Вхід | Реєстрація

Чи для наших дітей заморські фрукти?

Банани — смачно і корисно Серед усіх солодких плодів банани виділяються найбільшою енергетичною цінністю. З усіх фруктів більшу калорійність мають хіба що фініки. Тому, якщо у вашого малюка є потреба поповніти, в бананах його не обмежуйте. Якщо ж навпаки — в дитини паратрофія чи ожиріння, краще уникати надмірно калорійноЇ їжі, в тому числі й бананів. Є ще одна особливість бананів — високий вміст харчових пектинів і низький — органічних кислот. Це означає, що ці плоди чудово підходять для лікувального харчування у разі захворювань шлунка, кишечнику та печінки. Через високий вміст цукрів не можна споживати банани дітям з цукровим діабетом. Особливу увагу слід приділити харчуванню дитини, яка приймає препарати з групи антидепресантів. Ці медикаменти значно знижують активність ферментів, тому банани й апельсини не для раціону таких дітей. Ананаси від застуди Плоди ананаса мають загальнозміцнювальну дію. Тому їх рекомендують давати дітям, які часто хворіють, після перенесених гострих захворювань. Відомий позитивний вплив ананаса на функцію органів травлення. Але гастроентерологи не радять вживати ці плоди дітям із гастритами з підвищеною кислотністю шлункового соку. Це пояснюється тим, що ананаси мають високий вміст ароматичних речовин, які негативно впливають на слизову оболонку шлунка. Ананаси — дієтичний продукт, надзвичайно корисний за анемії, захворювань печінки та нирок, серця і судин. Лікують гранати Гранат вживають переважно у вигляді свіжого соку, який збуджує апетит, справляє загальнозміцнювальну дію на організм та нормалізує обмін речовин. Гранат рекомендується здоровим дітям і дітям із захворюваннями судинної системи, печінки, нирок. Відомо також про позитивний вплив гранатів на хворих із застудними захворюваннями, що супроводжуються кашлем та іншими респіраторними проявами. У середині минулого століття встановлено, що листя і шкірка граната ефективно впливають на патологічні мікроорганізми. Водні відвари та спиртові екстракти затримують ріст стафілококів та дизентерійної палички. Така дія гранатів пояснюється наявністю в їх структурі дубильних речовин. Тому досить корисним є лікування відварами проносів, ентеритів і навіть виразкового коліту. Але не перестарайтесь. Алкалоїди граната мають і токсичну дію. Надмірне вживання відвару кори граната може спричинити у дитини симптоми отруєння алкалоїдами. Це проявляється головокружінням, загальним нездужанням, судомами, зниженням гостроти зору. Тому для запобігання токсичній дії відвар краще вживати разом із в’яжучими речовинами, наприклад, із таніном.
11 грудня 2009 | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації