Зміни до нормативно-правових актів з питань призначення окремих видів державних допомогНормативно-

Внесено зміни до нормативно-правових актів з питань призначення окремих видів державних допомог.

14 грудня 2016 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 30.11.2016 № 890 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”.

Постановою внесено зміни до нормативно-правових актів, що регулюють порядок призначення і виплати:

  • щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним;
  • державної допомоги сім’ям з дітьми;
  • державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям;
  • тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх не відоме.

Прийнятою Постановою передбачено єдиний підхід у визначенні сукупного доходу для фізичних осіб-підприємців при призначенні державних допомог, а саме: для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої групи, незалежно від отриманих (неотриманих) доходів до сукупного доходу за кожен місяць враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, чинного на відповідний місяць; для фізичних осіб - підприємців, які є платниками єдиного податку другої та третьої групи – відповідно на рівні трьох та чотирьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Також спрощено процедуру подання документів, необхідних для призначення державних допомог.

Для мешканців територіальних громад передбачено можливість подання документів, необхідних для призначення допомог, через уповноважену особу об’єднаної територіальної громади.

Крім того, змінами передбачено подання заяви для призначення допомоги при народженні дитини в електронній формі (з використанням телекомунікаційних систем, через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики або інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, зокрема з використанням електронного цифрового підпису). У разі надсилання заяви з використанням засобів телекомунікаційних систем без електронного цифрового підпису, допомога при народженні дитини призначається лише після підписання у місячний строк зазначеної заяви в територіальному управлінні соціального захисту населення за місцем реєстрації. У разі непідписання заяви у зазначений строк, подається нова заява.Автор: Прес-служба Полтавської ОДА
Поділитися:
10 січня 2017 | Категорія: Юридична консультація

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації