Безпечні свята

Новорічні свята неможливо уявити собі без ялинок, що виблискують вогниками різнокольорових  гірлянд та іграшок. Кожна родина намагається встановити вдома  «живу» ялинку або штучну. Але пам’ятайте, що невеликої іскри від несправної гірлянди, запаленої свічки чи бенгальського вогню вистачить для того, щоб красуня-ялинка спалахнула за лічені хвилини.

Аби не сталося лиха, важливо дотримуватися заходів безпеки під час встановлення новорічних ялинок. Так, ялинку потрібно встановлювати на стійку основу, вона не повинна загороджувати виходи. Ялинка має бути розташована не ближче одного метра від стін та гардин. Для її освітлення слід використовувати електричні гірлянди лише промислового виробництва. Припустима потужнiсть електричних лампочок - не бiльше 25 Вт. Підключати гірлянди до мережі треба за допомогою штепсельних з’єднань. Увімкнуту ілюмінацію у жодному разі не можна залишати без нагляду.  

Застосування вати, тканин для прикрашання ялинок i виготовлення з них карнавальних костюмiв допускається тiльки пiсля того, як вони будуть оброблені спеціальною вогнезахисною сумiшшю.

Якщо пожежi все ж таки не вдалось уникнути, негайно відключіть електропостачання та викликайте пожежну службу за телефоном “101 “.

Оскільки однією з найголовніших складових новорічного святкування є феєрверки, петарди, салюти, то слід бути обережними й під час використання  піротехнічних виробів. Нерідко саме ці розваги закінчуються пожежами, на яких чимало людей отримують опіки і травми. Отже, щоб не постраждати і  не лишитись серед зими просто неба, а лише зробити свято яскравим та незабутнім, варто бути уважними і правильно поводитися з піротехнічними виробами.

Використовуючи піротехніку, чітко дотримуйтесь інструкцій, якими повинні бути забезпечені всі піротехнічні вироби. Інструкція має бути українською чи російською мовами.   Також обов’язково дотримуйтесь  правил пожежної безпеки, а саме:  не запускайте піротехніку з балконів будинків, поблизу господарських будівель та дерев;  не розбирайте  вироби та  не  носіть їх у кишенях; зберігайте небезпечні іграшки на значній відстані від нагрівальних приладів;  не використовуйте піротехніку під час паління та у нетверезому стані.

Особливої уваги під час свят потребують діти. Не дозволяйте їм самостійно користуватися піротехнікою. З усіх видів піротехнічних виробів безпечними для дітей є тільки хлопавки та бенгальські свічки, проте і в цьому випадку варто бути обережними, і наодинці з такими іграшками їх краще не залишайте.

І не забувайте, що з 2014 року розпорядженням міського голови у м. Полтаві діє тимчасова заборона на використання феєрверків та салютів. Автор: Управління з питань ЦЗ Полтавської ОДА
Поділитися:
27 грудня 2016 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації