Подати документи для оформлення допомоги при народженні дитини можна в електронній формі

Як повідомила директор  Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА Людмила Корнієнко, наразі подати документи для оформлення допомоги при народженні дитини можна в  електронній  формі. 

Для цього необхідно:

  • на сайті Міністерства соціальної політики України  через електронні сервіси  «Е-СЕРВІСИ» зайти на вкладку «ДОПОМОГА ПРИ НАРОДЖЕННІ ДИТИНИ»;
  • зареєструватися/увійти за адресою електронної пошти або з ідентифікацією електронного цифрового підпису та заповнити бланк заяви.

«Заповнена електронна заява буде направлена територіальному управлінню соціального захисту населення. Факт народження дитини на території України підтверджується за інформацією  з  Державного  реєстру  актів  цивільного  стану громадян,   отриманою  шляхом  електронної  взаємодії  у  порядку, встановленому  Мінсоцполітики  та  Мін’юстом», - поінформувала  Людмила Корнієнко. У разі направлення заяви без електронного цифрового підпису, наголосила вона,  допомога при народженні дитини  призначається  лише  після  підписання  у  місячний  строк зазначеної  заяви безпосередньо в територіальному управлінні соціального захисту населення.  У  разі  непідписання заяви у зазначений строк подається  нова заява. 

Нагадуємо, що відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» допомога при народженні дитини надається за умови, що звернення за її  призначенням  надійшло  не  пізніше  ніж  через 12  календарних  місяців  після  народження дитини.  Допомога  при  народженні дитини надається у загальному розмірі - 41280  грн,  виплата  якої  здійснюється одноразово у сумі 10320 грн, а  решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців  рівними частинами - по 860 грн на місць.  Заява про народження дитини також, за бажанням, може бути подана одним із батьків дитини (опікуном) безпосередньо до управління соціального захисту населення за місцем проживання. При цьому для  призначення  допомоги за умови пред’явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, до заяви додається копія  свідоцтва  про  народження дитини (з пред’явленням оригіналу). Опікуни додатково подають копію рішення про встановлення опіки.

Поділитися:
5 червня 2017 | Категорія: Юридична консультація

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації