Вхід | Реєстрація

Небезпечні «сусіди»

Ні для кого не є новиною, що звичний для нас помірно-континентальний клімат потроху змінюється. І вже який рік поспіль справжні морози приходять до нас у лютому, а теплі літні ночі змінюються майже осінніми.
Разом із цими процесами в Україні починають з'являтися нові представники рослинного і тваринного світу, які раніше не змогли б пристосуватися на цій території. Та чи завжди ми готові до зустрічі з цими «переселенцями»?

Зупинитися на цьому питанні змусила історія, яку розповіла наша читачка. Пізно ввечері її син, який уже пішов відпочивати, несподівано закричав. Увімкнувши світло, жінка побачила, що її дитина трималася за руку, а поряд, на подушці, сидів павук. Як виявилось, вона ніколи раніше не зустрічала подібного хижака. Хлопчик плакав від болю, а місце укусу розпухало і червоніло. Щоб якось пояснити черговому в «швидкій», що за істота вкусила її дитину, жінка кинулась до комп'ютера. У Інтернеті вона знайшла повну інформацію про павука та методи протидії його отруті. На щастя, швидка реакція читачки та необхідні засоби для лікування, які бвиявилися під рукою, допомогли їй знешкодити укус. Та, як пояснила жінка, вона взагалі не розуміє звідки ця істота могла взятися в їхньому будинку. Вікна завжди закриті москітними сітками. Можливо, хлопчик приніс цього павука зі своїми речами, коли вдень рибалив. Добре, що все так закінчилося і що здоров'ю дитини більше нічого не загрожує.

Та, як виявилось, попередженнями про появу цього павука, якого називають сумочний, рясніє Інтернет. Сумочні павуки досить широко поширені в Європі, але до нас потрапили відносно недавно. Перший випадок звернення до лікаря після укусу цим хижаком у нашій країні зафіксований близько 10 років тому. Відтоді з ними неодноразово стикалися жителі Кіровоградської, Запорізької та Дніпропетровської областей.

Ось, яку інформацію необхідно знати про сумочного павука.

Сумочний павук — коричневий павучок розміром 1,6 сантиметрів, спина має глянцевий відлив. Укуси цього павука не смертельні, але досить болючі. Спочатку на місці укусу з'являються колючі та пекучі болі, потім почервоніння, припухлість. Погіршується загальне самопочуття людини: легке підвищення температури, сильний головний біль, нудота, блювота.

Приблизно через 4 дні симптоми зникають, але місце укусу ще довго може залишатися синьо-червоним і припухлим. Воно обробляється соком чистотілу, йодом або перекисом водню. При появі загальної інтоксикації обов'язкова госпіталізація.

Тож на відпочинку та в побуті будьте завжди пильними і обережними, щоб із вами та вашими рідними не траплялися подібні випадки.



Автор: Олександр ДІДЕНКО
2 серпня 2014 | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації