити десятки замулених чи занедбаних джерел на річці Кобелячок і поряд із нею.

Метою екскурсії, організованої Срібним, була не демонстрація природної краси чи власних успіхів у благоустрої території. Юрій Феодосійович запропонував на власні очі пересвідчитися в тому, які варварські засоби використають безсовісні громадяни для того, аби вполювати ту чи іншу тварину, що живе природі. Він розповів, що кілька днів тому в цьому місці його мисливський собака потрапив у браконьєрську петлю. Такі пастки браконьєри ставлять, аби вполювати лисицю, зайця чи єнота. Потрапивши у петлю, нещасна тварина гине від задухи. Намагаючись вирватися, звір лише затискає зашморг на шиї. Досить часто у петлях гинуть і мисливські собаки.

За кілька хвилин ми знайшли в чагарнику ще одну петлю, окрім тієї, у яку напередодні потрапив собака. Та можна не сумніватися, що то був далеко не останній браконьєрський пристрій, установлений лише біля Слинькової криниці. Юрій Срібний разом з іншими мисливцями планує провести рейд з виявлення і знешкодження петель.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»
Поділитися:
7 січня, 10:42 | Регіон: Кобеляки | Категорія: Кримінал | Сторінка для друку

1. Ltava / 7 січня, 16:03 Вставити цитату


Змінено 19.01.2018, 03:40
2. Ltava / 8 січня, 10:59 Вставити цитату


Змінено 19.01.2018, 03:38
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації