Вхід | Реєстрація

Інфаркт міокарда: перша допомога – прийом Плавіксу

Відоме багатьом захворювання інфаркт міокарда (скорочено ІМ), є дійсно дуже небезпечним і ті хто вижили після нападу, змушені бувають повністю переглянути свої звички, розпорядок дня спосіб життя в цілому. Міокард - це інша назва серцевого м'яза, а слово «інфаркт» означає відмирання частини цього м'яза. Стається це коли тромб який «виріс» із надірваної холестеринової бляшки - наслідки атеросклерозу, перекриває отвір артерії, що підводить до певної ділянки серця кров. Відчуваючи гостру нестачу кисню, клітини цієї ділянки через певний час відмирають, а в цьому місці на серці утворюється рубець. Небезпека даного гострого стану ще й у тому, що він молодіє - серед чоловіків можуть ставатись випадки у тих, хто тільки перетнув тридцятиріччя. Жінок, до певного віку, від інфаркту оберігають статеві гормони, але після менопаузи ризик збільшується порівняно із чоловічою статтю.

Що робити при інфаркті міокарду?

Стан інфаркту вимагає негайної доставки людини в клініку, тому за першої підозри на приступ, про нього свідчить різкий постійний біль, слід викликати бригаду «швидкої помічи». Чекаючи фахівців, варто допомогти людині прийняти зручне положення, дати йому нітрогліцерин, корвалол. Дуже допоможе хворому, якщо в цей момент прийняти антитромбоцитарний препарат, наприклад просту ацетилсаліцилову кислоту або такі ефективні ліки як французькі таблетки Плавікс. Тому буде не зайвим тримати ці ліки в домашній аптечці. На сайті http://clopidogrel-75.to у статті «Таблетки Плавикс ( Plavix ) по цене 300 гривен за 28 таблеток 75 мг клопидогреля» ви можете дізнатися всі важливі моменти щодо приймання цього препарату.  Наступне лікування проводиться в реанімації - чим раніше захворілого доставлять до лікувального закладу, тим більше шансів, що він виживе.


Механізм розвитку

Інфаркт - одне з найбільш небезпечних і важких проявів ішемічного захворювання серця. Але іноді вже тільки на підставі того, що стався інфаркт пацієнтам діагностують ішемію. Виникає ІМ найчастіше, як наслідок руйнівного впливу атеросклерозу, яким різною мірою може бути уражений кожен з нас. До провокуючих появу атеросклеротичних бляшок усередині судин факторам відносять:
 

  •     Гіподинамію (їй потрібно протиставити помірну активність).
  •     Надлишок тваринних жирів в раціоні (для профілактики варто підібрати дієту).
  •     Гіпертонія (рівень АТ при проблемах з ним, необхідно взяти під контроль).
  •     Діабет (не допускати підвищення цукру).
  •     Куріння (при проблемах із серцем його необхідно позбутися).
  •     Ожиріння.


Також негативним фактором може бути погана спадковість.

Перенасичуючи кров, шкідливі жири (холестерин та ін.), осідають на стінках судин, місця їх скупчення називають атеросклеротичними або холестериновими бляшками. Там, де на бляшках ще не відклався кальцій - можлива поява надриву, виступає кров, яка згортається і з неї формується згусток. Він поступово розростається і перекриває артерію, повністю закупорюючи кровотік - це початок інфаркту. Також може статися перекриття порожнини артерії холестериновою бляшкою яка розрослася до відповідних розмірів або (набагато рідше) кровотік перекривається внаслідок інших факторів (оперативне втручання, спазмування артерії та ін.).

Чим більша перекрита артерія - тим більша частинка міокарду може відмерти: найбільш небезпечні великі за своєю площиною некрози. Рубець, що з'явився на місці закупорки артерії залишається назавжди.

20 липня 2015 | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації