Запитання - відповідь

Моя дружина перебуває у відпустці по догляду за другою дитиною, але захворіла перша дитина, якій 2,5 роки. Чи маю я як батько право на листок непрацездатності і на допомогу з тимчасової непрацездатності? Згідно з пп. «б» п. 3.15 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я України № 455 від 13.11.2001 р., листок непрацездатності не видається по догляду за хворою дитиною в період щорічної (основної та додаткової) відпусток, відпустки без збереження заробітної плати, частково оплачуваної відпустки для догляду за дитиною до 3 років. Згідно з абз. 2 п. 3.13 Інструкції № 455 листок непрацездатності працюючій особі (батькові) може бути видано лікарем-педіатром на підставі довідки з поліклініки чи стаціонару, що засвідчує захворювання матері, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною віком до 3 років. На період, коли вона за висновками лікаря не може здійснювати догляд за дитиною. Отже, листок непрацездатності по догляду за хворою дитиною віком до 3 років, мати якої перебуває у відпустці для догляду за другою новонародженою дитиною, батьку не видається і підстав для надання допомоги з тимчасової непрацездатності за хворою дитиною в такому разі немає.
Начальник районного управління юстиції Надія
Коваленко
Поділитися:
4 вересня 2009 | Категорія: Юридична консультація

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном




Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації