Вхід | Реєстрація

Як необхідно діяти у разі виникнення пожежі

Сьогодні не можливо представити життя людини без використання вогню. Він потрібний усюди: у будинках, у школах, на заводах і фабриках, у сільському господарстві. Всі блага цивілізації стали можливими завдяки освоєнню й умілому застосуванню могутньої чинності вогню. Але поряд з цим, навіть маленький неконтрольований вогник може призвести до пожежі величезних масштабів. Небезпека ніколи не зникає  і кожна людина може потрапити в неї у будь-який час. Безжалісний вогонь нищить все, що трапляється на його шляху, а найгірше те, що забирає людські життя.

З початку року в Україні виникло 6008 пожеж, внаслідок яких загинуло 537 чоловік, постраждало 238 осіб, врятовано - 270. Більшість пожеж припадає на житло. Кожна друга пожежа виникає внаслідок порушенням вимог пожежної безпеки під час експлуатації електропобутових чи опалювальних приладів, кожна четверта пов’язана з необережним поводженням з вогнем.

Керівництво Управління Держтехногенбезпеки  у Полтавській області вкрай стурбоване ростом кількості пожеж та загиблих людей на них. Тому питання забезпечення  пожежної безпеки в житловому секторі залишається пріоритетним напрямком діяльності органів державної інспекції техногенної безпеки.

В області, станом на 8 лютого виникло 153 пожежі, що на 45,7 % більше ніж у минулому. Матеріальні збитки становлять 2 млн. 660 тис. Внаслідок пожеж загинуло 13 чоловік. Більшість пожеж, пов’язаних із загибеллю людей виникає в житловому секторі.  Найбільше загиблих було виявлено у Полтавському(3), Карлівському(2) та Зінківському(2) районах. - зазначив начальник Управління Держтехногенбезпеки у Полтавській області Олег Горбенко.

Серед основних причин пожеж в житловому секторі - порушення правил монтажу та експлуатації печей та димоходів (49), необережне поводження з вогнем (48), порушення правил монтажу та експлуатації електрообладнання, побутових електроприладів (27   та інше.

Сучасне житло потенційно пожежонебезпечне через наявність різноманітних джерел виникнення пожежі й сприятливих умов для її поширення.

До пожежонебезпечних джерел належать електропобутові нагрівальні прилади з відкритими спіралями, газові плити, електромережі, пічне опалення, побутова електротехніка тощо.

Швидкому поширенню вогню сприяє значна кількість виробів з поролону, синтетичних матеріалів, які, до речі, при горінні виділяють дуже небезпечний, отруйний для людини продукт. Так, якщо горить лише сам-один телевізор таких речовин достатньо, щоб уже на початку пожежі людський організм дістав смертельну дозу.

На протипожежному стані сучасного житла негативно позначається й матеріальні негаразди, від яких потерпає переважна більшість населення України: у квартирах та будинках практично не оновлюються старі електромережі, через брак коштів не кожен спроможний у разі потреби придбати  електропобутові нагрівальні прилади фабричного виробництва, новий холодильник,  телевізор тощо.

Зрозуміло, що за таких умов небезпека виникнення пожеж у житлі значно зростає, а проблема забезпечення протипожежного захисту житлових будинків, попри всі намагання інспекторів та вогнеборців, не втрачає своєї актуальності.

Тож, у разі виникнення пожежі в будинку, Управління Держтехногенбезпеки у Полтавській області нагадує як необхідно діяти у такому випадку:

У початковій стадії розвитку пожежі можна спробувати загасити її, використовуючи всі наявні засоби пожежогасіння (вогнегасники, покривала, пісок, воду та інше.).

Необхідно пам'ятати, що вогонь на елементах електропостачання не можна гасити водою. Попередньо треба відключити напругу або перерубати проведення сокирою із сухою дерев'яною ручкою. Якщо всі старання виявилися даремними, і вогонь одержав поширення, потрібно терміново покинути будинок, евакуюватися.

При задимленні сходових клітин у багатоповерхових житлових будинках, необхідно щільно зачинити двері, а при створені небезпечної концентрації диму і підвищеній температурі в приміщенні, перемістіться на балкон, захопивши з собою змочене водою покривало чи іншу тканину на той  випадок, якщо вогонь проникне через двері та віконну раму до вас.

Евакуацію необхідно здійснювати по пожежній драбині або сусідню квартиру, якщо там немає вогню, використовуючи зв’язані простині, штори, мотузку тощо. Спускатися треба по одному, страхуючи один одного. Подібні саморятування пов’язані з високим ризиком для життя и допустимі лише тоді, якщо немає іншого виходу.

Забороняється стрибати з вікон, балконів верхніх поверхів, так як статистика свідчить, що такі випадки закінчуються смертю або тяжкими наслідками.

Тож важливо дотримуватися правил пожежної безпеки, щоб не стати частиною загальної статистики.



Автор: Управління Держтехногенбезпеки у Полтавській області
9 лютого 2012 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації