Вхід | Реєстрація

Поради переходу до звичайного робочого ритму після відпустки

Вам знайомий “післявідпустковий синдром”? Коли відпустка чи канікули вже завершилися, в повітрі відчувається осінь, а разом із нею передчуття напруженої та інтенсивної роботи, не всі сприймають це як — “нарешті, вже набрид цей відпочинок!”.

В. о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла, що момент переходу до звичайного робочого ритму може бути досить стресовим.

Хтось стає дратівливим, у когось пригнічується настрій. Навіть може підвищитися температура, загостритися хронічні хвороби, з’явитися сонливість. Психолог-психотерапевт Денис Лавриненко стверджує, що найчастіше це лише тимчасовий збій, що є нашою “спробою” несвідомо продовжити собі відпочинок, – написала на своїй сторінці у Facebook Уляна Супрун.

Згідно з дослідженнями більш як 75% всіх заяв про звільнення пишеться саме після відпустки, при цьому понад 35% працівників звільняються в перший тиждень після повернення з відпочинку.

Денис Лавриненко поділився порадами, як побороти це відчуття та повернутися до роботи чи навчання після відпусток.

  • Харчуйтеся правильно. За дослідженнями, на відпочинку ми зазвичай дозволяємо собі більше шкідливих продуктів, отже, система травлення потребує відновлення.
  • Добре поспіть. Заплануйте час так, щоби перед роботою або навчанням поспати не менше 7-8 годин. Прокидайтеся трохи раніше, щоб без поспіху налаштуватися на робочий чи навчальний день та неспішно зібратися.
  • Знаходьте час на дистанціювання від джерел стресу. Час від часу побудьте наодинці з собою або спілкуйтеся лише з приємними вам людьми
  • Плануйте бездіяльність. Не переймайтеся, якщо з робочими планами поки не вдається. Почніть з планування відпочинку, а вже потім перейдіть до роботи.
  • Якщо під час роботи ви переважно сидите — надолужуйте активність в інший час. Почніть з легкої розминки вранці, відмовтеся від використання ліфта та авто, більше ходіть пішки різними маршрутами.
  • За можливості не беріться одразу за складні справи чи завдання. Починайте з легких справ, адже рівень працездатності зростає по мірі збільшення навантаження.
  • Намагайтеся робити перерви кожні 2-3 години хоча б по 10-15 хвилин в процесі робочого чи навчального дня. У цей час можна трохи розім’ятися
  • Потіште себе після роботи чи навчання. Це може бути будь-що, що приносить вам задоволення — приємна прогулянка чи покупка, відвідуванням театру чи похід в кіно. Очікування приємного вечора допоможе провести день в гармонійному настрої.

Передусім потрібно входити у роботу і навчання поступово, уникаючи різкої зміни темпу і наповненості життя.

7 вересня 2018 | Категорія: Суспільство

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації